Подолайте «вагітну» алергію

Adoption
Date
  • 1874 Переглядів
Ознаки алергії у вагітних можуть бути різними: від звичайного нежитю до висипки на тілі і навіть – бронхіальної астми. Щоби впоратися з цим неприємним становищем, «Наша мама» дає кілька дієвих порад.

Алергія у вагітнихЩо ж робити вагітній, якщо у неї виявилися ознаки алергічного захворювання? Перш за все необхідно встановити, чи дійсно це алергія. Треба пам'ятати, що у вагітної не весь нежить і висип алергічні, і не всяка задишка є проявом астми. Імовірність причетності алергії до виникнення даних станів зростає, якщо діагноз алергічного захворювання був поставлений до вагітності.

Якщо все-таки виявлені симптоми є проявом алергічного риніту, дерматиту або бронхіальної астми, то лікуватися від цих захворювань можна і потрібно, з поправкою на вагітність. Звичайно ж, поряд зі спостереженням у акушера-гінеколога, необхідна консультація алерголога, який допоможе підібрати безпечні для вагітної протиалергічні препарати і дасть рекомендації, як уникнути контакту з передбачуваним винним алергеном.

Правильна поведінка вагітної, яка страждає алергією, і спостереження за нею лікаря, своєчасне призначення лікування має важливе значення не тільки для матері, але і для майбутньої дитини. Так, загострення бронхіальної астми у матері при відсутності контролю над захворюванням неминуче супроводжуються кисневим голодуванням - гіпоксією плода, що може призвести до низької масі дитини при народженні або передчасних пологів.

Інший важливий аспект проблеми алергічних захворювань - це їхня передача дитині в спадщину. Причому частіше алергія передається по материнській лінії, рідше - по лінії батька. Статистика тут така. При наявності алергічних захворювань у обох батьків ризик захворіти на алергію в майбутньої дитини становить 60-80%, у одного з батьків - 50%. Ризик розвитку алергічного захворювання у дітей від здорових батьків може досягати 10-20%.

В останні роки були отримані дивовижні дані про те, що імунна система плоду як би налаштована, приготовлена до розвитку алергії. Наполовину (на батьківську) чужорідний для материнського організму плід для того, щоб не бути відірваним, стимулює розвиток частині своїх лімфоцитів - головних клітин імунної системи - в напрямку, сприятливому для алергії. Особливо це зрушення виражений у дітей батьків-алергіків. Крім того, було показано, що у спадщину може передаватися не тільки схильність до алергії взагалі, як вважали раніше, а й підвищена чутливість до певного спектру алергенів. Наприклад, при алергії до пилку рослин у матері, поліноз буде і у дитини. Це стосується й інших алергенів.

Що ж реально можуть зробити батьки ще до народження малюка, щоб знизити ймовірність розвитку алергічного захворювання у дитини?

До заходів первинної профілактики алергічних захворювань у дітей відносяться наступні:

Обмеження або у важких випадках виключення високоалергенних продуктів з раціону вагітної. Шлунково-кишковий тракт - головні вхідні ворота для алергенів, проникаючих до плоду. Формування сенсибілізації, або підвищеної чутливості, відбувається при відомій ступеня зрілості імунної системи плода, яка досягається приблизно до 22 тижня внутрішньоутробного розвитку. Таким чином, саме з цього часу обмеження алергенів у їжі виправдане.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Алергія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Що впливає на цей процес? Повідомляє сайт Наша мама.

У кого найчастіше виникають розтяжки на шкірі

Вагітність та пологи | 23:00, 17.09.2020

Що впливає на цей процес? Повідомляє сайт Наша мама.

Кілька порад мамам. Повідомляє сайт Наша мама.

Цистит під час вагітності: чи можна вилікувати недугу

Вагітність та пологи | 14:00, 02.09.2020

Кілька порад мамам. Повідомляє сайт Наша мама.

Який вони маимуть вплив? Повідомляє сайт Наша мама.

Чи можна приймати антибіотики і протизаплідні таблетки одночасно

Вагітність та пологи | 10:00, 25.08.2020

Який вони маимуть вплив? Повідомляє сайт Наша мама.

Чому не так страшно ставати матір'ю після 35? Повідомляє сайт Наша мама.

Три переваги пізнього материнства

Вагітність та пологи | 10:00, 15.08.2020

Чому не так страшно ставати матір'ю після 35? Повідомляє сайт Наша мама.

Чим вони загрожують вашому організму? Повідомляє сайт Наша мама.

Сім побічних ефектів від прийому протизаплідних таблеток

Вагітність та пологи | 18:00, 07.08.2020

Чим вони загрожують вашому організму? Повідомляє сайт Наша мама.

Стан, якого не уникнути. Повідомляє сайт Наша мама.

Як позбутися кровотечі з носа під час вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 30.07.2020

Стан, якого не уникнути. Повідомляє сайт Наша мама.

Причина не завжди у правильному/неправильному використанні. Повідомляє сайт Наша мама.

В яких випадках тест на вагітність може показувати неправильний результат

Вагітність та пологи | 19:00, 25.07.2020

Причина не завжди у правильному/неправильному використанні. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: