Застуда як ознака вагітності, - і що з цим робити?

Adoption
Date
  • 16538 Переглядів
Існує певний алгоритм дій, який зазвичай допомагає жінці переконатися в тому, що вона вагітна. Звичайно ж, першим ділом при підозрі на те, що щастя настало, необхідно зробити спеціальний тест, який можна купити в будь-якій аптеці. Поява бажаної другої смужки дає всі підстави для наступного кроку, тобто звернення до гінеколога.
Справа в тому, що іноді, як не дивно, тести помиляються, видаючи хибнопозитивний або помилково негативний результат. А ось лікар в жіночій консультації після проведення всіх належних маніпуляцій і аналізів зможе не тільки з упевненістю сказати, чи є вагітність, але і вказати термін - як правило, це 3-4 тижні.

Але що ж є спонуканням до того, щоб жінка пішла в аптеку за тестом? Найчастіше, це збій менструального циклу, інакше кажучи, затримка в декілька днів. До цього часу вагітність, якщо вона дійсно є, триває вже близько двох тижнів. І всі гормональні перебудови в організмі майбутньої матусі йдуть повним ходом.

Тому, про потенційне материнство можна здогадатися ще до затримки місячних, за деякими непрямими ознаками. Як не дивно, найчастіше виявляється, що банальна застуда - ознака вагітності, яку поки що ніхто не діагностував!

Про що розкажуть хропіння і нежить

Відразу ж після зачаття в організмі жінки починається своєрідна «гормональна буря» - для того, щоб виносити дитину, всі звичайні функції повинні «переналаштуватися». Приблизно у половини майбутніх матусь це відбувається відносно непомітно, проявляються хіба що токсикозом, та й то не завжди або тільки ближче до кінця терміну.

Друга половина починає відчувати якісь незрозумілі відчуття буквально з перших годин вагітності. Вночі раптово може з'явитися хропіння, часом навіть дуже сильне. Зазвичай на подібний симптом звертають увагу родичі. А сама жінка відзначає, що стало дерти в горлі, з'явилося чхання, почав закладати ніс. Це списується на різноманітні причини - алергічну реакцію, пил, занадто сухе повітря в кімнаті, але найчастіше - на застуду.

Насправді ж підвищене виділення організмом деяких гормонів може викликати зайве підсушування слизових оболонок носоглотки. Ось і причина цих неприємних симптомів, які так схожі на розпочате ГРЗ!

На жаль, деякі жінки в таких випадках, не підозрюючи про свій істинний стан, починають активно займатися самолікуванням, у тому числі - за допомогою звичних противірусних препаратів. А адже саме вони можуть серйозно нашкодити дитині, особливо - на перших термінах вагітності!

Тому, як мінімум, в тих випадках, коли вагітність планувалася і очікувалася, лікувати перше простудні симптоми за допомогою «важкої артилерії» не варто - до отримання вердикту лікарів. Або хоча б до проведення тесту.

Особливі ознаки, на які варто звернути увагу

При такій високій чутливості організму на вагітність можуть вказати деякі додаткові ознаки. Наприклад, посилення венозного «малюнка» на грудях - численні судини немов проступають з-під шкіри назовні. Попутно можуть стати темнішими ареоли навколо сосків або попросту з'явитися пігментаційні плями на обличчі і тілі.

Може раптово піти з носа кров, почати рясно виділятися слина - деякі жінки, сміючись, кажуть, що слюні біжать «як у скаженого собаки». Вірогідні проблеми, яких раніше не було - запори, проноси, підвищене газоутворення. У деяких жінок з'являються судоми в литкових м'язах, особливо по ночах.

Насправді, лякатися подібних симптомів не треба. Більш того, якщо вони з'явилися одночасно з нежиттю і невеликою температурою, можна цілком серйозно розглядати застуду як ознаку вагітності - і бігти в аптеку, але не за ліками, а за тестом! В принципі, на цю ж думку повинні наштовхнути деякі викривлені сприйняття смаків або запахів: якщо якийсь аромат раптом почав викликати нудоту, а в роті з'явився неприємний присмак металу, можна припустити настання «цікавого стану».

Вагітність - не хвороба, так чому ж від неї чхають?

Якщо жінка не чхає і не кашляє, але її кидає то в жар, то в холод, це дуже часто приймають за початок хвороби. Адже вираз «щось мене морозить!» Можна з тим же успіхом почути з вуст вагітної, яка поки що не здогадується про свій стан. І для цього є найпростіше пояснення.

Буквально в перші дні нового стану організм активно виробляє два гормони - прогестерон і естроген. Через це цілком об'єктивно може змінюватися температура тіла. Причому, як знижуватися, так і підвищуватися до 37-37,5 градусів - таку температуру ще називають субфебрильною. Так, вона дуже характерна для початкового ГРЗ, але згадайте, що навіть у разі хвороби її не рекомендується збивати!

Досить випити теплого чаю з медом і лягти в ліжко. Цей же «рецепт» виявиться продуктивним і при вагітності - будь-який хворобливий стан в цей період вимагає, по можливості, постільного режиму.

Треба зауважити, що у вагітної жінки потреби у відпочинку в цілому набагато вищі. Навіть час, що виділяється на сон, має бути збільшений - від 1 до 3 годин до звичайної норми. А просто прилягти і трохи розслабитися бажано в будь-який момент, коли з'являється відчуття втоми і деякого нездужання - воно виникає у багатьох матусь з перших днів нового стану і триває до самих пологів.

Так, що відчуття слабкості, млявості і розбитості, а також ломоти в кістках, які зазвичай списують на застуду - ще одна перша ознака можливої вагітності. Організм поки не зрозумів, у чому справа, але йому доводиться перебудовуватися, пристосовуватися до нового режиму роботи, він несе додаткові навантаження, тому енергія витрачається набагато швидше. Не випадково в багатьох жінок саме на ранньому терміні, поки не завершилася гормональна перебудова, з'являється підвищений апетит.

А що стосується «гормонального» нежитю, то у деяких матусь він продовжується всі 9 місяців і проходить тільки після народження дитини, коли рівень прогестерону і естрогену приходить в норму. Якщо ніякі інші хворобливі симптоми цей стан не супроводжують, воно не вимагає особливого лікування. В крайньому випадку, можна обробляти і зволожувати слизові спеціальними водно-сольовими розчинами. Вони допоможуть носові дихати, і до того ж будуть виконувати профілактичну роль, захищаючи жінку від цієї хвороби.

І вагітність, і хвороба - два в одному

На жаль, поява симптомів застуди може свідчити якраз про те, що і передбачалося - це ГРВІ! Але даний діагноз зовсім не заперечує наступ «цікавого стану», навпаки - непрямим чином підтверджує його. Справа в тому, що справжня застуда як ознака вагітності - явище дуже поширене. А головна причина - в імунітеті жінки, який грає з нею цей злий жарт.

Справа в тому, що організм плутає запліднення вагітної і подальший розвиток ембріона з хворобою, з якою треба боротися! Такий от парадокс - з одного боку, з перших днів всі сили кинуті на те, щоб створити маляті максимально сприятливі умови розвитку, а з іншого - імунітет кричить про те, що необхідно знищити «прибульця». Якщо цей «голос» не заглушити, можливе навіть переривання вагітності...

Організм, прекрасно «розуміючи» в чому справа, вирішує питання кардинально - він «вимикає» імунітет, щоб той від зайвої старанності у спробах захистити жінку від її нового стану не спровокував викидень. На жаль, це призводить до того, що майбутня матуся на 9 місяців стає абсолютно беззахисною проти атак різноманітних вірусів і бактерій, часто набагато більш небезпечних, ніж звичайне ГРЗ.

Так, грип, який в звичайному стані більшістю людей при дотриманні всіх лікарських рекомендацій переноситься без особливих проблем, у вагітної жінки може привести до найтяжчих наслідків. Приміром, пневмонії, яку теплим чаєм і додатковим відпочинком точно не вилікувати. Та й занадто висока температура на ранніх термінів здатна нашкодити як самій вагітній, так і майбутній дитині.

Що робити із застудою при вагітності?

Жінка, яка підозрює, що може бути вагітною - і раптом починає відчувати симптоми, що дозволяють припустити початок вірусного захворювання, повинна бути вкрай обережною. Пам'ятаючи про те, що організм знижує імунітет спеціально, щоб захистити дитину, приймати імуномодулятори категорично не можна - це може спровокувати викидень!

Враховуючи, що застуда як ознака вагітності зустрічається як мінімум у кожної другої матусі, необхідно спочатку точно розібратися в своєму стані, а потім отримати рекомендації лікарів щодо лікування.

Деякий легкий стан не вимагає спеціальної медикаментозної терапії, він проходять безслідно через кілька днів. Допомогти і полегшити стан здатні засоби народної медицини, однак і до них треба ставитися дуже обережно, пам'ятаючи про можливу алергію, яка небезпечна не стільки для матері, скільки для дитини.

Наприклад, багатьох при застуді рятує чай з медом або з варенням - смородиновим, малиновим. Підвищений вміст вітаміну С робить їх відмінними помічниками організму в боротьбі з ГРЗ. Але в тих випадках, якщо у жінки до вагітності були якісь алергічні реакції на вітамінні препарати або продукти бджільництва, від них доведеться відмовитися.

Не варто забувати, що надлишок вітамінів може бути так само шкідливий при вагітності, як і авітаміноз, тому навіть та матуся, яка ніколи раніше харчовою алергією не страждала, не повинна зловживати вітамінними морсами і добавками - все добре в міру!

Тому, в першу чергу, плануючи вагітність, варто приділити увагу профілактиці простудних захворювань - гуляти на свіжому повітрі, добре провітрювати квартиру, повноцінно і збалансовано харчуватися, уникати як переохолодження, так і перегрівання. І постаратися уникати місць великого скупчення народу - хоча б під час епідемічної небезпеки.

"Наша мама" бажає Вам здорової і безпечної вагітності!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, застуда, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як не дивно, але любителів солодко серед жінок є значно більше, ніж серед чоловіків. І наукоаці дійшли до висновку, що цукор більше шкідливий саме для

Чому жінкам, особливо вагітним, не можна їсти багато цукру - медики

Харчування | 06:50, 05.01.2021

Як не дивно, але любителів солодко серед жінок є значно більше, ніж серед чоловіків. І наукоаці дійшли до висновку, що цукор більше шкідливий саме для представниць прекрасної половини людства.

Депресія у вагітних: чому потрібно контролювати стан?

Вагітність та пологи | 06:20, 03.01.2021

Жінки, які страждають депресією і тривожністю під час вагітності, навіть не підозрюють, що їхній психічний стан змінює нейронні зв'язки в мозку дитини.

Кофеїн шкодить вагітним жінкам

Вагітність та пологи | 08:00, 02.01.2021

Вчені рекомендують вагітним жінкам відмовитись від напоїв з кофеїном.

Бабуся народила власну онучку

Вагітність та пологи | 18:00, 29.12.2020

Американка стала сурогатною матір'ю для власної доньки.

Поради, які допоможуть полегшити пологи

Вагітність та пологи | 19:00, 28.12.2020

Пологи - складний процес, який вимагає підготовки від майбутньої мами.

Як назвеш корабль - так він і попливе, так само і з іменем для дитини.

7 дівочих імен, які дарують не легку долю своїм власницям

Вагітність та пологи | 00:45, 27.12.2020

Як назвеш корабль - так він і попливе, так само і з іменем для дитини.

Фактори, які провокують викидні та діабет у вагітних

Вагітність та пологи | 18:00, 25.12.2020

Міжнародна дослідницька група під керівництвом Університету Британської Колумбії вперше визначила, наскільки важлива вилочкова залоза.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: