Як зрозуміти, що це кінець і потрібно розлучитись?

Adoption
Date
  • 111 Переглядів
Усе не так у вашій сім'ї: і чоловік "не такий", і діти неслухняні, і вдома спокою нема? Усьому вина - відсутність любові один до одного, і, в першу чергу, між чоловіком і дружиною. Як вчинити із своїм "любовним човном", котрий частково чи остаточно розбився об побут, байдужість, брак грошей?

0795_stailsranlmldsz.jpg (20.59 Kb)

кщо узагальнити проблему, "колективний" клієнт намагається намацати межу, до якої ще можна терпіти.

І коли будь-які зусилля щодо збереження стосунків можуть вважатися марними. Та ще й аби хтось "дозволив" зробити крок у той чи інший бік. І, відповідно, взяв відповідальність за наслідки.

Одного для всіх рецепту, звісно, бути не може. Тож розгляньмо типові ситуації.

Кохання з багатьма невідомими
Найпоширеніша - закінчилося кохання. Тобто раніше були гарні слова і вчинки, різноманітний секс, зараз все стало буденним і нецікавим.

На професійному "жаргоні" - дав збій емоційний рівень. Але ж у світі емоцій закони арифметики не працюють. Тому претензії до партнера виглядють причіпками. Не звинувачувати ж його в тому, що поцілував двічі, а не п'ять разів. І вже точно через це не варто розлучатися.

Стосунки, ймовірно, перейшли на наступний за романтичним - стабільніший рівень плато. Вони не стали гіршими, навпаки - відійшли від переважно зовнішніх проявів, поглибилися.

Або ж - не в коханому справа, це ви "охололи". На нього ж лише проектуєте власний стан, не бажаючи почуватися винною.

Швидше за все, кохання для вас - це насамперед яскраві емоції, які ви відчуваєте в присутності "коханої" людини. Сама ж вона може вам навіть не подобатися. Або так і залишитися невідомою.

Тобто ви намріюєте собі ідеал, під який намагаєтеся "підігнати" когось. Коли ж виявляється, що він не відповідає очікуванням (а так буває в більшості випадків), впадаєте у відчай. Мовляв, знов не принц!

Це приклад типової дитячої установки - стань таким, як я хочу. Тож дорослішайте, тобто переносьте центр уваги з власної персони на навколишній світ і сприймайте його з цікавістю.

Розрив з одним коханим і пошуки іншого у цьому випадку нічого не дадуть, бо шукати любові, тобто здатності захоплено сприймати іншого й інакшого, треба в собі.

Валіза без ручки
Інша річ - коли помічаєте, що у спільному човні веслуєте переважно ви. Тобто виявляєте ініціативу, ухвалюєте важливі для родини рішення і самі ж їх виконуєте. Чоловік при цьому в кращому разі - з усім погоджується і не заважає.

Так трапляється з парами, у яких хтось один протягом спільного життя продовжував розвиватися як особистість.

Інший же вважав, що вже зробив достатню інвестицію у стосунки - у вигляді себе - і заспокоївся.

Таким символом може бути не лише чоловік, котрий вічно лежить на канапі, а й жінка, яка вирішила, що реалізувалася, вийшовши заміж і народивши. Тут уже домовленості навряд чи стануть у пригоді, бо наявний світоглядний розкол.

Активніший партнер розглядає родину лише як частину, хоч і вагому, свого розмаїтого світу. Інший же сприймає такий інтерес до життя мало не як зраду. Починаються образи, ревнощі, нерозуміння один одного.

Якщо ви той, кому треба більше, а змінити свою "половину" не виходить, можливо, краще буде вийти з відносин. Бо далі буде синусоїда із нудьги і з'ясовувань стосунків, що не приносять розради. Коли ж ви впізнали себе у жертовній фігурі, якій вічно щось не додають, можливо, час вийти за звичне коло хатніх справ?

Розлучитися з ним чи з собою?
Багато людей ладні йти на будь-які поступки через різноманітні страхи і фобії.

Жінки найбільше бояться опинитися самотніми, нікому не потрібними.

Запитую: а краще буде залишитися зовсім без себе?

У відповідь на здивування - кажу: якщо довго робити те, що не хочеться, ще й постійно притлумлювати гнів, роздратування, образу, можна взагалі "забути", як почуватися задоволеними і щасливими.

Інший страх - як можна покинути або залишити без батька дітей.

Але ж розходяться батьки, з дітьми не розлучаються.

На мою думку, дитині краще жити чи зустрічатися зі спокійними та врівноваженими батьками, ніж перманентно перебувати в епіцентрі сімейних скандалів.

До того ж, якщо шлюб тримається на дітях, що рятуватиме від розлучення, коли вони підуть з дому?

Як не дивно, часто люди бояться, що їхня половина без них пропаде. Але за такою нібито турботою як правило ховається погано замаскована зверхність і бажання контролювати.

А також неповага, недовіра до іншого. В цьому випадку потрібно негайно відпускати партнера.

Для початку - психологічно: припинити опікати у дрібницях, організовувати побут, нагадувати про його справи. Тоді й питання - розлучатися чи ні - втратить актуальність.

Пожити окремо деякий час - це сильнодіючий засіб, тому його треба практикувати обережно.

Здорові стосунки, у яких є повага і спільність інтересів, просто люди втомилися чи заплуталися, це може освіжити і оновити. А ось коли партнер вас гнітить і ви почуваєтся чужими, тимчасове розставання може призвести до остаточного розриву.

Тільки сприймати це треба не як трагедію. А як необхідний крок для власного оновлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, розлучення


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Напевно, у кожного з нас є знайомі пари, які живуть разом, але ні для кого не секрет, що вони не люблять один одного, просто

Чому ми не можемо піти від людини, яку не любимо?

Психологія | 05:50, 12.01.2021

Напевно, у кожного з нас є знайомі пари, які живуть разом, але ні для кого не секрет, що вони не люблять один одного, просто "так звикли" чи що. Чому ж люди не можуть розійтися, якщо їх практично нічого не пов'язує?

Дивні речі, які стримують людей від розлучення.

Вчені з'ясували, чому люди не розлучаються зі своїми половинками

Сімейні справи | 05:00, 12.01.2021

Дивні речі, які стримують людей від розлучення.

У 1987 році дослідники з університету Мічігану припустили, що роки пережитих подій і емоцій призводять сімейні пари до подібності з-за однакових зморш

Вчені довели, що "протилежності не притягуються"

Сімейні справи | 17:25, 10.01.2021

У 1987 році дослідники з університету Мічігану припустили, що роки пережитих подій і емоцій призводять сімейні пари до подібності з-за однакових зморшок і виразів обличчя. Однак нова робота вчених зі Стенфордського університету говорить про те, що з

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Вчені: Турбота про сім'ю завдає психічної шкоди здоров'ю жінок

Мама | 08:50, 10.01.2021

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Час зачаття впливає на здоров'я дитини

Я вагітна | 12:30, 09.01.2021

Якщо ви плануєте дітей, знайте: для зачаття є найбільш сприятливий місяць.

Різдвяні свята добігають до свого логічного завершення, і щоб провести їх з хорошим настроєм, пропонуємо вам підбірку цікавих новорічно-різдвяних філь

5 різдвяних фільмів, які нікого не залишать байдужими

Сімейні фільми | 08:50, 08.01.2021

Різдвяні свята добігають до свого логічного завершення, і щоб провести їх з хорошим настроєм, пропонуємо вам підбірку цікавих новорічно-різдвяних фільмів, які нікого не залишуть у поганому настрої.

Не дарма кажуть, що те, якими ми стаємо, визначає наше оточення. Якщо поряд з нами люди, які постійно

Люди, які постійно скаржаться на життя, небезпечні не лише для себе - медики

Сімейні справи | 08:00, 08.01.2021

Не дарма кажуть, що те, якими ми стаємо, визначає наше оточення. Якщо поряд з нами люди, які постійно "ниють", то і ми стаємо песимістами. Більше того, такі люди погано впливають на наше з вами здоров'я!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: