Що варто знати батькам трансгендерних людей?

Adoption
Date
  • 1075 Переглядів
Коли гендерна ідентичність людини не збігається зі статтю, встановленою при народженні, можна говорити про те, що така людина належить до трансгендерів. У світі нараховується від 0,1 до 1,2 % трансгендерних людей. Вони не завжди корегують стать за допомогою хірургічного втручання, дехто обмежується зміною стилю одягу й манер, уживанням гормонів.

2618_13ab.jpg (31.81 Kb)


Бувають ситуації, коли трансгендерні люди роблять камінг-аут і розповідають друзям і батькам про те, як вони почуваються та як ідентифікують себе. Що варто знати, якщо ваша дитина — трансгендерна особа?

Можливо, вашою першою реакцією на камінг-аут сина чи доньки буде заперечення, гнів або сміх. Дуже важко спрогнозувати, як ви поводитиметеся в незвичній для вас ситуації, тим більше такій стресовій.

Після того як син чи донька повідомили вам про свою трансгендерність, варто звернутися до видань, із яких можна дізнатися кілька важливих речей: а) що таке трансгендерність і які її ознаки; б) можливості корекції статевих ознак і зміни паспортних даних для трансгендерних осіб, психологічна допомога, групи підтримки; в) як ви можете отримати психологічну допомогу; г) яку психологічну й іншу допомогу може отримати ваша дитина та як ви можете її підтримувати.

Важливо, щоб інформація була сучасною (читайте, зокрема, найновіші дослідження), науково перевіреною і не мала агітаційного характеру. Перевіряйте прочитане, звертаючись до різних сайтів, книжок, видань. Користуйтеся дослідженнями на тему трансгендерності. Також варто ознайомитися з історіями самих трансгендерних людей.

Розмова про емоції і переживання допомагає зблизити двох людей і дає відчуття співучасті. Ваша дитина може почуватися беззахисною, ранимою, тому підтримка зараз і в майбутньому дуже бажана.

Навіть питання про буденні речі, якісь розповіді про вашу роботу сигналізують вашій дитині, що вона досі важлива для вас і що в сім’ї й надалі є місце для неї.

Саме конкретні питання і дії демонструватимуть ваше бажання підтримати дитину. Можна разом скласти алгоритм: які перші п’ять кроків ви можете зробити разом цього місяця, щоб підтримати взаємно одне одного?

Якщо ваша донька сприймає себе як хлопця, вона або задумується над цим або вже має чоловіче ім’я. Запитайте, як до неї звертатися, щоб їй/йому було зручно.

Це не означає, що ви повинні це робити. Це навіть не означає, що ви це почнете робити. Декому з батьків на це потрібні роки, дехто не називає свою дитину іншим іменем, ніж тим, яке дали при народженні. Все індивідуально.

Проте така розмова і питання про вибір імені означатиме, що ваша дитина і далі для вас значима, що ви не залишаєте її наодинці в складний для неї період.

Якщо ви відчуваєте, що навіть поговорити з дитиною після її камінг-ауту — для величезна проблема, ви не знаєте, як звертатися до дитини і що казати, то подумайте про розмову з психологом / психологинею. Варто обирати ЛГБТ-приязних фахівців, бо вони розуміють особливості праці з ЛГБТ-особами, їхніми родинами, труднощі прийняття гендерної ідентичності вашої дитини, знають про особливості підтримки при камінг-ауті. Таке розуміння і фахові знання суттєво спрощують вашу працю з психологом і гарантують отримання якісної інформації.

Важливий момент — пошук психотерапевта / психотерапевтки чи психологині / психолога для самої трансгендерної особи. Консультування і психотерапія допомагають впоратися з трансфобією, внутрішніми конфліктами і стадіями прийняття власної ідентичності. Психологи, які працюють із ЛГБТ-спільнотою, часто дають безкоштовні консультації. Наприклад, в Україні діє ЛГБТ-організація «Інсайт», фахівці якої безкоштовно консультують онлайн і наживо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, гендерна приналежність, ЛГБТ-спільноти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – заниже

Сімейні конфлікти можуть стати причиною анорексії

Сімейні справи | 08:20, 16.11.2023

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – занижена самооцінка, негативне сприйняття себе і свого тіла, надмірний контроль над своїм життям, тілом та

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят  років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях і

19 заповідей Марії Монтессорі для батьків

Сімейні справи | 06:20, 16.11.2023

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків, педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і ака

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близь

Яким має бути тато?

Тато | 08:20, 14.11.2023

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близьких. З ним не страшно братися за будь-яку справу.

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю п

Що таке гіперопіка і чим вона погана для дитини?

Сімейні справи | 08:20, 13.11.2023

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю про свого хлопчика», «Я ж хочу, щоб йому було добре».

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при

Як не дозволяти дитині керувати батьками?

Сімейні справи | 06:20, 08.11.2023

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при Вас.

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з остр

В очікуванні блекаутів: Як говорити про це з дітьми?

Дитина | 23:58, 03.11.2023

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з острахом чекаємо блекаутів, ескалації бойових дій, обстрілів, важкої зими. Інколи це сприймається важче,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: