Коли і як перестати робити домашнє завдання з дитиною?

Adoption
Date
  • 70 Переглядів
Звісно, мова не йде про першокласників, з якими потрібно працювати і в школі, і вдома. Але з якого віку дитина вже сама може виконувати домашні завдання, щоб батьки їй не допомагали і не перевіряли її?

4614_3.jpg (31.86 Kb)

Дитина повинна навчитися самостійно робити домашнє завдання та контролювати свій час. Якщо батьки надто переймаються через його невиконання, а також тривалий час сидять разом з малечею над ним, то це ознака надмірної тривожності, гіперопіки.

► Приймайте невдачі. Дітям, як і дорослим, може не все вдаватися та забуватися. Звісно, малюк при цьому повинен відповідати за наслідки, проте ви можете йому поспівчувати в цей момент. Будьте певні, дитині теж неприємно.

► Позбавте себе відповідальності за результат. Справу добре та якісно має зробити саме учень. Якщо ж він лінується, то повинен відповідати за наслідки. Цей досвід йому знадобиться у дорослому житті.

► Допоможіть дитині зрозуміти, що домашнє завдання також може бути цікавим. Виконати домашні вправи не означає зрозуміти чи вивчити. Запам’ятовується те, що викликає емоції. Якщо предмет дитині не подобається, поміркуйте вдвох, чим він корисний.

► Не сваріть дитину та не критикуйте. Батьківське завдання: любити дитину та створювати їй умови для навчання. У жодному разі виконання домашніх завдань не вимірює, наскільки дитина "хороша".

► Схвалюйте успіхи. За двійками чи зауваженнями легко забути про те, що виходить у дитини. Коли у дитини щось не виходить, вона також засмучується. Навіть якщо вдає, ніби їй байдуже.

► Експеримент. Якщо дитина робить уроки тільки з батьками, запропонуйте їй на 7 днів, включно з вихідними, припинити брати учать у виконанні домашнього завдання. Виняток, якщо дитина сама попросить допомогти. Через тиждень обговоріть результати.

► Проводьте з дитиною більше часу, проте не за уроками. Спільні прогулянки, ігри, просто розмови про життя повинні займати значно більше часу, ніж виконання домашніх завдань разом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, уроки, домашнє завдання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з’ясували, що підліткам набридло те, що їх рідні діляться занадто особистою інформацією в інтернеті. Про це йдеться у дослідженні Microsoft. Нау

Дослідження: Підлітки не люблять, коли батьки публікують інформацію про них в соцмережах

Сімейні справи | 05:00, 15.04.2021

Вчені з’ясували, що підліткам набридло те, що їх рідні діляться занадто особистою інформацією в інтернеті. Про це йдеться у дослідженні Microsoft. Науковці опитали підлітків віком 13-17 років та дорослих віком 18-74 років ( понад 12 тисяч людей у 

Від бруксизму найчастіше страждають діти у віці 3-10 років. Такі напади нічного скреготіння можуть повторюватись кілька разів за ніч.

Скрегіт зубами у дитини: основні причини

Дитина | 11:30, 12.04.2021

Від бруксизму найчастіше страждають діти у віці 3-10 років. Такі напади нічного скреготіння можуть повторюватись кілька разів за ніч.

Психологи переконують, що дітей найкраще мотивує та концентрує похвала, а не сварки та покарання. Для того, аби діти краще контактували зі вчителями т

Психологи розповіли, що найбільше мотивує дитину до навчання

Навчання | 12:00, 11.04.2021

Психологи переконують, що дітей найкраще мотивує та концентрує похвала, а не сварки та покарання. Для того, аби діти краще контактували зі вчителями та концентрувались на навчанні, їх потрібно хвалити, а не сварити, про це йдеться у дослідженні на Ed

Дитяча психологиня Валентина Волчан провела дослідження і дізналась, чому українські школярі не виявляють бажання відвідувати уроки. Дехто може вважат

Психологи розповіли, чому насправді діти прогулюють школу

Дитина | 10:00, 11.04.2021

Дитяча психологиня Валентина Волчан провела дослідження і дізналась, чому українські школярі не виявляють бажання відвідувати уроки. Дехто може вважати, що це через лінь. Але, за словами експертів, саме лінь – це та ж захисна функція нашого організму

Дослідження компанії AVG Technologies виявило, що 58% 3-5-річних дітей у США можуть легко орієнтуватися у смартфоні, але лише менше одного з шести (15

5 навичок, які дитина має опанувати до 10 років

Дитина | 10:00, 09.04.2021

Дослідження компанії AVG Technologies виявило, що 58% 3-5-річних дітей у США можуть легко орієнтуватися у смартфоні, але лише менше одного з шести (15% дітей) можуть зробити собі сніданок.

Нова постанова Кабінету Міністрів дозволяє використання спецій у шкільному меню.

Більше спецій: урядовці затвердили нові норми шкільного харчування

Новини | 06:20, 08.04.2021

Нова постанова Кабінету Міністрів дозволяє використання спецій у шкільному меню.

Канадські вчені запевняють, що мозкові структури стають меншими, якщо на дитину кричать, б'ють, трясуть.

Небезпечні форми виховання, які шкодять дітям

Виховання | 00:40, 08.04.2021

Канадські вчені запевняють, що мозкові структури стають меншими, якщо на дитину кричать, б'ють, трясуть.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: