Вчені: Дорослі краще сплять разом, ніж поодинці

Adoption
Date
  • 1292 Переглядів
Згідно з новим дослідженням дослідників з Університету Арізони, дорослі, які ділять ліжко з партнером або подружжям, сплять краще, ніж ті, хто спить сам.

2028_stock-photo-couple-sleeping-in-bed.jpg (25.12 Kb)


Результати показують, що ті, хто ділить ліжко з партнером більшість ночей, повідомили про меншу тяжкість безсоння, меншу втому та більше часу уві сні, ніж ті, хто сказав, що вони ніколи не ділять ліжко з партнером. Ті, хто спав із партнером, також засинали швидше, спали довше після засипання та мали менший ризик апное уві сні. Однак ті, хто спав зі своєю дитиною більшість ночей, повідомили про більшу тяжкість безсоння, більший ризик апное під час сну та менший контроль над своїм сном.

Дослідники також виявили, що сон з партнером був пов’язаний з нижчими показниками депресії, тривоги та стресу, а також більшою соціальною підтримкою та задоволенням життям і стосунками. Сон з дітьми асоціювався з більшим стресом. Сон наодинці асоціювався з вищими показниками депресії, нижчою соціальною підтримкою та погіршенням задоволеності життям і стосунками.

«Сон із романтичним партнером чи подружжям має великі переваги для здоров’я сну, включаючи зниження ризику апное під час сну, тяжкість безсоння та загальне покращення якості сну», — сказав провідний автор Брендон Фуентес, дослідник на факультеті психіатрії університету штату Арізона.

Дослідження включало аналіз даних, зібраних під час дослідження активності сну та здоров’я, дієти, навколишнього середовища та соціалізації (SHADES) 1007 дорослих працездатного віку з південно-східної Пенсільванії. Спільний сон оцінювали за допомогою опитувань, а фактори здоров’я сну оцінювали за допомогою загальних інструментів, таких як шкала сонливості Епворта, індекс тяжкості безсоння та оцінка апное STOP-BANG.

«Дуже небагато досліджень вивчають це, але наші висновки свідчать про те, що незалежно від того, чи спимо ми самі чи з партнером, членом сім’ї чи домашньою твариною, це може вплинути на наш сон», — сказав старший автор дослідження д-р Майкл Гранднер, директор дослідження сну та здоров’я. Програма в університеті Арізони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, партнером, безсоння, здоров’я, дослідження, тяжкість, сказав, життям, показниками, депресії


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діти добре запам'ятовують сварки, і поступово лайка стає для них нормою. Ми розповімо, чому батькам у жодному разі не можна сваритися перед дітьми.

Чому батькам не варто сваритися, коли дитина поруч?

Сімейні справи | 10:30, 26.02.2024

Діти добре запам'ятовують сварки, і поступово лайка стає для них нормою. Ми розповімо, чому батькам у жодному разі не можна сваритися перед дітьми.

Перша дитина у родині переживає цікаві зміни: у певний момент з єдиної вона перетворюється на старшу. До того ж додаються нові обов'язки, докори і зав

З яких причин у старших дітей дорослішання відбувається раніше?

Дитина | 14:50, 24.02.2024

Перша дитина у родині переживає цікаві зміни: у певний момент з єдиної вона перетворюється на старшу. До того ж додаються нові обов'язки, докори і завищені очікування. Ми назвемо причини, через які старші діти дорослішають швидше.

Розлучення батьків — завжди великий стрес для дитини, який може посилитися, якщо батьки не можуть знайти спільну мову після того, як родина розпалася.

Як бути, якщо колишній чоловік погано впливає на вашу спільну дитину?

Мама | 00:30, 24.02.2024

Розлучення батьків — завжди великий стрес для дитини, який може посилитися, якщо батьки не можуть знайти спільну мову після того, як родина розпалася. Рідкісні зустрічі з одним з батьків (зазвичай, батьком) можуть стати яскравим моментом кожного міся

Нерідко жінкам з дітьми від попередніх шлюбів буває дуже складно знайти нового супутника життя. Як тільки чоловіки чують про дитину, то одразу ж тікаю

Як жінці з дитиною знайти хорошого чоловіка?

Мама | 12:10, 23.02.2024

Нерідко жінкам з дітьми від попередніх шлюбів буває дуже складно знайти нового супутника життя. Як тільки чоловіки чують про дитину, то одразу ж тікають. Психологи розкажуть, як знайти любов.

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впли

5 найбільш поширених психологічних травм з дитинства

Дитина | 08:30, 23.02.2024

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впливаючих на формування особистості дитини.

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що чоловік буде гарним батьком

Мама | 07:40, 23.02.2024

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним батьком буде ваш супутник досить складно. І тим не менше, існують ознаки, які допоможуть вам зрозум

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Психологи пояснили, чому батькам завжди треба бути на боці дитини?

Сімейні справи | 06:20, 23.02.2024

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: