Міфи про вакцинацію. У що не варто вірити батькам

Adoption
Date
  • 250 Переглядів
Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

3706_va.jpg (19.35 Kb)

Говорити про вакцинацію потрібно. Суперечки довкола міфів не стихають, а антивакцинатори озброїлися інформацією з PubMed, що робить їх ще небезпечнішими.

Критично мислити та вибирати найкраще для себе та своїх дітей – обов’язок кожної людини.

Ще раз спростовуємо популярні міфи про вакцинацію:

Щеплення викликають аутизм.
Ні, не викликають. Доведено, що аутизм – генетично-обумовлене захворювання, дебют якого співпадає зі строками введення першої дози вакцини КПК. Міф був розповсюджений науковцем Ендрю Вейкфілдом, але навіть його антивакцинатором назвати важко. Як вже потім з’ясувалось, метою його дослідження і статті будо просування на міжнародний ринок моновакцини проти кору, а не як не захист дітей від аутизму. Статтю відкликали, а Вейкфілда позбавили ліцензії, але міф продовжує жити. Про це пише Одеський обласний центр громадського здоров'я.

Ще один доказ, що спростовує цей міф – це статистика захворювання на аутизм. Якщо б вакцини справді призводили до аутизму, то з поширенням масової вакцинації, кількість хворих зростала б, а насправді ми маємо стабільну кількість хворих на аутизм в популяції.

2. Ртуть, яка входить у склад вакцин, викликає пошкодження мозку.

Цьому міфу ми зобов'язані Девіду Кірбі та його книжці "Докази шкоди".

В вакцинах знаходиться не молекулярна ртуть, а її розчинна сіль – тіомерсал, який швидко виводиться нирками. Використовується тіомерсал як антисептик, що стримує розмноження деяких мікроорганізмів, у багатодозових флаконах. З розвитком технологій, багато виробників відмовляються від багатодозових флаконів на користь монодозових, що знижує частоту використання тіомерсалу.

3. Якщо вакцинувати, то не коплексними вакцинами, а моновакцинами, щоб не перевантажити імунну систему.

Організм кожної людини щоденно зустрічається з мільйонами мікроорганізмів в процесах дихання, травлення та інших, а імунна система завжди працює на максимум, тому навіть введення 6 антигенів одразу навряд змусить її підняти свої потужності.

4. Дитина, яку годували груддю, захищена антитілами матері.

Так, це вірно, але якими антитілами? Чи справді вони є у молоці? Чи була щеплена/ перехворіла мати?

Без вироблення власних антитіл після завершення годування груддю дитина залишається повністю не захищена. Раціонально, вакцинувати дитину, саме у період природнього вигодовування, аби к його завершенню дитина вже мала необхідний захист.

5. Природний імунітет кращий, аніж поствакцинальний.

Не існує терміну штучного імунітету. Любий імунітет – природній, адже імунні реакції та результат (вироблення захисних антитіл, формування клітин пам’яті) – однакові.

6. Моя дитина не вакцинована, а інші – вакциновані, тому моя не захворіє./ Навіщо вакцинувати від хвороб, яких не має довкола?

Так розмірковують люди, які або не знають, що таке колективний імунітет, або намагаються скласти з себе відповідальність за його формування.

Колективний імунітет – це форма захисту населення від тих хвороб, що передаються тільки від людини до людини. Колективний імунітет формується в суспільстві, де більшість людей мають індивідуальний захист від певної хвороби (перехворіли чи вакциновані), таким чином перекриваються шляхи передачі цих хвороб та люди, що не мають імунітету, захищені від інфікування. Їм ніде зустрітись зі збудником. Колективний імунітет тим сильніше, чим більше людей мають індивідуальний захист. Якщо кожний буде сподіватись на те, що інші мають захист, а він персонально нічого робити не буде, цього захисту не буде. Це є відповідальність кожного у суспільстві та ототожнення себе, як частини того суспільства.

Вакцинуйтесь, бо здоров’я того варте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вакцинація, щеплення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли роблять щеплення АКДП?

Щеплення | 08:20, 13.01.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Для чого взагалі потрібна вакцинація дітям

Щеплення | 21:00, 08.01.2024

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Міфи про вакцинацію. У що не варто вірити батькам

Щеплення | 21:00, 05.01.2024

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Коли батькам слід робити вакцину від дифтерії та правця

Хвороби | 21:00, 01.01.2024

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Вакцинація. Що треба знати і чому не варто боятися

Хвороби | 17:05, 30.12.2023

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дат

Чи можуть щеплення стати причиною аутизму?

Щеплення | 00:35, 11.10.2023

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дата виникнення – лютий 1998 року, коли в поважному науковому журналі The Lancet була опублікована стат

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: