Науковці розповіли, як поводятся люди, коли вони обманюють

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Якщо хочете знати, чи не обманює вас ваш співрозмовник, тоді читайте далі.

1110_tcll6vaw1di.jpg (28.77 Kb)


Експерименти вчених з Нідерландів і Великобританії показали, які рухи тіла характерні для брехунів. Вони визначили, що поведінку брехуна необхідно розглядати залежно від дії людини, якій брешуть.

Вивчення поведінки брехунів проводять давно, але абсолютно надійних методів розпізнавання її все ще немає. Крім того, такі дослідження зазвичай спрямовані на вивчення поведінки самого брехуна — у відриві від взаємодії його з людиною, яку обманюють. Спробу заповнити цю прогалину зробили вчені з Університету імені Еразма Роттердамського (Нідерланди), Ланкастерського і Відкритого університетів (Великобританія).

Для цього вони провели експерименти, в яких брали участь студенти коледжів: 98 осіб чоловічої статі у віці від 18 до 36 років (одну стать вибрали для того, щоб уникнути впливу відмінностей на координацію рухів учасників). Добровольців при цьому просили вирішити складну головоломку, а потім розповісти про неї іншим учасникам. Перед проведенням експерименту вчені збрехали добровольцям про те, що головоломка буде легкою, хоча насправді вона такою не була.

Це, за задумом, мало сприяти тому, щоб і самі учасники збрехали згодом — вже іншим добровольцям, коли розповідали їм про вирішене завдання. Всіх учасників забезпечили датчиками, за допомогою яких вчені фіксували рухи їх тіла. При цьому завдання розписали так, що студентам доводилося брехати все більш витончено і докладати до цього більше зусиль.

В результаті вчені з'ясували, що учасники, які брехали, зазвичай імітували рухи тіла тих, кого обманювали. І чим складнішою була брехня, тим точніше вони копіювали поведінку партнера. Як вважають дослідники, це пов'язано з тим, що витончений обман вимагає такої великої розумової роботи, що тіло змушене імітувати рухи іншої людини, а не генерувати їх самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: людина, обманює, бреше, обман, неправда, обмани мене


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

►

Чого ніколи не можна говорити молодій мамі?

Сімейні справи | 07:00, 06.03.2021

► "Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Якщо листування здається надзвичайно приємним, не варто одразу довіряти незнайомцям. Краще бути обережним з інформацією, яку поширюєте. Наприклад, осо

Як знайомитися безпечно в Мережі

Психологія | 05:00, 06.03.2021

Якщо листування здається надзвичайно приємним, не варто одразу довіряти незнайомцям. Краще бути обережним з інформацією, яку поширюєте. Наприклад, особисті дані, місце роботи, фото, за якими вас можна ідентифікувати.

Жінки розповіли, яких чоловіків вважають сексуальними

Секс | 21:00, 05.03.2021

Компанія OnBuy опитала понад 4,5 тисячі жінок у Великобританії, щоб дізнатися, якими рисами володіють чоловіки, яких вони вважають найкращими коханцями.

Революційний підхід для лікування депресії

Психологія | 15:30, 04.03.2021

Американські вчені визначили ліки, які діють проти депресії зовсім за іншим механізмом, ніж інші методи лікування.

Чому хлопчики частіше страждають від аутизму?

Дитина | 12:30, 04.03.2021

Група генетиків дійшла висновку, що еволюційні сили призводять до гендерного дисбалансу у виникненні багатьох захворювань, включаючи аутизм.

Як розпізнати токсичні відносини?

Психологія | 22:00, 03.03.2021

Зверніть увагу на наступні ознаки.

Збалансоване харчування може впливати на психічне здоров'я

Психологія | 19:00, 03.03.2021

Згідно з новим дослідженням, в якому брали участь викладачі Університету Бінгемтона, Державний університет Нью-Йорка, індивідуалізовані дієти і зміни способу життя можуть стати ключем до оптимізації психічного здоров'я.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: