Одразу після пологів. Що очікує молоду маму?

Adoption
Date
  • 18491 Переглядів
Загоюються шви, груди наливаються молоком, дитина починає їсти.
Коли найважче – пологи – вже позаду, перед породіллю постають нові питання і проблеми. Цей період життя молодої мами особливо делікатний. Які особливості цього періоду для молодої жінки і які можливі проблеми, які її очікують, розповідає «Наша мама».

Виділення крові

Постійні і раптові кров'янисті виділення у породіллі – це природне явище у перші дні після пологів. У жінок це не повинно викликати занепокоєння.

У перші три дні ці виділення мають червонуватий колір, а потім, поступово, протягом наступних двох тижнів, набувають світло-жовтого забарвлення. Ці виділення зазвичай тривають півтора месяці. У цей час рекомендовано користуватися гігієнічними прокладками, а про тампони бажано на деякий час забути.

Можливі ускладнення

Якщо маткові м'язи сильно розтягнуті і довго не скорочуються, є можливість надмірної втрати крові. У такому випадку повідомте про проблему персонал.

Хворобливі відчуття в промежині

Зазвичай в перший тиждень після пологів відчувається біль, навіть якщо не було розривів і разрізів. Це нормальне явище, оскільки промежина розтягнута тиском трикілограмового плоду.

Жінці потрібно просто перетерпіти це тимчасове явище.

Правила гігієни

Правила післяпологовий гігієни повинні виконуватися всіма жінками, які щойно народили дитину, навіть якщо у них не було розривів або розрізів промежини. Отож, не варто забувати:

- Міняти прокладки. Це необхідно робити кожні чотири години і стежити, щоби прокладки не зсувалися ні вперед, ні назад;

- Витягувати прокладки спереду назад, що запобігатиме потраплянню мікроорганізмів з області заднього проходу до передодня матки;

- Обмиватися. Одні процедури необхідно робити теплою водою або обробляти промежини антисептичною рідиною після кожного походу в туалет;

- Застосувати теплі компресів;

- При сильному болі можливе застосування знеболюючих кремів, аерозолів або прокладок;

- Уникати надмірного напруження тканин промежини, довго не стояти і не сидіти.

Потреба дитини в молоці матері в перші дні.

У перші дні після пологів дитина зазвичай не голодна. Кількість їжі, необхідної дитині на один прийом, вміщується у десертну ложку.

Молозива цілком достатньо дитині. Воно містить анти тіла, необхідні немовляті, допомагають йому звільнити харчової тракт.

На третій чи четвертий день після пологів дитині знадобиться молоко матері. До цього часу груди почнуть набухати і наповнюватися.

Хворобливе збільшення грудей

Хворобливість виникає через утворення в них молока. Багато годуючих жінок відчуває справжнє випробовування, якщо годування не настане через 1-1.5 доби після пологів.
Дуже швидко ці хворобливі явища зникають, але для цього необхідний правильний режим годування грудьми дитини.

Приблизно до кінця першого тижня годування зникає хворобливість і чутливість сосків. Важливо у період вагітності загартувати соски, щоб уникнути розтріскування і виділення з них крові.

Цілодобове перебування з дитиною

На сучасному етапі розвитку медицини замість повної ізоляції матерям після пологів дозволяють тримати дітей біля себе.Таке перебування рекомендується з першого дня після пологів. Жінки відчувають прилив сил і з задоволенням доглядають за дитиною.

Повернення додому

Раніше породілля повинна була залишатися в лікарні не менше десяти днів. Проте зараз, за правилами багатьох лікарень, якщо жінка народила без ускладнень, ця госпіталізація не вважається необходіною. Жінку можуть виписати через 24 години після пологів.

Але дитина в будь-якому випадку повинна перебувати під наглядом лікаря хоча би два-три дні. У рідкісних випадках лікар може виписати дитину з лікарні відразу після родов. При цьому він повинен оглянути дитину після виписки.

Рекомендується залишитися в лікарні на тиждень, де можна відпочити, скориставшись всім комплексом медичного обслуговування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Породілля, немовля, гігієна, груди, молоко, догляд


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: