Коли роблять щеплення від вітрянки дітям?

Adoption
Date
  • 724 Переглядів
Вітрянкою зазвичай хворіють в дитячому віці, а після перенесеної хвороби до захворювання виробляється довічний імунітет. Відгуки показують, що багато батьків при виникненні вітряної віспи в школі, де вчаться їхні діти, в дитячому саду, у знайомих, відмовляються від карантину, піддаючи свою дитину ризику захворіти. Таку позицію не можна назвати повністю невірною: дійсно, хворіти на вітрянку бажано в дитинстві, коли вона переноситься набагато легше і практично не викликає ускладнень. Також вважає і доктор Комаровський. Але чи потрібні в такому випадку вакцини проти неї?

0819_4.jpg (25.63 Kb)


Щеплення проти вітряної віспи робиться як дітям, так і дорослим. Останні входять до групи ризику: чим старша людина, тим більша ймовірність розвитку ускладнень у разі хвороби. Крім того, і саме захворювання переноситься значно важче, а його клінічні симптоми можуть не збігатися з проявами хвороби у дітей.

При очевидній необхідності щеплень для дорослих також рекомендується робити їх і дітям. Серед прихильників щеплення від вітряної віспи виступає і відомий популярний серед молодих батьків лікар-педіатр, автор багатьох книг по здоров'ю дитини - доктор Комаровський. Справа в тому, як стверджує Комаровський, що після перенесеної вітряної віспи в деяких випадках вірус довічно зберігається в нервових закінченнях.

Безпечний більшу частину життя, в зрілому і літньому віці він може викликати серйозне ускладнення - оперізувальний лишай. Це захворювання викликає серйозні болі, а також може супроводжуватися ураженнями нервової системи, зору, параліч. Саме щоб убезпечити дитину від негативних наслідків надалі, дітям проводиться вакцинація.

Доктор Комаровський зазначає, що навіть у дітей вітрянка може супроводжуватися ускладненнями на кшталт пневмонії та енцефаліту, зараження крові. Ці захворювання можуть мати летальний результат, і доктор Комаровський навіть наводить цифри, що 1 з 50 тисяч чоловік гине від вітрянки. Тому необхідно захистити дитину від можливих серйозних наслідків. Небезпечна вітрянка і тим, що може залишати шрами і рубці. Це стає можливим, коли відбувається інфікування висипань.

Окремо доктор Комаровський ставить серед достоїнств вакцинації проти вітрянки і те, що ця хвороба є смертельно небезпечною для дітей та дорослих з серйозним імунодефіцитом (ВІЛ, онкологічними захворюваннями, пороками серця). Вакцинація здатна врятувати такому хворому життя, що особливо відзначає доктор Комаровський.

Що дає щеплення?

Щеплення проти вітряної віспи на 98% гарантує, що щепленим дітям не доведеться зіткнутися з вітрянкою в подальшому. Воно сприяє виробленню імунітету проти захворювання в тій же мірі, як і перенесена хвороба. Комаровський зазначає, що саме захворювання в рідкісних випадках зараження протікає в самій легкій формі. Відгуки і статистика серед дітей в групі ризику (які страждають від важкого імунодефіциту, лейкозу та подібних захворювань) трохи гірша, однак навіть у цих випадках ефективність вакцини досягає 80%.

Дітям щеплення проти вітряної віспи роблять вже з однорічного віку, а імунітет формується через шість тижнів після вакцинації. Виробники заявляють, що щеплення захищає проти вітряної віспи на тридцять років. У реальності відгуки показують, що дані терміни можуть бути навіть більші, але ніяк не менше двадцяти років.

Побічні ефекти щеплення має незначні:

- біль в місці уколу;
- набряк;
- злегка може підвищуватися температура;
- з'явитися висип.

Доктор Комаровський звертає особливу увагу батьків, що іноді ці симптоми помилково можуть прийматися за зараження вітрянкою, проте це не так.

Дані процеси свідчать про активізацію імунітету, і вони проходять самі собою через невеликий період часу. Слід пам'ятати, що реакцією на щеплення можуть бути дані симптоми тільки в проміжком між першим і третім тижнем після уколу.

Як прищеплюють?
Щеплення проти вітряної віспи роблять підшкірно, переважно - в плече або під лопатку. Можливо і внутрішньом'язове введення вакцини, але, як правило, в сідниці вакцина не вводиться. Для вироблення імунітету дітям старше одного року і до тринадцяти років досить одного уколу.

Доктор Комаровський зазначає, що в старшому віці одного уколу для вироблення повного імунітету, як правило, недостатньо. Дорослим і дітям старше тринадцяти років їх робиться два. Проміжок між введеннями вакцини повинен становити не менше шести і не більше десяти тижнів.

Щеплення проти вітрянки можуть робитися як в плановому порядку, так і в якості термінового профілактичного заходу після контакту з хворим. Воно є ефективним, якщо після контакту пройшло не більше трьох діб.

Доцільно робити щеплення проти вітрянки дітям, навіть якщо пройшло більше трьох діб, так як в даному випадку, навіть якщо розвивається хвороба, вона проходить в легкій формі, а ризик важких ускладнень зводиться до нуля. Таким чином, щеплення не ускладнює перебіг хвороби, а навпаки, полегшує його.

Щеплення проти вітрянки може бути обов'язковим дітям, котрі збираються в літні оздоровчі установи, дитячі табори. В інших випадках (для відвідування дитячого садка, школи, спортивних і культурних секцій) воно є бажаним, але обов'язків щепитися від вітряної віспи немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення від вітрянки дітям


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Для чого взагалі потрібна вакцинація дітям

Щеплення | 21:00, 08.01.2024

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Міфи про вакцинацію. У що не варто вірити батькам

Щеплення | 21:00, 05.01.2024

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Коли батькам слід робити вакцину від дифтерії та правця

Хвороби | 21:00, 01.01.2024

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Вакцинація. Що треба знати і чому не варто боятися

Хвороби | 17:05, 30.12.2023

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дат

Чи можуть щеплення стати причиною аутизму?

Щеплення | 00:35, 11.10.2023

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дата виникнення – лютий 1998 року, коли в поважному науковому журналі The Lancet була опублікована стат

Запізніле проведення щеплень дитині може викликати стурбованість батьків, але важливо пам'ятати, що є кілька кроків, які можна вжити для відновлення і

Що робити, коли ви не встигли зробити щеплення дитині вчасно?

Дитина | 19:00, 03.09.2023

Запізніле проведення щеплень дитині може викликати стурбованість батьків, але важливо пам'ятати, що є кілька кроків, які можна вжити для відновлення імунізаційного графіку та захисту здоров'я малюка.

Якщо жінка готується до вагітності, їй варто зробити щеплення, яких ще немає – зокрема, від гепатиту В, а також оновити щеплення від кору, паротиту, к

Чи потрібно вакцинуватись вагітним?

Вагітність та пологи | 12:00, 25.08.2023

Якщо жінка готується до вагітності, їй варто зробити щеплення, яких ще немає – зокрема, від гепатиту В, а також оновити щеплення від кору, паротиту, краснухи.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: