Як працюючим батькам знаходити час для дітей

Adoption
Date
  • 305 Переглядів
Якщо в сім'ї кілька дітей і всі вони відвідують школу, а після неї вирушають на заняття спортом, музикою, іноземними мовами або іншими захопленнями, у них майже не залишається часу для сімейних заходів, а тим більше для індивідуального спілкування зі своїми батьками.

0421_3.jpg (34.5 Kb)

Усі брати й сестри, незалежно від їх кількості й того, є вони близнюками чи ні, потребують періодичного відпочинку один від одного. У той же час індивідуальне спілкування з батьками дає їм можливість краще зрозуміти самих себе, підвищує самооцінку й гармонізує життя в цілому.

Якщо у вас близнюки, тим більше важливо приділяти спеціальний індивідуальний час кожному з них, тому що більшу частину часу, перебуваючи в громадських місцях, вони відчувають підвищену увагу тих, хто їх оточує. Коли вони виходять на вулицю по одному або ж розважаються один на один з вами, у кожного з них з'являється унікальна можливість побути самим собою.

Пропонуємо кілька порад про те, як знаходити й організовувати індивідуальний час для спілкування з кожним із ваших дітей.

1. Не соромтеся просити та приймати необхідну допомогу

Попросіть родичів чи друзів побути з одним або кількома вашими дітьми, поки ви організуєте спеціальне індивідуальне спілкування з іншою дитиною. Ви завжди зможете поміняти ваших дітей місцями й нагородити кожного з них веселим заходом або теплою бесідою удвох.

2. Індивідуальне спілкування з дитиною необхідно планувати заздалегідь

Це стосується всіх типів стосунків: точно так ви плануєте ділові зустрічі з вашими бізнес-партнерами або планували романтичні зустрічі з вашою майбутньою дружиною. Заплановане гарантоване індивідуальне спілкування дуже важливе для ваших дітей: по-перше, вони можуть розраховувати на нього, а по-друге, знають, що цей час не буде перериватися ніким з братів і сестер. Єдине, що вам треба зробити, це знайти вікно у вашому напруженому графіку. Цього майже неможливо досягти на щоденній основі, але ви можете викроїти кілька годин на тиждень, щоб присвятити особливий час кожному зі своїх дітей.

Час, який ви проводите з дитиною, мусить забезпечувати розслаблення та бути приємним. Вам не треба вдаватись до дорогих заходів. Діти часто щасливі просто повалятися на дивані, послухати музику й дуже радіють, коли можуть зробити з вами якусь корисну справу, наприклад, разом сходити на пошту по посилку або відвезти на дачу старе крісло (але ні в якому разі не в порядку обов'язків). Ви також можете зробити разом з вашою дитиною щось більш особливе – піти в кіно, театр, посидіти в кафе або зайнятись вашою спільною улюбленою справою.

3. Знайдіть спільний інтерес

Кожна дитина має улюблене заняття. Навіть близнюки можуть мати зовсім різні інтереси, які ви можете розділити з кожним з них. Це можуть бути спорт, вирощування кімнатних рослин або ваше з дитиною улюблене хобі, займаючись яким, ви обидва можете відпочити й весело провести час. Індивідуальний час, який ви присвячуєте загальним інтересам, – прекрасна можливість дізнатися про щось нове разом з вашою дитиною.

4. Перетворіть індивідуальне спілкування на систематичне заняття

Ритуали та звичаї мають життєво важливе значення для кожної родини. Дослідження показують, що найбільш підготовленими до жорстокого світу виявляються діти, які відчувають тісний зв'язок зі своєю сім'єю, цей зв'язок виникає в результаті обміну досвідом з батьками й теплого заспокійливого спілкування, що стало систематичним.

Спробуйте зробити ваше індивідуальне спілкування з дитиною постійним. Наприклад, установіть звичай: доки ви з однією дитиною готуєте обід на кухні, інша пилососить у квартирі, а третя витирає пил. При цьому щоразу на місце помічника кухаря буде вирушати інша дитина в порядку черговості.

Крім того, замість того щоб відправляти спати відразу всіх дітей, підготуйте до сну спочатку одну дитину, доки інші ще зайняті своїми справами, обійміть її, поговоріть із нею. Це може здатись несуттєвим моментом спілкування, тому що воно є частиною звичайної буденності, але якщо робити це щоразу з іншою дитиною й не поспішати, приділяючи їй усю свою увагу, це може стати дуже цінним і значущим для неї.

Ви можете взяти за звичку питати у своєї дитини перед сном про ті моменти, які її засмутили протягом дня та про ті, які її порадували. Обговоріть разом, що слід було би зробити, щоб уникнути прикрощів у майбутньому, й навчіть дитину бути вдячною за радісні події.

Кожна дитина має право на індивідуальну увагу батьків. Дізнайтесь, як бачить це спілкування кожний з ваших дітей. Ваші стосунки з дітьми, без сумніву, будуть винагороджені. І не забудьте при цьому радіти й насолоджуватися спілкуванням!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, час для дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати н

Чи варто відновлювати стосунки з тим, з ким вже розійшлися?

Сімейні справи | 12:10, 29.05.2024

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати не варто було.

Багато людей вважають, що тосунки перевіряють часом і відстанню. Що ж, можливо, у цьому є сенс. Адже, як показує практика багатьох пар, відстань витри

4 причини, чому стосунки на відстані не працюють

Сімейні справи | 09:30, 29.05.2024

Багато людей вважають, що тосунки перевіряють часом і відстанню. Що ж, можливо, у цьому є сенс. Адже, як показує практика багатьох пар, відстань витримують лише дуже міцні відносини.

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає

Чому насправді чоловік піднімає руку на жінку?

Сімейні справи | 06:20, 29.05.2024

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає права бити її!

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А

Психологи розповіли, чому насправді жінки перевіряють телефони своїх чоловіків

Психологія | 00:30, 29.05.2024

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А жінкам так і кортить заглянути, що ж такого приховують їхні другі половинки.

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невда

Найбільш невдала різниця у віці між чоловіком і жінкою

Сімейні справи | 08:30, 28.05.2024

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невдала.

Часто під вплив аб'юзера потрапляють дуже ранимі і чесні партнери, які вірно люблять і щиро вірять, що їхня друга половинка готова заради них на все і

5 улюблених фраз аб'юзера у стосунках

Сімейні справи | 06:20, 28.05.2024

Часто під вплив аб'юзера потрапляють дуже ранимі і чесні партнери, які вірно люблять і щиро вірять, що їхня друга половинка готова заради них на все і не може паразитувати на цих стосунках.

Батьки, які присвятили усе своє життя, почуваються непотрібними, коли їхні діти виростають. Такі батьки не знають, як дальше влаштовувати своє життя.

Як навчитися батькам бути непотрібними своїм дорослим дітям?

Сімейні справи | 00:30, 28.05.2024

Батьки, які присвятили усе своє життя, почуваються непотрібними, коли їхні діти виростають. Такі батьки не знають, як дальше влаштовувати своє життя. Тож потрібно навчитися жити власне життя і стати непотрібними своїм дорослим сину чи доньці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: