Дивні звуки, які видає наша щелепа: 7 причин для тривоги

Adoption
Date
  • 102 Переглядів
Багато людей не з чуток знають про таку проблему як хуст в щелепі. У багатьох випадках це явище пов'язане з фізіологічною будовою і не несе в собі ніякої небезпеки. Однак фахівці рекомендують в деяких випадках звертати більше ретельну увагу на ці тривожні симптоми, оскільки вони можуть свідчити про серйозні захворювання.

4408_szelepa_zvuk.jpg (25.13 Kb)

Існує кілька причин, чому хрустить щелепа. Грунтуючись на їх коректному виявленні, можна застосувати і правильні способи усунення даної неприємної симптоматики. Відштовхуючись від багаторічного досвіду фахівців в цьому питанні, наш сайт підготував список основних причин, чому щелепні суглоби видають характерний звук або клацання, що приносять дискомфорт або больові відчуття, та способи їх лікування.

Причини:

1. Підлітковий вік. У момент, коли максимально інтенсивно формується кісткова тканина, є ймовірність того, що в щелепи може відбуватися специфічний хрускіт. Це природний фізіологічний процес, що відбувається в організмі, тому через деякий проміжок часу цей симптом пройде сам по собі.

2. Специфіка професії. В силу обставин, в яких людині доводиться найактивнішим чином застосовувати ораторську мову (актори, політики, вчителі та ін.), Такий синдром як хруст в щелепі виникає в зв'язку з надмірним навантаженням на щелепний суглоб. До серйозних патологій це зазвичай не призводить. Досить дати відпочити щелепному суглобу, тим самим знизивши на нього навантаження, і даний симптом пройде.

3. Ревматизм і артрит. Періодичні виникнення хрускоту можуть свідчити про початкову стадію розвитку хвороб суглобів, таких як ревматизм і артрит.

4. Зменшення рідини в суглобі. Внаслідок деяких інфекційних захворювань або хірургічних втручань починається значне зменшення внутрішньощелепної рідини, що і викликає специфічні клацання.

5. Травми. Різного виду травми так само можуть привести до періодичного хрускоту в щелепі.

6. Пломби. У багатьох випадках дискомфорт в щелепних суглобах викликаний банальними пломбами, які, можливо, були встановлені з неякісних матеріалів.

7. Жувальна гумка. Постійне і довгострокове вживання жувальної гумки дає посилене навантаження на щелепу, внаслідок чого так само може виникнути такий звук.

8. Такий же симптом може супроводжуватися додатково болем в скронях, почервонінням, дискомфортом в щелепному суглобі. Його причинами можуть бути:

- запалення щелепного суглоба;
- невралгія;
- прорізування зубів мудрості;
- проблеми з шийним відділом хребта.

Якщо в деяких випадках звернення до фахівця можна відкласти на короткий час, то при ситуаціях, коли біль виникає при жуванні, розмові та невеликому відкритті рота, похід до лікаря повинен бути негайним.

Так само слід звернути увагу на напруженість в м'язах, біль при натисканні між щокою і вушною раковиною, поява асиметричності через тонус м'язів.

До яких лікарів звертатися?

Основними фахівцями, що займаються лікуванням хрускітом в щелепі займаються стоматологи, ортодонти, щелепно-лицьові хірурги.

Методи лікування застосовуються різні, в залежності від причини виникнення хрускоту. В основному це:

- використання м'якої суглобової шини;
- призначення лікарських препаратів для зменшення больових відчуттів;
- витяг рідини з суглоба з подальшим застосуванням ін'єкцій;
- електрофорез, що дозволяє знизити біль і поліпшити кровообіг;
- застосування ультразвуку - одного з найбільш дієвих способів, що впливають на усунення болю і м'язових спазмів, а так само поліпшує обмін речовин і кислотно-лужний баланс в суглобах. Найчастіше ультразвук застосовується для людей, які страждають на артрит;
- лікування у стоматолога щодо виправлення неправильного прикусу, прошліфування або протезування зубів;
- якщо ці види лікування не мають сенсу, призначається хірургічне втручання, фізіотерапія;
- для більшої ефективності слід застосовувати комплексну терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: жіноче здоров'я, чоловіче здоров'я, лікування, тіло людини, мова, тіло, щелепа, проблеми з щелепою, стоматологи, ортодонти, щелепно-лицьові хірурги, зуби, протезування, електрофорез, дозволяє знизити біль, поліпшити кровообіг, застосування ультразвуку, од


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з'ясували: ті, хто їдять гриби менше схильні до ризику розвитку депресії.

Думка вчених: печериці допомагають боротися з депресією

Профілактика і лікування | 02:30, 23.01.2022

Вчені з'ясували: ті, хто їдять гриби менше схильні до ризику розвитку депресії.

Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

Хрипкий кашель у дитини без температури

Дитина | 00:30, 23.01.2022

Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізі

Ацетон у сечі при вагітності

Вагітність та пологи | 21:00, 22.01.2022

За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізів – визначення концентрації кетонових тіл у сечі.

Проблема глистів у тому, що вони п'ють кров та споживають поживні речовини, які призначені для вашого організму. Тому дуже важливо розпочати вчасно кв

Якщо у дитини глисти

Хвороби | 10:00, 22.01.2022

Проблема глистів у тому, що вони п'ють кров та споживають поживні речовини, які призначені для вашого організму. Тому дуже важливо розпочати вчасно кваліфіковане лікування даної проблеми. Медики кажуть, що глисти можуть жити у кишківнику, печінці та

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я майже 422 мільйонів людей у всьому світі хворіють на діабет.

Як швидко оціники ризик розвитку цукрового діабету?

Здоров'я | 02:30, 22.01.2022

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я майже 422 мільйонів людей у всьому світі хворіють на діабет.

В чому полягає користь катання на ковзанах?

Катання на ковзанах приносить користь для здоров'я

Здоров'я | 01:30, 22.01.2022

В чому полягає користь катання на ковзанах?

Зараз при регулярному обстеженні молочних залоз можна вчасно виявити злоякісні новоутворення та успішно їх вилікувати. За статистикою, 95% всіх виявле

Мамографія або УЗД: що краще при обстеженні?

Мама | 09:00, 21.01.2022

Зараз при регулярному обстеженні молочних залоз можна вчасно виявити злоякісні новоутворення та успішно їх вилікувати. За статистикою, 95% всіх виявлених випадків раку успішно лікуються на будь-яких стадіях.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: