Якою має бути ідеальна дружина: відповіді українських чоловіків приголомшують

Adoption
Date
  • 202 Переглядів
У нашій країні жінки здобувають освіту та роблять кар'єру поряд з чоловіками. І здавалося б, ось воно – рівноправність у дії. Але що думають про роль жінки у сім'ї та суспільстві сучасні українські чоловіки? Дані соцопитування змушують замислитися.

4311_1268731056.gif (77.43 Kb)

Нещодавно Український центр соціальних реформ оприлюднив дані соцопитування, у якому брали участь 1520 українських чоловіків віком від 18 до 59 років. І ось якою вони бачать ідеальну жінку: це домогосподиня, яка вміє згладжувати конфлікти. 38% опитаних упевнені, що «правильна» жінка завжди поступається чоловікові, підтримує його в будь-яких починаннях і ніколи з ним не сперечається, навіть якщо не згодна. А тепер детальніше.

Найважливішою чоловічою функцією опитані вважають фінансове забезпечення сім'ї. Для жінки ж пріоритетною є турбота про сім'ю та особисте життя. 69% опитаних вважають приготування їжі, прання, миття посуду та прибирання будинку виключно жіночими обов'язками. Єдиним суто чоловічим обов'язком у будинку 90% опитаних назвали дрібні ремонтні роботи.

63% упевнені, що турбота про дітей, зміну підгузків, купання та годування дитини також є обов'язком виключно їхньої матері. 36% чоловіків взагалі заявили, що не знають як це робити. А 24% упевнені, що якщо у будинку є діти, жінка взагалі має відмовитися від виходу на роботу.

13% українців упевнені, що в деяких випадках домашнє насильство є цілком виправданим. Кожен 5 погодився, що чоловік має право побити жінку, якщо вона йому зрадила. 10% вважають, що жінка повинна терпіти насильство з боку чоловіка, щоб зберегти сім'ю, а 5% сказали, що не погано б розпочати скандал з дружиною, якщо вона відмовляється від інтимних стосунків із чоловіком.

Практично кожен третій чоловік зізнався, що чинить над дружиною емоційне насильство, а кожен сьомий – економічне. 13% зізналися, що їм доводилося «давати ляпас, потиличник, штовхати або сильно трясти» свою дружину.

Кожен п'ятий чоловік визнав, що чинив фізичне насильство по відношенню до дружини у нетверезому стані.

65% чоловіків очікують, що дружина повинна одразу погодиться на інтим, якщо цього хоче її чоловік.

53% опитаних розповіли, що прагнуть контролювати своїх дружин, хочуть постійно знати, де вони знаходяться.

22% вважають, що мають права не дозволяти дружині робити певний макіяж або одягати той чи інший одяг.

32% вважають свою думку у рішеннях від яких залежить спільне життя більш вагомим, ніж думка дружини.

18% упевнені, що саме вони мають вирішувати з ким проводить час їхня партнерка.

Згідно з результатами опитування, 60% чоловіків визнали себе головними годувальниками у ній. Приблизно 18% говорять про те, що заробляють однаково з дружиною, 15% сказали, що фінансове забезпечення сім'ї на їхніх батьках.

При цьому відповіді відрізнялися, на відміну від віку чоловіків. Серед чоловіків до 30 років лише кожен 25 зізнався, що сім'ю забезпечує дружина, а серед чоловіків після 50 фінансової переваги дружини відзначив уже кожен 8.

Близько половини чоловіків розповіли, що були присутніми на партнерських пологах. Також більшість чоловіків цікавилися станом здоров'я своїх дружин під час вагітності. Лише 13% зізналися, що жодного разу не були із дружиною у лікарні за той час, коли вона виношувала дитину. 84% сказали, що народження малюка було їх спільним із дружиною рішенням.

Майже кожен третій чоловік брав відгули або короткострокову відпустку після народження дитини, щоб допомогти дружині. Найчастіше це роблять молодші чоловіки. Лише один із усіх опитаних сказав, що був рік у декретній відпустці з народження дитини.

За даними опитування, чоловіки в середньому проводять зі своїми дітьми 22 години на тиждень, а жінки - 49.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сімейні стосунки, чоловік та жінка, соцопитування, домашнє насильство, ідеальна дружина, статистика, опитування, відповіді, стосунки, відносини, думки чоловіків


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Чому дитина "бісить" і як батькам впоратися зі своїми емоціями?

Сімейні справи | 08:00, 16.01.2022

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері

Що відчуває дитина, якщо батьки їх постійно контролюють

Психологія | 12:00, 15.01.2022

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері застуда дитини, навіть найвипадковіша або цілком закономірна, відповідно до пори року і тієї кілько

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось йо

Особистий щоденник дитини: чи можна його читати батькам?

Психологія | 10:00, 15.01.2022

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось його прочитає, засуджуватиме чи насміхатиметься. Ставши ж батьками, ми часом самі ледь стримуємося, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: