Як і коли ви повинні вибачатись?

Adoption
Date
  • 480 Переглядів
Мало хто з нас може похвалитись життям, в якому ми ніколи не робили неправильних дій, і не завдали болю чиїмось почуттям. У наших робочих, дружніх і близьких стосунках, якщо їх залишити невирішеними, такі події можуть бути руйнівними для стосунків. Вибачення, як правило, позитивні. Але не всі вибачення однакові.

7586__112291898_p08czqgr.jpg (19.9 Kb)

Неякісні вибачення швидше шкодять, ніж допомагають
Психологи характеризують деякі вибачення як неякісні. У таких вибаченнях використовуються поверхові, поспішні, механічні, неглибокі слова. Ці поверхневі вибачення можуть насправді погіршити ситуацію, ніж допомогти. Візьмемо для прикладу фрази, які є сіллю на рані: «Мені шкода, що ти так почуваєшся». Або: «Мені шкода, що тобі боляче». Незважаючи на те, що слово «вибач» стоїть на видному місці, відповідальність за почуття лежить на постраждалій людині. Погані вибачення обіцяють посилити образу і завадити примиренню.

Психологи виділяють кілька причин, чому ми іноді говоримо слова «вибач», але не маємо їх на увазі. Це може відображати низький рівень занепокоєння потерпілої особи. Або це може відображати відсутність зацікавленості у збереженні відносин. Вибачення низької якості можуть бути вимушеними. Особа може не вірити, що вона вчинила щось погано, але обставини змушують її вибачитися (наприклад, її звільнять, якщо вона не вибачиться за свої дії). В

Якісні вибачення відновлюють та розв’язують конфлікт

Але що таке гарне вибачення?

Дослідники припускають, що якісне або гарне вибачення має кілька елементів, які зменшують гнів і підвищують ймовірність прощення справ. Елементи становлять всеосяжне вибачення, коли порушник передає кілька психологічно потужних тем. Коли кривдник бере звинувачення на себе, це може бути надзвичайно потужним рушієм у придушенні гніву скривдженої людини.

Коли ці елементи включені в вибачення, це означає, що людина щиро шкодує і інвестує у виправлення шкоди.

Час має значення
Вибачення, які приходять занадто швидко, можуть бути сприйняті як помилкові. Тому час має значення. Потужним аспектом вибачення є прохання про прощення; однак це складно і може мати негативні наслідки, якщо постраждала особа психологічно не готова до цього. Дослідження з вирішення конфліктів показали, що готовність постраждалого отримати вибачення є ключовою. Якщо людина не готова прийняти вибачення і все ще «переживає» від дій чи зауважень, які її поранили, вона може відчувати тиск через вибачення, щоб зробити вигляд, що більше не сердиться чи не засмучується.

Інший аспект того, як буде прийнято вибачення чи ні, залежить від того, чи витрачає той, хто заподіяв шкоду, час, щоб зрозуміти точку зору потерпілої особи. Наприклад, «Я знаю, що те, що я щойно сказав, було підлим і образливим, і мені шкода; ти обгрунтовано сердишся.»

Вибачення може бути потужним методом примирення, який може зцілити постраждалого та того, хто заподіяв біль. Проте це вміння. Для цього потрібна готовність упокоритися, визнавши помилку. Слова «Мені шкода» чарівним чином не звільняють від болю. Одне можна сказати напевно: життя запропонує всім нам жаль за погані вчинки і можливість виправитися — вибачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вибачення, час, як вибачатись, відносини, стосунки, як краще вибачитись, пара, поради, сімейні справи, подружжя, друзі, мама, тато, діти, чоловік, жінка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Діти, яких виховують у суворості, більш схильні до непокори

Виховання | 08:20, 24.11.2023

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: