Сексуальна залежність: чи шкідливо це для здоров'я?

Adoption
Date
  • 146 Переглядів
Сексуальний потяг до іншої людини здатний викликати у нас відчуття ейфорії та сильне задоволення. Проте інколи цей потяг може перетворитися у сексуальну залежність від людини. Мати залежність це цілком нормально — сексологи стверджують, що усі люди є поліааддиктивними (інша назва залежності) від найрізноманітніших речей. Такі речі формують наші звички та повсякденні ритуали. Однак де межа сексуальної залежності від партнера і чи може вона нашкодити? У цьому розібралася сексологиня Олена Голоцван.

9990_2.jpg (34.17 Kb)

"Коли залежність починає затінювати собою все інше, тоді можемо говорити, що у людини формується залежна поведінка. Іншими словами, залежна поведінка — це втеча від реальності з метою змінити свій психічний стан", — пояснює сексологиня та кандидатка медичних наук.

У романтичних стосунках з іншою людиною може виникати три типи залежності, які виділяють сексологи: любовна, сексуальна та форма уникання.

Часто сексуальна залежність зустрічається у жінок, інколи відбувається й поєднання любовної та сексуальної залежності.

Існує також ймовірність, що жінки, у яких напрацьовується любовна та/чи сексуальна залежність, можуть створювати стосунки із партнерами з формою залежності уникання. Це означає, що чоловік уникає глибоких стосунків та прагне залишатися в автономії.

Тоді виникає нездорова атмосфера, яка може нашкодити обом. Адже жінка своєю надмірною увагою до партнера сприяє його бажанню зберігати автономію. Крім того, якщо жінка бачить холодність партнера, то боїться його втратити і намагається ще більше зберегти ці стосунки.

"Коли у парі притягуються аддікти з сексуальною та любовною формою з аддіктом уникнення, то формується замкнене коло, вони наче підживлюють одне одного", — пояснює сексологиня.

Сексологиня зазначає: якщо людина починає помічати сексуальну залежність від партнера, варто звернутися до психолога або сексолога, щоб запобігти глибшим проблемам.

Важливо розуміти, звідки береться цей комплекс та залежність. Коріння проблеми можуть сягати дитинства де, ймовірно, був травматичний досвід.

"З моєї практики найчастіше випливає, що у таких дівчат батьки могли бути емоційно холодними, не приділяли дитині належної уваги", — каже Олена Голоцван.

Саме через недостатню увагу у дитинстві, жінки та чоловіки у дорослому віці розцінюють секс як індикатор того, чи люблять їх. Себто, у випадку жінок вони думають: я повинна поводитися під час інтиму добре, і тоді мене будуть любити. Якщо партнер не хоче мене, значить — мене розлюбили, я погана.

Через це залежність розвивається і людина перестає чути власні потреби та вподобання, а сліпо іде за проханнями коханої людини.

Найважливіше, треба розуміти, якщо виникає таке “зависання” на партнері, це означає наявність певного інфантилізму. У такому випадку важливо виростити у собі дорослу жінку, а не дитину, яка шукає підтвердження любові до себе.

"Для цього варто ставити собі питання, чого хочеш саме ти, а також не боятися відмовляти тоді, коли сексу не хочеться. А ще я раджу звертатися за допомогою до терапевтів", — радить сексологиня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: секс, фізичне задоволення, сексуальна залежність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Колись вважалося, що жінка - молода, поки не досягла 25 років, сьогодні ж усе змінилося, і лікарі наголошують, щ молодість жінки триває аж до 45 років

Чому жінки за 30 відчувають більше задоволення від сексу, ніж юні дівчата?

Секс | 14:50, 14.04.2024

Колись вважалося, що жінка - молода, поки не досягла 25 років, сьогодні ж усе змінилося, і лікарі наголошують, щ молодість жінки триває аж до 45 років.

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, бул

Повний гайд по дорослим жіночим іграшкам: як отримати задоволення

Сімейні справи | 13:46, 11.04.2024

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, були не досить приємними у використанні через жорстку текстуру. Сьогодні сучасна індустрія секс-девайсі

Проблеми з потенцією чоловіків здебільшого виникають у віці старше 40 років. Основними причинами еректильної дисфункції є стрес, ожиріння, куріння, а

Сіль в їжі погано позначається на чоловічій потенції

Здоров'я | 00:30, 01.04.2024

Проблеми з потенцією чоловіків здебільшого виникають у віці старше 40 років. Основними причинами еректильної дисфункції є стрес, ожиріння, куріння, а також проблеми зі здоров’ям – гіпертонія, діабет. Але є й інші фактори способу життя, які можуть пог

Кожна зайва проведена за комп'ютером година може підвищити ризик імпотенції, заявили медики з Китаю.

Вчені: проблеми з ерекцією виникають, якщо часто сидіти за комп'ютером

Секс | 14:50, 30.03.2024

Кожна зайва проведена за комп'ютером година може підвищити ризик імпотенції, заявили медики з Китаю.

Хірург Каран Раджан назвав позицію зворотної наїзниці найбільш травмонебезпечною для чоловіків.

Лікар назвав найнебезпечнішу для чоловіків позу під час інтиму

Секс | 14:50, 28.03.2024

Хірург Каран Раджан назвав позицію зворотної наїзниці найбільш травмонебезпечною для чоловіків.

Відсутність ініціативи та чоловічий егоїзм у ліжку можуть бути ознакою нудьги, яка з’являється, якщо шлюб стає рутинним та нецікавим, вважає фахівець

Названо причину чоловічого егоїзму в ліжку

Секс | 10:30, 28.03.2024

Відсутність ініціативи та чоловічий егоїзм у ліжку можуть бути ознакою нудьги, яка з’являється, якщо шлюб стає рутинним та нецікавим, вважає фахівець у відносинах Колін Нолан.

Сексуальний розквіт у жінок настає до 30 років, про це заявила психолог Інесса Спінка.

Коли жінки досягають сексуального розквіту?

Мама | 01:20, 28.03.2024

Сексуальний розквіт у жінок настає до 30 років, про це заявила психолог Інесса Спінка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: