МОЗ оновило календар профілактичних щеплень для дітей

Adoption
Date
  • 1298 Переглядів
Усім батькам, які роблять своїм дітям вакцинацію, відомо, що зараз у поліклініках є лише індійська вакцина. Саме вона найчастіше призводить до різноманітних, часом дуже серйозних ускладнень. А ось якісної бельгійської чи французької вакцини не знайдеш навіть у приватних клініках, або ж вона є за захмарними цінами.

1901_t_1_vaktsina.jpg (34.02 Kb)


В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень. Оновлення в календарі стосуються вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Щодо вакцинації проти туберкульозу

Діти отримуватимуть єдине щеплення БЦЖ проти туберкульозу на 3-5 добу. Це доказово обґрунтований підхід з доведеною ефективністю. Такий підхід відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я та визнаний світовою медичною спільнотою.

Щодо вакцинації проти гепатиту В

Відтепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя. Це дозволить у майбутньому використовувати комбіновану багатокомпонентну вакцину, що зменшить кількість візитів на вакцинацію у перший місяць життя дитини.

Таким чином, національний календар щеплень в Україні відтепер відповідає досвіду країн Європи, де вакцинація проти гепатиту В співпадає або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту у дітей (у 2 та 6 місяців).

Такий підхід є доцільним та науково обґрунтованим і допомагає збільшити частку дітей, щеплених своєчасно.

Нагадаємо, наразі в Україні обов'язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб:

- гепатиту В
- туберкульозу
- поліомієліту
- дифтерії
- кашлюка
- правця
- гемофільної інфекції
- кору
- краснухи
- епідемічного паротиту.

Всі вакцини для дітей, необхідні для імунізації згідно з Національним календарем щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вакцинація, щеплення, календар щеплень


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

200 мільйонів європейців повністю вакциновані, що становить більше половини дорослого населення, але все ще не досягли цільового показника в 70 відсот

Понад 50% європейців вже вакциновані від коронавірусу

Щеплення | 09:00, 23.07.2021

200 мільйонів європейців повністю вакциновані, що становить більше половини дорослого населення, але все ще не досягли цільового показника в 70 відсотків, встановленого на літо.

Усі британські діти у віці від двох років і старше до кінця цього року можуть отримати вакцини від коронавірусу. Але найближчим часом щеплення будуть

Від коронавірусу вакцинуватимуть дітей від двох років

Щеплення | 23:30, 19.07.2021

Усі британські діти у віці від двох років і старше до кінця цього року можуть отримати вакцини від коронавірусу. Але найближчим часом щеплення будуть колоти тільки найбільш уразливим дітям і підліткам старше 12 років.

Чим солідніший вік, тим м'якше люди переносять вакцинацію, відзначають медики.

Як вік впливає на наслідки вакцинації

Щеплення | 21:00, 12.07.2021

Чим солідніший вік, тим м'якше люди переносять вакцинацію, відзначають медики.

Мережа госпіталів Mercy Health в американському штаті Міссурі стала останньою по черзі системою місцевого охорони здоров'я в країні, працівники якої п

Американських медиків вакцинують примусово

Новини | 19:45, 12.07.2021

Мережа госпіталів Mercy Health в американському штаті Міссурі стала останньою по черзі системою місцевого охорони здоров'я в країні, працівники якої повинні в обов'язковому порядку зробити собі вакцини від COVID-19. В іншому випадку вони будуть звіль

Кампанія загальної вакцинації в Великобританії дійшла до такого рівня, коли у 90% дорослих громадян країни вже знайшли антитіла до коронавірус. А це д

Більшість британців мають захисні антитіла COVID-19

Здоров'я | 11:00, 09.07.2021

Кампанія загальної вакцинації в Великобританії дійшла до такого рівня, коли у 90% дорослих громадян країни вже знайшли антитіла до коронавірус. А це дозволяє говорити про настання колективного імунітету, незважаючи на тривалий спалах.

У період планування вагітності майбутній мамі вартує зробити щеплення від вітрянки і інших вірусів, які можуть інфікувати дитину.

Підготовка до вагітності: які щеплення потрібні

Плануємо дитину | 17:00, 08.07.2021

У період планування вагітності майбутній мамі вартує зробити щеплення від вітрянки і інших вірусів, які можуть інфікувати дитину.

У кожної людини спостерігається індивідуальна реакція на введення в організм вакцини від коронавируса, однак існують єдині правила, які дозволять ефек

Підготовка до вакцинації від COVID-19

Щеплення | 13:30, 01.07.2021

У кожної людини спостерігається індивідуальна реакція на введення в організм вакцини від коронавируса, однак існують єдині правила, які дозволять ефективно підготуватися до щеплення. Про це розповіла терапевт Ольга Кашубіна.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: