Як пояснювати дітям шкідливі звички батьків?

Adoption
Date
 • 168 Переглядів
Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в яких малюк зростає. Один зі способів передати звичку — демонструвати її на власному прикладі.

0854_4.jpg (23.65 Kb)


"Особливість психіки маленької дитини в тому, що світ, який є перед нею, вона сприймає як належний і правильний. Тож якщо дитина бачить, що значущі для неї дорослі п’ють і курять, то думає, що так роблять усі, що це правильно і що так побудований світ», — розповіла дитяча психологиня Світлана Тертиця.

Згідно з порадами експертів, батькам варто приховувати шкідливі звички перед дітьми дошкільного віку. Наприклад, при них не курити, не вживати надмірну кількість алкоголю, не матюкатися.

Якщо дитина все ж побачила такі дії батьків, не можна її обманювати або казати: "Ні, я цього не роблю, тобі здалося". Найважливіше в такій ситуації бути чесним.

"Якщо ви приховуєте якусь шкідливу звичку, а потім вас ловлять на гарячому, це означає, що обманювати дозволено. Транслюєте дитині подвійний меседж. Спершу батьки кажуть, що курити — погано, а потім дитина бачить, як вони роблять це самі", – повідомила психологиня Анастасія Ізотова.

Краще розповісти на власному прикладі, чому курити погано, чому шкодуєте про свою шкідливу звичку і як плануєте її позбутися.

Якщо дитина почула лайливі слова від батьків, то психологиня Світлана Тертиця пояснила, як потрібно поводитися.

"Якщо дитина геть маленька, то варто сказати, що це погане слово, яке вживають невиховані дорослі. Дітям молодшого шкільного віку можна пояснювати: у деяких дорослих настільки обмежений словниковий запас, вони так мало читали книг, що, на жаль, швидко підібрати нормальне слово в них не виходить", – розповіла Світлана Тертиця.

Якщо в дитини вже сформувалася шкідлива звичка, потрібно поспостерігати, коли вона активізується. Це важливо, щоб визначити, з якою емоцією дитина не справляється та що саме не витримує: нудьгу, заздрість, страх.

"Наприклад, дитина просить цукерку щоразу, як відчуває страх. Цю звичку можна замінити на те, що мама бере дитину на руки й грається з нею, якось відволікає, робить масаж ніжок, лоскоче. Тобто робить щось приємне. Це допомагає переключити дитину і задовольнити її потребу впоратися із сильною емоцією", — додала Світлана Тертиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: шкідливі звички батьків


  Система Orphus

  Цікаво також:


  Новини по темі

  Прищ – це мішечок зі шкірним салом, омертвілою шкірою і іноді бактеріями, які застрягли всередині пори. Іноді складно встояти, щоби не видавити таку г

  Чому підліткам не можна давити прищі на обличчі?

  Косметологія | 07:00, 21.07.2023

  Прищ – це мішечок зі шкірним салом, омертвілою шкірою і іноді бактеріями, які застрягли всередині пори. Іноді складно встояти, щоби не видавити таку гидоту. Від цієї дії залишається слід. Ушкодженій шкірі потрібен час на загоєння, як і будь-якій ранц

  У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

  Як впливають на плід алкоголь та цигарки під час вагітності?

  Я вагітна | 12:00, 19.07.2023

  У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

  До 2035 року більша частина населення світу матиме надлишкову вагу або страждатиме від ожиріння, якщо уряди не впровадять рішучі заходи для стримуванн

  Лікарі б'ють на сполох: до 2035 року більшість людей у світі матиме зайву вагу

  Здоров'я | 08:00, 18.07.2023

  До 2035 року більша частина населення світу матиме надлишкову вагу або страждатиме від ожиріння, якщо уряди не впровадять рішучі заходи для стримування зростаючої епідемії надмірної ваги.

  Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка переб

  Чому не можна курити поруч з вагітними?

  Я вагітна | 10:00, 10.07.2023

  Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка перебуває в утробі матері.

  Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в я

  Як пояснювати дітям шкідливі звички батьків?

  Шкідливі звички | 12:00, 29.06.2023

  Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в яких малюк зростає. Один зі способів передати звичку — демонструвати її на власному прикладі.

  Вчені вперше оцінили вплив куріння та інших негативних чинників навколишнього середовища на дітей. Вони прийшли до висновку, що пасивне вдихання шкідл

  З'ясували новий негативний вплив пасивного куріння на дітей

  Здоров'я | 05:00, 29.06.2023

  Вчені вперше оцінили вплив куріння та інших негативних чинників навколишнього середовища на дітей. Вони прийшли до висновку, що пасивне вдихання шкідливих речовин прискорює біологічне старіння.

  Вплив алкоголю під час вагітності може порушувати фізичний та розумовий розвиток дитини, зокрема затримку мови, поведінкові та інші порушення.

  МРТ показало, як споживання алкоголю під час вагітності порушує мозок плоду

  Я вагітна | 07:00, 26.06.2023

  Вплив алкоголю під час вагітності може порушувати фізичний та розумовий розвиток дитини, зокрема затримку мови, поведінкові та інші порушення.

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: