Як бути спокійними батьками під час виховного процесу?

Adoption
Date
  • 766 Переглядів
Гнів і фрустрація – це емоції, які відчуває кожен, але не обов'язково всі люди стають їх заручниками. Обов'язок дорослих перед самими собою і своїми родинами – не дозволяти негативним емоціям брати гору у взаєминах.

8362_1.jpeg (42.73 Kb)


Визнаймо: виховання – це важка праця. Іноді батьки не в змозі залишити дитину без своєї уваги й на декілька хвилин, наприклад, щоб прийняти душ. Але навіть якщо ваші справи йдуть не так кепсько, ви все одно часто відчуваєте фрустрацію. Наприклад, втрачаєте самовладання, спостерігаючи, як дитина, незважаючи на ваші численні прохання, не вимикає світло, коли виходить із кімнати.

Багато батьків гримають на дитину, піддаючись гніву або фрустрації. Це стається не навмисно, а тому, що через сильні негативні почуття батьки втрачають самовладання. Іноді їм простіше накричати на дитину, ніж опанувати інші способи впоратися з гнівом і фрустрацією.

Дослідження свідчать: якщо батьки гримають на дитину, вона стає агресивнішою. Така агресія може виявлятися в усній і фізичній формах. Коли ви кричите на дитину, вона лякається й починає відчувати невпевненість. Також, згідно з дослідженнями, крик здатен спричинити в дитини довгострокові наслідки: тривожність, низьку самооцінку й підвищену агресивність. І, навпаки, спокійні батьки дають дитині відчути, що її люблять і приймають навіть незважаючи на погану поведінку.

Є багато способів упоратися з негативними емоціями в різних ситуаціях. Зберігати спокій, виховуючи дітей, – це цілком реально. Розгляньмо поради, які допоможуть вам долати злість і знаходити мирне вирішення сімейних проблем.

1. Пам'ятайте про негативні наслідки проявів гніву. Найлегше відразу вихлюпнути свій гнів, проте в довгостроковій перспективі останнє викличе ще більше проблем. Перш ніж нагримати на дитину або ще у якийсь спосіб виявити свій гнів, подумайте, що відбудеться, коли ви заспокоїтеся.

2. Візьміть паузу. Щоб заспокоїтися, не тільки діти, а й дорослі потребують пауз. Зробіть декілька глибоких вдихів, дайте собі кілька хвилин, щоб упорядкувати свої думки, – і ви зможете прийняти ефективніше рішення.

3. Іноді дозволяйте вашим близьким помилятися. Не потрібно доводити чиюсь неправоту – просто дайте дітям та іншим членам сім'ї змогу помилятися. Утім, якщо у вас не зникає сильне бажання показати дитині, що вона не зовсім має рацію, пам'ятайте, що це лише голос вашого его. Зрозуміло, батьки повинні вчити дитину відрізняти правильні вчинки від неправильних. Однак, врешті-решт, ви не можете постійно робити за неї вибір. Їй доведеться вчитися на власних помилках, стикаючись із наслідками свого вибору.

4. Подумайте, що для вас важливіше: бути щасливими чи «переможцем». Багато суперечок виникає через бажання людей будь-що відстояти свою правоту. Якщо ви вирішите, що вам важливіше бути щасливими, а не виграти суперечку, ваше життя стане більш приємним, та й загалом ви станете спокійнішими. Тому вирішіть, що для вас важить більше.

5. Приділіть хвилинку, щоб дослідити свій гнів. Не варто бездумно вихлюпувати обурення, натомість приділіть час вивченню своїх емоцій. Уявіть, що ви споглядаєте їх дещо відсторонено. На що вони схожі? Де у вашому тілі проявляються емоції: у голові, грудях, животі або десь ще? Чи змінилося ваше дихання? Чи тремтять ваші руки й чи стискаються кулаки? Зрозумівши свій гнів, ви можете послабити його прояви.

6. Запитайте себе, чому ви засмучені. Хтось завдав вам фізичної шкоди? Зрадив вас? Знецінив щось важливе для вас? З'ясуйте причину ваших негативних емоцій – і ви зможете застосувати правильні заходи, щоб вирішити проблему.

7. Оцініть масштаб проблеми. Знаючи, що за тиждень настане кінець світу, засмутилися б ви через те, що дитина кинула на підлогу свій портфель? Звичайно, ні.

8. Шукайте вирішення проблеми, а не спосіб почуватися краще. Діючи під впливом гніву, ви прагнете полегшити свої емоції. Не варто кричати на дитину, натомість знайдіть мирне вирішення проблеми. У результаті це рішення буде кращим і для вас, і для дитини.

9. Переконайтеся, що ви розумієте ситуацію. Навіщо злитися на дітей, не знаючи всіх фактів? Переконайтеся, що дитина справді повелася погано, а не керувалася власним нерозумінням.

10. Використовуйте техніки розслаблення. Що частіше ви розслаблені, тим менша ймовірність, що ви розсердитеся на дитину. Використання технік розслаблення може допомогти й після того, як неприємна ситуація вже сталася. Навчіться заспокоювати себе.

11. Розглядайте своє роздратування як шанс навчитися досягати спокою. Кожна ситуація, коли ви непокоїтеся, – це можливість практикувати свої навички управління негативними емоціями. У кожній проблемі прихована можливість. Щоразу дедалі краще намагайтеся давати раду своїм емоціям.

Не дозволяйте гніву, фрустрації й роздратуванню здолати вас. Ви завжди маєте змогу виявити більше любові й знайти раціональніше рішення. Шукайте мирні вирішення проблем, а не піддавайтеся емоційним імпульсам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, мама, тато, гнів, емоції


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Високий, привабливий, смішний, розумний, досвідчений, поділяє ваші захоплення – коли справа доходить до побачень, у кожного з нас є свої «списки бажан

8 способів визначити, чи сумісні ви та ваша половинка

Психологія | 09:00, 30.07.2022

Високий, привабливий, смішний, розумний, досвідчений, поділяє ваші захоплення – коли справа доходить до побачень, у кожного з нас є свої «списки бажань». Але ці характеристики мають мало спільного з сумісністю та довгостроковим щастям. Крім того, сум

З початку повномасштабної війни росії проти України, ми чуємо сирену майже щодня. Інколи, кілька разів на день Але що, якщо людина перестає відчувати

Чи нормально перестати реагувати на повітряні тривоги?

Психологія | 01:30, 30.07.2022

З початку повномасштабної війни росії проти України, ми чуємо сирену майже щодня. Інколи, кілька разів на день Але що, якщо людина перестає відчувати страх і не реагує більше на звук сирени. Чи це нормально? Пояснює лікарка-психіатр, Наталя Підкалюк.

Подружні пари можуть з часом розійтися, як фізично, так і емоційно, що негативно впливає на задоволеність стосунками. Дійсно, подружнє консультування

Сила перегляду сімейних фотографій

Сімейні справи | 00:30, 30.07.2022

Подружні пари можуть з часом розійтися, як фізично, так і емоційно, що негативно впливає на задоволеність стосунками. Дійсно, подружнє консультування та терапія є потужною індустрією, що швидко розвивається. Але згідно з дослідженнями, посилення почу

Симптоми депресії у дітей різні. Захворювання часто не діагностується та не лікується, оскільки симптоми видаються за нормальні емоційні та психологіч

Як зрозуміти, що у дитини депресія?

Дитина | 23:00, 29.07.2022

Симптоми депресії у дітей різні. Захворювання часто не діагностується та не лікується, оскільки симптоми видаються за нормальні емоційні та психологічні зміни. Ранні медичні дослідження були зосереджені на «замаскованій» депресії, де депресивний наст

Діти в підлітковому віці дедалі частіше починають замислюватися над собою і своєю роллю в суспільстві. Їх також цікавить, як вони виглядають в очах от

Як не зробити з підлітка сором'язливу людину?

Психологія | 07:00, 29.07.2022

Діти в підлітковому віці дедалі частіше починають замислюватися над собою і своєю роллю в суспільстві. Їх також цікавить, як вони виглядають в очах оточуючих. Досить часто в підлітковому віці розвивається сором’язливість, і якщо дівчину ця риса лише

За останньою статистикою, все більше дітей народжуються у підлітків у віці від 15 до 19 років. Хоча виховання дітей у підлітковому віці, безумовно, є

Недоліки бути молодими батьками

Сімейні справи | 19:00, 28.07.2022

За останньою статистикою, все більше дітей народжуються у підлітків у віці від 15 до 19 років. Хоча виховання дітей у підлітковому віці, безумовно, є проблематичним у багатьох відношеннях, навіть молоді батьки, яким близько 20 років, можуть зіткнутис

Через війну багато українців змушені покинути свої домівки. Виїжджаючи в інші області або за кордон, люди часто сумують за рідними та домом. Що робити

Що робити, якщо ви сумуєте за домом ?

Психологія | 17:00, 26.07.2022

Через війну багато українців змушені покинути свої домівки. Виїжджаючи в інші області або за кордон, люди часто сумують за рідними та домом. Що робити в цій ситуації?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: