Що таке резус-конфлікт і чим він небезпечний: ускладнення при вагітності

Adoption
Date
  • 832 Переглядів
Резус-конфлікт - це імунологічна несумісність крові вагітної жінки і майбутньої дитини. Така вагітність вимагає ретельного контролю і додаткових обстеження. Чим так небезпечний резус конфлікт і що потрібно робити, щоб уникнути ускладнень?

2078_rezus.jpg (27.28 Kb)

Така вагітність, як правило, протікає з різними ускладненнями, для запобігання яких важливо вчасно провести профілактику імунного конфлікту за допомогою введення антирезусного Rhо (D) імуноглобуліну. Чим це небезпечно?

Які бувають ускладнення при резус-конфлікті

- загроза переривання вагітності;
- гіпоксія плода;
- анемія;
- гестоз;
- інтоксикаційний синдром;
- передчасні роди;
- гемолітична хвороба;
- внутрішньоутробна загибель плода.

Що таке гемолітична хвороба і чим вона небезпечна? Одним з небезпечних ускладнень несумісності крові матері, і дитини по резус-фактору або групі крові є гемолітична хвороба плода та новонародженого Гемолітична хвороба трапляється в 3-6% випадках, серед іммуноконфліктних вагітностей. При цій хворобі кров матері змішується з кров'ю плоду. Антитіла, які утворюються в організмі жінки, через плаценту потрапляють в кров плода і руйнують еритроцити, що призводить до інтоксикації дитини продуктами розпаду гемоглобіну.

Гемолітична хвороба новонароджених має три форми:

- жовтянична - підвищений білірубін, який з'являється в результаті руйнування еритроцитів може стати причиною ураження клітин головного мозку, глухоти, церебрального паралічу та затримки розвитку дитини. Це трапляється, якщо білірубін піднімається до критично високих значень. Виявляється така форма ГБН желтушностью шкіри і слизових новонародженого. Це найчастіша форма гемолітичної хвороби.
- анемічна - свідчить про низький рівень гемоглобіну і гематокриту. Виявляється надмірної блідістю шкірних покривів новонародженого. Зустрічається в 10-20% випадків.
- набрякла - найбільш небезпечна форма ГБН, має найвищий відсоток летальних випадків. Про цю формі ГБН свідчить анемія, водянка (скупчення рідини в черевній порожнині), плевральні випоти (скупченням рідини в плевральній порожнині).

Чим небезпечний резус-конфлікт для жінки? Резус-конфлікт не несе для жіночого організму практично ніякої небезпеки, єдине, ускладнення можуть виникнути в разі внутрішньоутробної загибелі плоду, це загрожує запальними процесами.

Лікування і прогноз. Лікування і перебіг захворювання залежить від форми і ступеня тяжкості ГБН. При легких і середньо формах, після проведеного лікування, діти ростуть і розвиваються так само, як і їхні однолітки. При рівні білірубіну 257-342 мкмоль / л і більше у 1/3 дітей можуть бути відхилення в нервово-психічному розвитку. Анемія може зберігатися протягом декількох місяців. Діти з порушеннями центральної нервової системи вимагають ретельного медичного спостереження з боку невролога, окуліста і педіатра. Новонародженим з гемолітичною хворобою вакцинація в пологовому будинку не проводиться.

Профілактика. Для профілактики резус-конфлікту під час вагітності обов'язковими є визначення групи крові і резус при постановці на облік.

При постановці на облік жінки з негативним резусом потрібно обов'язково з'ясувати:

- не проводилося чи раніше переливання крові;
- чи не було абортів, викиднів;
- не народжувалися діти з таким захворюванням.

Жінки в негативним резусом, в разі викидня або аборту, необхідно протягом 72 годин зробити укол антирезусного імуноглобуліну.

Крім того, вагітним регулярно проводиться аналіз крові на резус антитіла. У разі їх стрімкого наростання, жінці потрібне лікування з використанням анти-D-глобуліну (антирезусного).ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, кров, резус-фактор, наслідки, небезпека, типи крові, малюк, загроза переривання вагітності, гіпоксія плода, анемія, гестоз, інтоксикаційний синдром, передчасні роди, гемолітична хвороба, внутрішньоутробна загибель плода, хвороби, причини, ліку


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Що на вас чекає, якщо ви чекаєте на двійню?

Вагітність та пологи | 01:30, 19.01.2022

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість т

Лейкоцити та репродуктивна система жінки

Вагітність та пологи | 19:00, 18.01.2022

Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість та вид лейкоцитів змінюються щодня протягом усього менструального циклу.

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко

Як чоловік може допомогти дружині пережити токсикоз?

Вагітність та пологи | 09:00, 18.01.2022

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко не завжди супроводжується токсикозом (що добре), проте, від нього ніхто не застрахований (що погано)

Ваш живіт опуститься, а ви станете ще частіше бігати в туалет - це перші сигнали про те, що пологи не за горами. Та це ще не все, такі симптоми можуть

Як зрозуміти, що час їхати в пологовий?

Пологи | 12:00, 17.01.2022

Ваш живіт опуститься, а ви станете ще частіше бігати в туалет - це перші сигнали про те, що пологи не за горами. Та це ще не все, такі симптоми можуть тривати до чотирьох тижнів. У матці будуть відчуватися скорочення, які не доставляють болю, може бу

Салат з авокадо і оливковою олією може допомогти жінкам, які намагаються завести дитину шляхом штучного (екстракорпорального) запліднення (ЕКЗ). До та

Авокадо допомагає жінкам... завагітніти

Плануємо дитину | 10:00, 17.01.2022

Салат з авокадо і оливковою олією може допомогти жінкам, які намагаються завести дитину шляхом штучного (екстракорпорального) запліднення (ЕКЗ). До такого висновку прийшли європейські вчені.

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, можете пити слабкий імбирний чай при приступах токсикозу. А коли вас

Врятуватись від токсикозу вагітним допоможе імбир

Я вагітна | 08:00, 17.01.2022

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, можете пити слабкий імбирний чай при приступах токсикозу. А коли вас "закачує" в транспорті, прииймайте половину чайної ложки імбиру в мінеральній воді за півгодини до або під час подорожі.

Розбираємося, що потрібно знати про фази менструального циклу, коли збираєшся зачати дитину.

В який день найлегше зачати дитину?

Зачаття | 07:00, 17.01.2022

Розбираємося, що потрібно знати про фази менструального циклу, коли збираєшся зачати дитину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: