Контрацептиви можуть призводити до появи депресії і раку грудей

Adoption
Date
  • 170 Переглядів
Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, навіть аборт може призвести до появи раку грудей.

3952_5.jpg (22.71 Kb)

Дослідження, що було опубліковане в журналі «Epidemiology and Psychiatric Sciences», яке видається в університеті Кембриджу, розкриває, що жінки, які почали вживати пігулки в наймолодшому віці, мають найвищий ризик виникнення тривалих депресивних проблем.

Особливо значний ризик спостерігається протягом перших двох років вживання пероральних контрацептивів. В основу дослідження покладено аналіз даних понад 250 тисяч жінок, зібраних у біобанку Сполученого Королівства, починаючи від моменту народження і до періоду менопаузи.

Вчені розповіли про те, як використання комбінованих протизаплідних таблеток може призвести до появи депресії як у тих, хто ще не мав діагнозу, так і у тих, хто вже відчував симптоми цього захворювання. Виявилося, що жінки, які почали приймати такі таблетки у підлітковому віці, мали на 130% більше ймовірність зазнати проявів депресії. У жінок, які почали приймати таблетки у віці 20 років і старші, ризик розвитку депресії збільшувався на 92%.

«Сильний вплив контрацептивних таблеток на підлітків можна приписати гормональним змінам, пов’язаним із дозріванням», – зазначила Тереза Йохансон зі шведського університету Уппсала, авторка дослідження.

Виявлено, що протягом двох років після припинення вживання таблеток ризик депресії у дорослих жінок зменшується. Однак, дослідження також підтвердило, що ризик цього захворювання залишається високим серед жінок, які почали вживати таблетки у підлітковому віці. Це дослідження було опубліковане незабаром після відкриття вченими з Оксфордського університету про те, що будь-який вид гормональної контрацепції збільшує ризик розвитку раку грудей.

Попередні дослідження з’ясували, що комбіновані протизаплідні таблетки, які містять естроген і прогестин, пов’язані з 20% зростанням ризику цього захворювання. Схожі високі показники були виявлені також у випадку спіралі та контрацептивних імплантів.

Дослідження, проведене в Оксфорді, виявило, що навіть нові покоління гормональних контрацептивів можуть становити потенційну небезпеку. Науковці проаналізували дані понад 9 000 жінок у віці від 20 до 49 років, у яких виник інвазивний рак грудей, та порівняли їхній спосіб життя з даними 18 000 жінок, у яких це захворювання не виявили.

Дослідження, що було опубліковане у журналі «Plos Medicine», розкрило, що жінки, які вживали найновіше покоління пероральних контрацептивів, що містили лише прогестаген, мали збільшений ризик захворіти на рак грудей на 20-30%. Однак, після припинення вживання цих таблеток, ризик розвитку захворювання поступово зменшувався.

У 2020 році, приблизно 3,2 мільйона жінок з Англії використовували комбіновані таблетки, і подібна кількість вживала таблетки, які містили тільки прогестаген. Глобальні дослідження підтвердили, що не лише вживання таблеток, але й аборт може сприяти розвитку раку грудей. Науковці встановили, що високий рівень естрадіолу, гормону, що стимулює ріст грудей під час вагітності, є причиною раку. Вплив цього гормону був мінімізований у жінок, які виносили вагітність до кінця, але залишався на небезпечному рівні у тих, хто обривав вагітність.

Згідно з інформацією, опублікованою на pch24.pl, з 1971 року кількість випадків раку грудей зросла на 80%. Водночас кількість здійснених абортів збільшилась з 18 000 на понад 200 000 щороку.

Католицька Церква завжди була проти використання контрацепції, особливо в енцикліці Папи Павла VI під назвою «Humanae Vitae», яка була опублікована у 1968 році і говорила про те, як контролювати зачаття. У цій енцикліці Папа Павло VI закликав науковців знайти способи допомогти подружнім парам контролювати свою плідність, не розриваючи при цьому зв’язок між статевим актом і можливістю створення нового життя.

Зараз існує багато методів природного планування сім’ї, таких як метод Біллінгса. Ці методи не мають контрацептивного ефекту, але базуються на ретельному визначенні плідних днів у циклі репродукції жінки і утриманні від статевого акту з метою уникнення вагітності.

Більшість цих методів не вимагають фінансових витрат, є екологічно безпечними і, при правильному застосуванні, набагато ефективнішими за будь-які контрацептиви. Крім того, вони не мають жодних шкідливих побічних ефектів на здоров’я. Пари, які прагнуть зачати дитину, також можуть використовувати ці методи для визначення найбільш сприятливого часу для співжиття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: контрацептиви, депресія, рак грудей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Іноді про зраду знають усі друзі та знайомі, тільки не той, кому зраджують. Знайомо? Є речі, які видають зрадника.

Фрази жінки, які видають її зраду чоловікові

Психологія | 11:20, 29.05.2024

Іноді про зраду знають усі друзі та знайомі, тільки не той, кому зраджують. Знайомо? Є речі, які видають зрадника.

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, на

Контрацептиви можуть призводити до появи депресії і раку грудей

Секс | 14:50, 24.05.2024

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, навіть аборт може призвести до появи раку грудей.

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого п

Як відновити стосунки після зради: поради психолога

Сімейні справи | 00:30, 22.05.2024

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого партнера на дітей? З цими та іншими питаннями стикається кожен, хто відчув смак зради.

Усі люди - різні і у кожного потреба в сексі - індивідуальна: комусь достатньо двічі на тиждень, а хтось хоче щодня і можне не обмежуватися одним разо

Інтим: скільки ним потрібно займатись, щоб бути щасливими в стосунках?

Секс | 11:20, 11.05.2024

Усі люди - різні і у кожного потреба в сексі - індивідуальна: комусь достатньо двічі на тиждень, а хтось хоче щодня і можне не обмежуватися одним разом. Варто враховувати і те, що з віком це бажання знижується. Тож нині говоримо про те, чи є норма дл

Про жіночу контрацепцію знають усі і кожна з нас обирає ту, яка найкомфортніша для використання. А ось чоловіча контрацепція залишається часто за ширм

Види контрацепції для чоловіків

Секс | 12:10, 29.04.2024

Про жіночу контрацепцію знають усі і кожна з нас обирає ту, яка найкомфортніша для використання. А ось чоловіча контрацепція залишається часто за ширмою невідомості. Варто це змінити.

Не вперше

Яка їжа негативно впливає на жіноче сексуальне бажання?

Мама | 08:30, 26.04.2024

Не вперше "Наша мама" пише про те, що наше харчування має прямий вплив на самопочуття і життя в цілому. До прикладу, одні продукти здатні покращувати здоров'я та лібідо зокрема, а інші, навпаки, можуть пригнічувати сексуальне бажання.

Задоволення від сексу, коли ваші стосунки почалися, просто ні з чим не зрівняти. Та з часом (з роками) стосунки міняються і ця іскра гасне. Не у всіх

Як бути, коли сексуальне бажання зникло?

Секс | 08:30, 25.04.2024

Задоволення від сексу, коли ваші стосунки почалися, просто ні з чим не зрівняти. Та з часом (з роками) стосунки міняються і ця іскра гасне. Не у всіх пар, звісно, та в багатьох. Як з цим бути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: