Жінка і відсутність бажання сексу: Як знати, що ти не фригідна?

Adoption
Date
  • 702 Переглядів
Часто жінок, які "не горять" бажанням кожну ніч займатися сексом зі своїм партнером, називають фригідними. Слово "фригідна" стало сприйматись, як образа жінки. Але що це насправді? Адже фригідність - це медичний термін!

8612_5bbd0ef5872be_5f9d9efd4d4f7.jpeg (24.85 Kb)

Фригідність – це відсутність сексуального потягу, іншими словами сексуальна дисфункція або статева холодність. У медицині термін «жіноча фригідність» використовують дуже рідко. І хоча фригідність – це не хвороба, але вона може сильно псувати життя, адже при ригідності люди не можуть адаптуватися до найменших змін, пристосуватися до мінливого життя. Це, до речі, може викликати симптоми фригідності, коли мова йде про сексуальні практики.

Як визначити фригідність
Фригідність, або статева холодність існує в трьох стадіях:

Перша – жінка не може отримати оргазм, хоча збуджується, статевий акт приносить задоволення.

Друга ступінь – секс не викликає ніяких емоцій, тільки байдужість. У жінки немає задоволення, але немає і серйозного дискомфорту від статевого акту.

Третя стадія захворювання – у жінки статевий акт викликає тільки негативні емоції, відраза, відчуття психологічного дискомфорту, почуття під час процесу вкрай неприємні.

Типи фригідності
Дуже слабкий сексуальний потяг. У цьому випадку у жынки знижене лібідо, тому близькості хочеться вкрай рідко. І хоча під час статевого акту жінка отримує задоволення і може досягти оргазму, але потяг дуже низький.

Розлад статевого збудження. Лібідо у жінок нормальне, але збудження настає не відразу, збудитися дуже складно, до того ж «настрій» дівчини може пропасти кілька разів під час статевого акту.

Оргазмічна дисфункція. В цьому випадку жінка не здатна отримати оргазм під час статевого акту, або досягає його дуже рідко, навіть при регулярному сексуальному житті.

Біль і серйозний дискомфорт під час (а іноді і після) статевого акту. Тут важливо розуміти: йдеться про фригідності (статеву холодність) тільки в тому випадку, якщо у жінок інших проблем та венеричних захворювань не виявлено.

Види фригідності
Фригідність буває декількох видів, і відрізнити їх можна за симптомами, причинами і проявівом. В залежності від виду жінці призначається певна терапія, яка допоможе повернути сексуальне життя, бажання і задоволення від процесу.

Конституціональна – це вид фригідності, який залежить від будови тіла. Жінці з певними вродженими фізіологічними особливостями будови тіла просто не потрібен секс або потрібен дуже рідко, статеві акти не приносять позитивних емоцій. Це означає, що даний вид не піддається немедикаментозного лікування. Допомогти може тільки хірургічна пластика статевих органів.

Симптоматична означає, що жінка байдужа до статевого акту через хронічні соматичні захворювання, до яких належать цукровий діабет, проблеми з нервовою системою та інші. Ця форма захворювання потребує лікування, щоб повернутися до нормального сексуального життя, але її можна виправити дуже легко. Правда, спочатку потрібно вилікувати або прибрати симптоми основної хвороби. Також, на думку деяких фахівців, причина може бути в молочниці.

Післяпологова. Назва виду говорить сама за себе – значить, що вона настає після пологів. Явище це нерідке, адже під час вагітності та пологів в організмі жінок відбуваються серйозні зміни. Після пологів, як мінімум до року, є як фізіологічні, так і психологічні – виснаження, іноді депресія, тривожність, хронічна втома. Часто після пологів жінці ніколи і подумати про статевий акт, особливо до року дитині. Головне, що потрібно забезпечити – повноцінний відпочинок. Хоча зрозуміло, що це звучить нереально, але треба спробувати, якщо хочеться розібратися з жіночою сексуальністю.

Ретардаційна фригідність виникає, якщо у жінок (вірніше, дівчаток) не сформована статева система. Умовно кажучи, якщо дівчинці дуже мало років. Тобто, це означає, що статевого бажання абсолютно немає, оскільки дівчинка не дозріла, її гормональний фон також не сформувався, а значить, ніякого задоволення від сексуальних практик бути не може. Крім того, ретардаційною фригідністю можуть назвати період у жінок, коли вони вже почали сексуальні практики, але задоволення і приємні відчуття поки не настали.

Емоційна фригідність. Виникає у жінок через затяжного емоційного занепаду, важкого стану, депресії, тривожності та подібних психологічних проблем. У цьому випадку психосоматика відіграє дуже важливу роль. Але зазвичай захворювання проходить відразу, як у жінок налагоджується емоційний стан. Психотерапія повинна допомогти.

Нимфоманічна фригідність – це вид фригідності, коли жінка не може досягти оргазму і отримати повноцінного задоволення від процесу. При тому рівень лібідо досить високий, жінка фантазує про секс, відчуває бажання, але задоволення при цьому вкрай мало. Найчастіше жінки з німфоманічною холодністю вважають, що проблема у статевих партнерах (і дійсно таке буває, але якщо мова не про захворювання). Значить, треба спробувати інші сексуальні практики і досягти оргазму самостійно і проконсультуватися з лікарем, а не намагатися впоратися з цим в домашніх умовах. Адже визначити цей діагноз може тільки фахівець. І слухати треба явно не прихильників Фрейда.

Психологічна фригідність (не плутати з поняттям ригідність) – це фригідність, яка виникає в результаті психологічної травми, пов'язаної з невдалим статевим досвідом. У деяких випадках причина може бути в насильстві. Але навіть просто неприємний статевий акт може викликати відразу до інтиму і перерости в діагноз, іменований фригідністю. У цьому випадку не обійтися без психотерапії.

Симптоми фригідності
Одним з головних симптомів фригідності (статевої холодності) – відсутність чи ослаблення у жінки статевого потягу. Але хвороба проявляється і по-іншому, ось які є ознаки захворювання, чию важливість не можна применшувати:

Аноргазмія – значить, нездатність жінки отримати оргазм з чоловіком/жінкою або самостійно, навіть якщо на спроби витрачено багато часу.

Біль, дискомфорт або неприємні відчуття під час статевого акту, жіноче тіло стискається в процесі, жінка відчуває огиду, страх перед будь-якою сексуальною практикою.

Один із симптомів, на які звертають увагу чоловіки, - жінка стає дратівливою, відчуває сум, провину через те, що відчуває, може відсторонитися від партнера, для неї характерна ригідність. Жінка хвилюється і перебуває в пригніченому стані, так як не може жити статевим життям.

У будь-якому випадку ці симптоми самі по собі нічого не означають і не свідчать про холодність, поки у жінок не визначать відсутність інших проблем репродуктивної системи, а також гормональних. Адже хворобливі відчуття при статевому акті, небажання вести статеве життя та інші ознаки, які турбують жінку, можуть бути симптомами зовсім не фригідності, а захворювань статевої системи.

Діагностика захворювання
Щоб визначити наявність фригідності і призначити правильне лікування, лікар повинен зробити наступне:

Опитати пацієнтку. Бажано провести психоаналіз. Важливо, щоб жінка не приховувала подробиці статевого життя, адже від цього залежить постановка діагнозу.

Заповнити спеціальну анкету. Дівчина повинна описати всі скарги на сексуальні практики в стандартизованій анкеті. Це один з видів психоаналізу. За кожну відповідь на питання присуджується певна сума балів, за якою потім можна зрозуміти, йдеться про фригідності і про який вид, якщо так.

Провести огляд. Це означає, спеціальний огляд на гінекологічному кріслі, щоб виключити наявність конституціонального виду захворювання.

Аналізи. Пацієнтка повинна здати аналізи на гормони, щоб визначити збій, якщо він є. Можливо, причина небажання або неприємних відчуттів під час статевого акту у нестачі або збої гормонів, так що лікування буде абсолютно іншим.

Найчастіше, цього достатньо для постановки діагнозу, але в деяких випадках також можна призначити УЗД, МРТ та інші дослідження гормонального і статевого характеру. Необхідність цього лікар визначає в кожному конкретному випадку. Також не можна нехтувати психологічною консультацією, адже психосологічні проблеми – часта причина фригідності.

Як лікувати фригідність
Фригідність лікується медикаментозними і немедикаментозними методами. Позбутися від неї цілком можливо. Все залежить від причини хвороби жінки, а також ступеня її розвитку. Саме це визначає, як лікувати фригідність у кожної конкретної дівчини, щоб повернулося якісне сексуальне життя. У запущених випадках на те, щоб позбутися від хвороби, можуть знадобитися роки. А іноді достатньо кількох місяців.

Існують медикаментозні і немедикаментозні способи лікування захворювання. Лікарські препарати – не єдиний спосіб, який ефективний при лікуванні хвороби. А іноді навіть немає препаратів, здатних позбавити від фригідності. Але в будь-якому випадку варто нагадати, що не варто намагатися організувати лікування в домашніх умовах.

Медикаментозна терапія, тобто препарати, призначається в основному в разі проблем з гормонами. Вона передбачає прийом естрогенів в таблетках, або мазі з естрогенами або вагінальних кілець. Це допоможе стимулювати кровообіг, забезпечити приплив крові до статевих органів, створення вагінального змащення.

Також іноді слід в першу чергу вилікувати кандидоз (молочницю), а потім проблема відпаде самостійно. Хоча рідко справа в молочниці, але таке бувало, коли знаходили зв'язок фригідності з молочницею.

Немедикаментозне лікування використовується і як самостійне лікування сексуальних або статевих розладів, і як доповнення до препаратів.

До таких методів відноситься психотерапія, консультація спеціаліста. Іноді слід прийти на консультацію разом з партнером. Психологія допоможе позбутися і від інших проблем і недомовок, не тільки статевих, і стане важливою частиною лікування.

Також важливо розмовляти з партнером. Потрібно обговорювати проблеми, не замовчувати, якщо щось не влаштовує, не боятися признатися статевому партнеру в дискомфорті і труднощах. Іноді важливо вирішити психологічні проблеми у парі, щоб фригідність пройшла сама собою. Якщо партнери можуть піти на відкритий діалог, то статевими проблемами відносини не зіпсуються. Важливо розуміти, що це невід'ємна частина лікування.

Не варто забувати про здоровий спосіб життя як метод лікування. Помірна фізична активність, правильне харчування, здоровий сон і повноцінний відпочинок, відмова від алкоголю і куріння – все це стане ефективним помічником у боротьбі із захворюванням та поліпшенням статевого життя.

Якщо бажання все-таки з'являється і хочеться зайнятися сексом, обов'язково потрібно використовувати лубрикант. Мастило – помічник в інтимі, причому його бажано використовувати, навіть якщо з лібідо і статевим життям проблем немає.

Є ще погляд аюрведи – стародавньої індійської медицини – на лікування захворювання. Аюрведичні методи лікування наведені в кінці матеріалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: фригідність, секс


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зрада – це завжди боляче. Жити в підозрах – складно. Проте, таке життя в обмані триває, отруюючи існування близьким людям. Чому ж чоловік зраджує, але

Чому чоловіки зраджують, але не поспішають йти від своїх дружин?

Психологія | 12:00, 15.05.2022

Зрада – це завжди боляче. Жити в підозрах – складно. Проте, таке життя в обмані триває, отруюючи існування близьким людям. Чому ж чоловік зраджує, але не йде? І що змушує його продовжувати залишатися в сім'ї?

Ось сім причин, чому молоді мами можуть не цікавитися сексом.

7 причин, чому ваше лібідо знизилось після народження дитини

Секс | 08:30, 25.04.2022

Ось сім причин, чому молоді мами можуть не цікавитися сексом.

Дослідники з Університету Західної Австралії вважають, що занадто часті статеві контакти погано впливають на здоров'я чоловіків.

Вчені: надмірна статева активність завдає шкоди імунній системі чоловіків

Здоров'я | 23:00, 19.04.2022

Дослідники з Університету Західної Австралії вважають, що занадто часті статеві контакти погано впливають на здоров'я чоловіків.

Якщо після цього жертва не хоче жити, відчуває огиду до себе чи протилежної статі - це не психічне відхилення, а реакція психіки на стрес. Не потрібно

Як пережити зґвалтування і жити далі: поради психолога

Психологія | 08:00, 18.04.2022

Якщо після цього жертва не хоче жити, відчуває огиду до себе чи протилежної статі - це не психічне відхилення, а реакція психіки на стрес. Не потрібно за це себе картати! Але і піддаватис страшним думкам у жодному разі не можна!

усі ми - живі люди і кожен з нас реагує на стрес по-різному: якщо одних

Як повернути інтим в своє життя після тривалого стресу?

Секс | 07:00, 18.04.2022

усі ми - живі люди і кожен з нас реагує на стрес по-різному: якщо одних "відкидає" від сексу, в інших, навпаки, зростає бажання до інтимних стосунків зі своїм партнером. Що ж робити, якщо ви "потрапили" до першої категорії?

Щодня історії зґвалтованих жінок російськими солдатами показують нам, що у цих виродків немає нічого святого, нічого людського. І як би не було важко,

Психологи розповіли, як пережити зґвалтування

Психологія | 08:00, 08.04.2022

Щодня історії зґвалтованих жінок російськими солдатами показують нам, що у цих виродків немає нічого святого, нічого людського. І як би не було важко, потрібно допомогти правоохоронним органам спіймати їх і засудити. А для цього після зґвалтування не

Соціологи незадовго до початку війни провели опитування серед українців. Виявилось, що 40% опитаних заявили, що у випадку зради партнера одразу ж розі

Чи розривають українці стосунки через зраду?

Психологія | 12:00, 31.03.2022

Соціологи незадовго до початку війни провели опитування серед українців. Виявилось, що 40% опитаних заявили, що у випадку зради партнера одразу ж розірвуть з ним чи з нею стосунки, 27% - що проведуть серйозну розмову, але спробують зберегти стосунки,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: