У вас проблеми, якщо ваш дідусь курив - дослідження

Adoption
Date
 • 364 Переглядів
За даними міжнародної групи дослідників, діти, чиї батьки в дитинстві були пасивними курцями, на 59% частіше хворіють на астму.

4301_4.jpg (19.82 Kb)


Дослідження було проведено групою фахівців із Австралії, Великобританії та Шрі-Ланки.

Згідно з висновками вчених, куріння має т.зв. трансгенераційний ефект, тобто, може завдавати шкоди через кілька поколінь.

Це твердження ґрунтується на аналізі даних про здоров’я 1689 пар батьків та їхніх дітей, зібраних у рамках довгострокового дослідження здоров’я жителів Тасманії в Австралії.

У аналізі пишуть: «Наші результати показують, що якщо хлопчики пасивно піддаються впливу тютюнового диму своїх батьків віком до 15 років, у їхнього потомства підвищений ризик неалергічної дитячої астми».

Команда стверджує, що саме пасивне куріння батьків у дитинстві та юнацтві є основним фактором ризику неалергічної астми їхніх дітей.

«Ми виявили, що ризик неалергічної астми у дітей збільшується на 59%, якщо їхні батьки зазнавали пасивного куріння в дитинстві, порівняно з дітьми, чиї батьки не зазнавали впливу, — Цзячен Лю з Мельбурнського університету, один із співавторів. — Ризик був вищим на 72%, якщо батьки зазнавали пасивного куріння і починали палити самі».

Інший член команди, яка проводила аналіз, доктор Дінь Буї, пояснює, що причиною трансгенераційного ефекту куріння є епігенетичні зміни, що провокує тютюновий дим. Раніше про вчені з’ясували, що забруднене повітря також може бути причиною мутації ДНК.

Лікарі вже відреагували на висновки у цьому дослідженні.

Джон Фостер, менеджер з питань охорони здоров’я в Asthma + Lung UK, сказав: «Це дослідження дійсно шокує, показуючи, що негативні наслідки куріння можуть зберігатися протягом кількох поколінь. Той факт, що діти, народжені сьогодні, мають підвищений на 59% ризик розвитку астми, якщо їхній батько зазнавав пасивного куріння в дитинстві, показує величезний вплив куріння на здоров’я інших людей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: дослідження, курці, пасивні курці, астма


  Система Orphus

  Цікаво також:


  Новини по темі

  У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

  Як впливають на плід алкоголь та цигарки під час вагітності?

  Я вагітна | 12:00, 19.07.2023

  У новому американському дослідженні оцінили сукупний вплив вживання алкоголю та куріння на виживання плоду.

  До 2035 року більша частина населення світу матиме надлишкову вагу або страждатиме від ожиріння, якщо уряди не впровадять рішучі заходи для стримуванн

  Лікарі б'ють на сполох: до 2035 року більшість людей у світі матиме зайву вагу

  Здоров'я | 08:00, 18.07.2023

  До 2035 року більша частина населення світу матиме надлишкову вагу або страждатиме від ожиріння, якщо уряди не впровадять рішучі заходи для стримування зростаючої епідемії надмірної ваги.

  Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка переб

  Чому не можна курити поруч з вагітними?

  Я вагітна | 10:00, 10.07.2023

  Вчені вкотре підтвердили, що безпечного рівня пасивного куріння не існує. Науковці встановили, що цигарковий дим порушує епігенетику дитини, яка перебуває в утробі матері.

  Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в я

  Як пояснювати дітям шкідливі звички батьків?

  Шкідливі звички | 12:00, 29.06.2023

  Психолог Анастасія Ізотова пояснила, що генетично батьки можуть передати дітям схильність до чогось. Проте, чи вона розвинеться залежить від умов, в яких малюк зростає. Один зі способів передати звичку — демонструвати її на власному прикладі.

  Вчені вперше оцінили вплив куріння та інших негативних чинників навколишнього середовища на дітей. Вони прийшли до висновку, що пасивне вдихання шкідл

  З'ясували новий негативний вплив пасивного куріння на дітей

  Здоров'я | 05:00, 29.06.2023

  Вчені вперше оцінили вплив куріння та інших негативних чинників навколишнього середовища на дітей. Вони прийшли до висновку, що пасивне вдихання шкідливих речовин прискорює біологічне старіння.

  Вплив алкоголю під час вагітності може порушувати фізичний та розумовий розвиток дитини, зокрема затримку мови, поведінкові та інші порушення.

  МРТ показало, як споживання алкоголю під час вагітності порушує мозок плоду

  Я вагітна | 07:00, 26.06.2023

  Вплив алкоголю під час вагітності може порушувати фізичний та розумовий розвиток дитини, зокрема затримку мови, поведінкові та інші порушення.

  Внучки та правнучки чоловіків, які почали курити до статевого дозрівання, мають більше проблем із зайвою вагою. Дослідження проводилось науковцями з Б

  Негативний вплив від куріння передається навіть внукам

  Тато | 08:00, 22.06.2023

  Внучки та правнучки чоловіків, які почали курити до статевого дозрівання, мають більше проблем із зайвою вагою. Дослідження проводилось науковцями з Бристольського університету.

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: