Чоловіча фертильність: поради для чоловіків, які намагаються зачати дитину

Adoption
Date
  • 122 Переглядів
Ці поради можуть допомогти підвищити чоловічу фертильність.

59_produkty646534543_1.jpg (55.82 Kb)Ви та ваша партнерка думаєте, як завагітніти ? Хоча технічно жінка завагітніє, виношує та народить дитину, але чоловік також відіграє вирішальну роль. Щоб відбулося запліднення, його сперма повинна бути здоровою та сильною, щоб досягти яйцеклітини жінки та проникнути в неї.

Щоб запліднення відбулося, чоловік повинен бути в змозі мати та підтримувати ерекцію, мати достатню кількість сперматозоїдів правильної форми та рухатись у правильному напрямку, а також достатньо сперми, щоб перенести сперму до яйцеклітини. Проблема на будь-якому етапі цього процесу, включаючи чоловічу фертильність, може перешкодити вагітності.

Лікарі виявляють причину проблем приблизно у 80 відсотків безплідних пар, зазначив доктор Джаред Робінс, керівник відділу репродуктивної ендокринології та безпліддя в Northwestern Medicine's Fertility. За його словами, коли є відома причина безпліддя, проблеми в партнері-чоловіку спричиняють приблизно 40 відсотків безплідних пар. Але є багато кроків, які чоловіки можуть зробити, щоб покращити своє здоров’я, спосіб життя та стосунки, щоб підвищити шанси пари на зачаття. Ось поради для чоловіків, які хочуть покращити свою фертильність.

1. Синьте зайві кілограми

Втрата ваги може покращити якість сперми. Дослідження показали, що парам, у яких чоловік має надмірну вагу або ожиріння, потрібно більше часу, щоб завагітніти, ніж парам, у яких немає проблем із вагою. За даними Американського товариства репродуктивної медицини , дослідження також показали, що надмірна вага або ожиріння впливає на якість сперми чоловіка, зменшуючи кількість сперматозоїдів і знижуючи їхню здатність плавати, а також посилюючи пошкодження генетичного матеріалу (ДНК) у спермі.

Дослідження 2012 року показало, що чоловіки з надмірною вагою та ожирінням частіше мають низьку кількість сперматозоїдів або відсутність життєздатної сперми порівняно з чоловіками з нормальною вагою, що, можливо, ускладнює цим чоловікам народження дитини. Дослідники підозрюють, що надмірна кількість жиру в організмі пов’язана зі змінами рівня тестостерону та інших репродуктивних гормонів у чоловіків.

2. Контролюйте свої захворювання

Ефективне лікування хронічних захворювань, таких як високий кров'яний тиск і діабет, може підвищити шанси чоловіка завагітніти його партнеркою, припускає The World Journal of Men's Health. Інші захворювання, такі як кістозний фіброз або варикоцеле (розширені вени в мошонці, які спричиняють перегрів), також можуть впливати на чоловічу фертильність, відповідно до Центрів контролю та профілактики захворювань. Крім того, деякі ліки, які використовуються для лікування високого кров’яного тиску (бета-блокатори), депресії та тривоги (СІЗЗС), болю (опіати для тривалого прийому) і збільшення простати, можуть мати негативний вплив на фертильність.

Додатковий тестостерон також може зменшити виробництво сперми. За даними лікарів, деякі хіміотерапевтичні препарати та променева терапія раку можуть спричинити постійне безпліддя.(відкривається в новій вкладці). Чоловік повинен поговорити зі своїм лікарем про ліки, які він приймає, і про те, чи можуть вони завадити його здатності стати батьком.

3. Їжа має значення

Антиоксиданти та клітковина можуть покращити чоловічу фертильність. Роль дієти в чоловічій фертильності незрозуміла. Але все ж вчені кажуть, що чоловікам все одно є сенс їсти різноманітну здорову їжу, включаючи велику кількість фруктів і овочів, які є багатими джерелами антиоксидантів, які можуть сприяти виробленню здорової сперми. Чоловікам також слід споживати продукти, багаті клітковиною, корисними мононенасиченими жирами та помірну кількість нежирного білка.

4. Регулярна фізична активність

Лікарі заохочують чоловіків робити регулярні фізичні вправи, тому що це допомагає зменшити стрес, змушує чоловіків почуватися краще та приносить користь їх довгостроковому здоров’ю. Згідно з дослідженням 2014 року, опублікованому в журналі Wilderness and Environmental Medicine, фізична активність корисна. Тіренування можуть вплинути на рівень лютеїнізуючого гормону та тестостерону, впливаючи на фертильність.

5. Збільшіть сподивання вітамінів

Деякі вітаміни можуть покращити якість сперми. Багато полівітамінних препаратів для чоловіків можуть містити антиоксиданти, такі як вітаміни С і Е, а також мінерали селен і цинк. Згідно з даними Американського товариства репродуктивної медицини, деякі дослідження показали, що антиоксиданти можуть спричинити невелике збільшення кількості сперматозоїдів і їх руху. Цілком зрозуміло, що антиоксиданти можуть покращити якість сперми, оскільки вони можуть захистити від вільних радикалів, які можуть спричинити пошкодження ДНК у клітинах сперми.

6. Пам’ятайте про вікові зміни

Згідно зі статтею BBC за 2020 рік, як і у жінок, у чоловіків біологічний годинник цокає, але фертильність у них знижується пізніше, ніж у жінок. Дослідження показують, що в міру того, як чоловік стає старшим, як обсяг, так і якість його сперми мають тенденцію до зменшення. У міру того, як чоловіки стають старшими, кількість здорових сперматозоїдів та їх рух також зменшується, а також у них може бути більше пошкоджень ДНК у спермі.

Ці зміни можуть означати, що парі може знадобитися більше часу, щоб завагітніти. З віком також зростає ризик генетичних аномалій сперми. Випадкові мутації в спермі чоловіка можуть накопичуватися з роками, у зв’язку з чим старші батьки частіше передадуть нові генетичні мутації дитині.

7. Киньте курити

Куріння може вплинути на якість сперми: згідно з даними Американського товариства репродуктивної медицини, у чоловіків-курців частіше спостерігається низька кількість сперматозоїдів і зниження їх рухливості, а також більша кількість сперматозоїдів аномальної форми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіча фертильність, тато, чоловік, фертильність, поради для чоловіків, намагаються, зачати дитину, зачаття, вітаміни, куріння, поради, вік, хвороби, вага, стрес, сперма


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Цікавість. («А що буде, якщо не послухаю?»)Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось н

Чому дитина вас не слухає?

Сімейні справи | 07:00, 01.02.2023

Цікавість. («А що буде, якщо не послухаю?»)Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось на зло або всупереч. Наприклад, якщо батьки просять дитину прибрати іграшки, вона часом навмисно ігно

Криком нічого не досягнете, так лише налякаєте дитину, вона вас буде боятися, але продовжуватиме робити по-своєму. Як же тримати себе в руках і донест

Поради батькам, як не кричати на дитину

Сімейні справи | 05:00, 01.02.2023

Криком нічого не досягнете, так лише налякаєте дитину, вона вас буде боятися, але продовжуватиме робити по-своєму. Як же тримати себе в руках і донести до сина чи дочки свою точку зору?

Якщо у вас коли-небудь були проблеми з отриманням або збереженням ерекції, ви не самотні. Однак існує різниця між часом, щоб отримати ерекцію та ерект

ТОП-10 причин еректильної дисфункції

Тато | 19:00, 30.01.2023

Якщо у вас коли-небудь були проблеми з отриманням або збереженням ерекції, ви не самотні. Однак існує різниця між часом, щоб отримати ерекцію та еректильною дисфункцією (ЕД).

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчити

Чому батькам потрібно звертати увагу на дитячі малюнки?

Психологія | 08:00, 28.01.2023

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?

Молодих татусів можна умовно розділити на дві категорії. Одні й гадки не мають, що робити з маленькою рожевою грудочкою, інші впевнені в своєму природ

3 правила чоловічого виховання дітей

Дитина | 05:00, 28.01.2023

Молодих татусів можна умовно розділити на дві категорії. Одні й гадки не мають, що робити з маленькою рожевою грудочкою, інші впевнені в своєму природженому педагогічному таланті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: