Як зрозуміти, що перед вами мама, яка отруює життя дитині?

Adoption
Date
  • 164 Переглядів
Цікаво, як із роками змінюються уявлення про добрих і поганих матерів. Хороша — та, у якої дитина охайно одягнена, а коса дівчинки заплетена рівно по центру голови? Чи та, що зрозуміла і дозволила самовиражатися, голити скроню і навіть підтримала справою — відвела до перукарні та заплатила за це неподобство? Кожному з батьків іноді корисно поглянути на себе з боку і перевірити, а чи не є він токсичним — тим, хто своїм вихованням, іноді зовсім не бажаючи того, отруює життя дитини.

5471_5.jpg (34.41 Kb)

Вона лає дитину за правду

Припустимо, малюк припустився помилки і розповів мамі про це, не так важливо, зізнався сам або після підказки. Але токсична мати все одно його карає. Адже він зробив сміливо і чесно, зізнавшись, хоч йому й було нелегко.

Вона постійно критикує

Здається, критика — єдине, що знає токсична мати чи токсичні батьки загалом. Вони будуть розбирати всі дрібниці у своїй дитині та не усвідомлювати негативних наслідків. Мовляв, діти нічого не можуть зробити правильно — класичний випадок боротьби мами зі своєю незрілістю. Найкращий вихід, яким би важким він не здавався, — це, мабуть, ігнорувати її різкі коментарі та спробувати отримати підтвердження та пораду з інших доступних вам джерел.

Вона ігнорує у період конфліктів

Будь-які спроби з'ясувати причину незадоволення матері схожі на розмову з представником інопланетного розуму: вона мовчить і моргає очима. Якщо ж ви приблизно здогадуєтеся про джерела її образи, то можете просити вибачення, валятися в ногах, ридати, погрожуючи підняти ніж над своїми грудьми — мама збереже стоїчне терпіння і все одно не вступить з вами у діалог. А потім раптово — через годину, три дні або місяць — заговорить так, ніби не було періоду, коли вона перетворилася на крижану статую.

Вона не поважає особисті межі дитини

"Особисті кордони? Ні, не чула!" До дитини в кімнату заходить без стуку, перевіряє пошту, телефон і профілі в соцмережах. Мама може прочитати особистий щоденник і, що ще гірше, обговорити прочитане, відчитати або дати пораду. Вона без попередження здатна зателефонувати друзям своєї дитини і поставити безцеремонні питання. Адже у дітей не повинно бути секретів від люблячого батька, правда?

Вона вселяє почуття провини

Коли інші маніпуляції не працюють, токсична мама може вселяти почуття провини. Вона розповідає, що віддала свою молодість, виховувала, дбала і плекала, а ви стали розчаруванням. До чого це призведе? Рано чи пізно ви почнете випробовувати провину за те, що робили і не робили, за щастя та досягнення. Від такого стану до депресії лише крок.

Вона ставить заборону на негативні емоції

Мама вважає, що вам не можна висловлювати злість, втому, біль. У дорослому віці діти таких батьків навчаються приховувати емоції та почуття, руйнуючи свої стосунки. До того ж їх дивує, що навколишні не соромляться сумувати та бути неідеальними.

Вона пасивно-агресивна

Ваша мама — інтелігентна жінка, тому вряд чи опуститься до того, щоб кричати на весь дім або вживати нецензурну лексику. Вона діє тонше: щодня змушує відчувати, що незадоволена дитиною. То мати зауважує, що той занадто набрав ваги, то коментує успіхи чада словами "Для людини твого рівня інтелекту ти багато досяг", то в середині розмови кладе трубку. Вона дратівлива завжди, але особливо у вашій присутності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама отруює життя дитині


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Безсоння негативно впливає на самопочуття і якщо воно триває довго, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям. У тому числі з психологічним. Тож

Психотерапевт розповів, як впоратися з безсонням

Здоров'я | 12:10, 14.04.2024

Безсоння негативно впливає на самопочуття і якщо воно триває довго, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям. У тому числі з психологічним. Тож важливо знайти методи, які допоможуть вам спокійно спати всю ніч.

Війна нанесла свій відбиток на кожного. І цей стрес усі переживають по-різному. Хтось готується зустрічати будь-які труднощі у всеозброєнні, а хтось н

Як впоратися зі станом, коли ви втратили сенс життя і віру в майбутнє?

Психологія | 10:30, 14.04.2024

Війна нанесла свій відбиток на кожного. І цей стрес усі переживають по-різному. Хтось готується зустрічати будь-які труднощі у всеозброєнні, а хтось навпаки втрачає віру і сенс життя.

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

Психологиня розповіла, як боротись з апатією під час війни

Психологія | 01:20, 13.04.2024

Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який зда

Не виливайте на дітей свій біль: поради психолога, як допомогти дитині пережити розлучення батьків

Сімейні справи | 10:30, 12.04.2024

Цей період складно пережити. Стільки болю, розчарувань і образ. І це - для дорослих. А уявіть, як складно дитині: її сім'я руйнується - світ, який здавався абсолютним захистом і прихистком, в одну мить зникає. І тепер мама з татом постійно сваряться

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: