Наскільки небезпечно вагітним літати літаком?

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
Вагітність - не діагноз і майже кожна майбутня мама може продовжувати вести звичний спосіб життя (за винятком останніх тижнів перед пологами), Саме тому багато вагітних жінок разом зі своїми чоловіками перед народженням дитинки хочуть відправитись на відпочинок. І тут не обійтися без перельотів на літаку. Чи безпечні вони у такому стані?

2088_13.jpg (27.6 Kb)


Перепади тиску можуть викликати передчасні пологи. Всім відомо, що жінки в цей період дуже чутливі до перепадів тиску, а це неминуче явище під час зльоту і посадки. Ніколи не можна точно сказати, як минуть ці моменти.

Існує думка, що значний перепад атмосферного тиску може викликати передчасні пологи. Але з наукової точки зору це твердження – лише припущення. Само собою, що передчасні пологи – нерідке явище, яке може відбутися і на землі.

Але в літаку немає речей, які можуть знадобитися в цій ситуації: обладнання для реанімації, бригади лікарів та кваліфікованої допомоги. З’ясувати рівень ризику можна за допомогою УЗД, вимірявши довжину шийки матки.

Більшість авіакомпаній вводять обмеження для жінок, які можуть розродитися прямо в літаку. До цієї категорії пасажирів належать жінки, які знаходяться на пізньому терміні вагітності, з багатоплідністю та передчасними пологами в анамнезі.

Недостатньо кисню. При польоті концентрація кисню в салоні значно зменшується. Цей факт відразу викликає асоціацію з кисневим голодуванням плоду.

Проте результати досліджень, які провів професор Р. Хух зі Швейцарії, кажуть, що приводів для занепокоєння немає і питання про те, чи можна літати літаками вагітним вже не таке гостре. Вчений вивчив вплив відносної гіпоксії на вагітних і визначив, що відхилення не спостерігають ні в матері, ні у дитини.

Варто зазначити, що дослідження проводилися тільки за участю здорових жінок. Значно важче брак кисню вплине на тих, які страждають анемією. Це захворювання в тяжкому ступені перебігу є прямим протипоказанням до перельоту.

Венозна хвороба, застій крові, тромбоемболічні ускладнення. Формування патологічного згустку крові (тромбу) у венах ніг – найсерйозніша небезпека, яка підстерігає вагітних при тривалому нерухомому сидінні.

Лікарі стверджують, що в період виношування дитини ризик виникнення тромбозу збільшується у 5 разів порівняно з невагітними аналогічного віку. Щоб уберегтися від тромбоемболії, необхідно виконувати профілактичні заходи: використовувати компресійні панчохи, відмовитися від напоїв, що містять кофеїн, пити більше води в польоті, прогулюватися по салону по 10 хвилин один раз на годину;

Можливе потрапляння під дію радіації. Радіоактивне випромінювання з космосу – незаперечний факт. Оскільки люди живуть приблизно на рівні моря, і товстий шар атмосфери є для землян природним бар’єром від шкідливого випромінювання, то щороку кожна людина отримує дозу радіації, що дорівнює двом рентгенівським знімкам, це цілком безпечно.

Але на висоті, де зараз літають повітряні судна, захисний шар не виконує повноцінно своїх функцій. Варто зазначити, що існує і документ, який підтверджує, що пілоти літаків за один рік роботи опромінюються так само, як і співробітники на об’єктах із підвищеною радіаційною небезпекою.

Що стосується рамок металошукачів, які встановлені в кожному аеропорту, то тут хвилюватися не варто. Основу роботи таких апаратів складає лише незначне магнітне поле.

На якому терміні можна вагітним літати на літаку? Вважається, що оптимальним часом для перельотів є другий триместр, починаючи з 14 до 28 тижня вагітності. Перший триместр – не найкращий, бо існує ризик викидня, дитина ще нежиттєздатна, крім того, пасажирку можуть мучити симптоми токсикозу, які на цьому етапі далеко не рідкість. В останньому триместрі висока ймовірність передчасних пологів, також великі розміри живота можуть заподіювати дискомфорт у тісному кріслі літака.

Можливість перельоту обов’язково необхідно обговорити зі своїм гінекологом, бо саме він обізнаний про всі ускладнення та можливі проблеми перебігу вагітності пацієнтки.

Довідка для вагітних для допуску в літак повинна бути оформлена так: зазначений термін, приблизна дата пологів, лікар повинен залишити і лаконічне повідомлення про те, що жінка не має до перельоту протипоказань. Однак, щоб упевнитися в тому, що вона дійсно здорова і політ ніяк не позначиться на плоді, він може призначити додаткові аналізи та УЗД.

Варто зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує користуватися літаком вагітним у таких випадках:

- Термін понад 36 тижнів (більше 32 при багатоплідності);
- Ускладнення (патології, загроза викидня тощо);
- Протягом тижня після розродження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, польоти, літати вагітним


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Завдяки виробленню серотоніну під час грудного вигодовування відбувається збільшення маси та посилення функції бета-клітин підшлункової залози. За при

Грудне вигодовування є профілактикою розвитку діабету у матерів

Післяпологовий період | 12:00, 22.10.2021

Завдяки виробленню серотоніну під час грудного вигодовування відбувається збільшення маси та посилення функції бета-клітин підшлункової залози. За припущенням експертів, позитивні зміни у бета-клітинах можуть зберігатися протягом тривалого періоду ча

Психічний стан жінки під час вагітності чинить безпосередній вплив на розвиток імунної системи у майбутньої дитини.

Депресія у вагітної впливає на формування імунітету в дитини

Я вагітна | 10:00, 22.10.2021

Психічний стан жінки під час вагітності чинить безпосередній вплив на розвиток імунної системи у майбутньої дитини.

Під час вагітності в організмі жінки накопичуються специфічні для плоду клітини, тому матері запам’ятовують своїх дітей імунологічно.

Імунітет жінки по-різному працює під час першої і наступних вагітностей

Вагітність та пологи | 08:00, 22.10.2021

Під час вагітності в організмі жінки накопичуються специфічні для плоду клітини, тому матері запам’ятовують своїх дітей імунологічно.

На першому етапі пологів багато жінок страждає від болів у попереку. Деякі акушерки в австралійських лікарнях давно використовують підшкірні ін’єкції

Як зменшити біль у спині при пологах?

Пологи | 07:00, 22.10.2021

На першому етапі пологів багато жінок страждає від болів у попереку. Деякі акушерки в австралійських лікарнях давно використовують підшкірні ін’єкції стерильної води в попереково-крижову область для того, щоб вгамувати біль вагітних жінок. Однак до ц

Група вчених з Університету Рейк’явіка (Ісландія) під час чергового дослідження встановила, що надмірне вживання кави вагітними жінками може стати при

Вагітним треба вживати каву дуже обережно - науковці

Дієта для вагітних | 12:00, 21.10.2021

Група вчених з Університету Рейк’явіка (Ісландія) під час чергового дослідження встановила, що надмірне вживання кави вагітними жінками може стати причиною негативних наслідків як для дитини, так і для матері.

Розтяжки, зайва вага, обвисла шкіра, пігментація, зуби, що псуються… Часто доводиться чути, що вагітність і пологи омолоджують жінку, дають їй якийсь

Вагітність може призводити до появи незвичних станів у жінки

Вагітність та пологи | 10:00, 21.10.2021

Розтяжки, зайва вага, обвисла шкіра, пігментація, зуби, що псуються… Часто доводиться чути, що вагітність і пологи омолоджують жінку, дають їй якийсь заряд життєвої енергії, вона навіть стає більш здоровою! Але фахівці лише хитають головою: ні, від ж

Деякі рослинні продукти здатні завдати певної шкоди не лише вагітній жінці, а й її дитині.

Рослинні продукти природного походження можуть нашкодити вагітним

Дієта для вагітних | 08:00, 21.10.2021

Деякі рослинні продукти здатні завдати певної шкоди не лише вагітній жінці, а й її дитині.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: