Медики: Діти хворіють через... нерви

Adoption
Date
  • 135 Переглядів
Виявляється, не лише ми, дорослі, страждаємо від стресів - у нас болить голова, падає настрій, знижується імунітет і працездатність. Усе це "стається2 і з нашими дітьми. Лікарі переконані, що найчастіше саме через стреси діти часто хворіють.

57_2017l.jpg (31.38 Kb)

Педіатр Леся Будз ділиться цікавими спостереженнями. З її слів, майже 100 % учнів, яких переслідують перевтома і надмірні навантаження (у вигляді факультативних занять, гуртків і всіляких басейнів-музшкіл), бодай раз за навчальний рік хворіють хоч одним інфекційним захворюванням дихальної системи (немає значення, грип це, бронхіт чи тонзиліт).Дорослі дуже часто спостерігають такий нічим не пояснений факт, що коли дитина чимось незадоволена чи чогось вимагає, вона раптом починає хворіти. Все це здебільшого списується на симуляцію, агравацію і «показ коників» у нудний шкільний день. Але підвищену температуру хіба можна симулювати? А як же треба «надихати» легені, аби «підробити» мокрий кашель і соплі з носа? Ну що, замислились?

Невдачі у школі та періодичні конфлікти в дитячому колективі – психологічний чинник номер два, що пліч-о-пліч йде з інфекціями і здатний спровокувати їх появу. Лікар каже: якщо емпірично уявити сто невдах-школярів, то приблизно третина їх виражено схильна до ГРВІ та підхоплення іншої «зарази».

Всі інші дискомфорти, які сіпають незрілу нервову систему, здатні в десяти відсотків школяриків спричинити грип чи ангіну. Це і невдоволення школою, і нудьгування під час уроку ненависного предмета і навіть, уявіть собі, у старших класах невдачі в особистих стосунках з протилежною статтю. Цікаво, чи замислювалися вчителі, відправляючи до шкільного лікаря Іваненка-Петренка-Сидоренка, коли в нього піднялася температура, над тим, що, може, ущемили його школярські інтереси?

Не менше схильні до ГРВІ у зв’язку із психологічним чинником і дошкільнята.

– Найчастіше грипують діти, яких мама залишила на няньку чи бабусю, а сама вийшла на роботу, – вкотре за сьогодні дивує нас Леся Юріївна. – При тому, що хвороби дітлахів у цьому разі намагаються пояснити недостатнім доглядом несумлінної няні. Насправді це своєрідний протест дитини, яка нудьгує за мамою.

Педіатр пригадує яскравий приклад з її власної лікарської практики. Чотирирічна дівчинка починала температурити ледь не миттєво, коли батьки лишали її з бабусею на якихось пару годин. Дитину принципово не віддавали до дитячого садочка, вважаючи її надто кволою і чутливою до інфекції, якою, на думку батьків, аж кишить у дитсадках. Насправді енергійне дитя просто… страждало від самотності! Старенька бабуся не вміла повноцінно розважити цю маленьку дзиґу.

Я запропонувала водити Олеську бодай на півдня в дитсадок. Потім минув ще один тиждень, далі ще один… Дівчинку перевели на повноцінне відвідування дитсадка. За ту зиму вона жодного разу не затемпературила і не закашляла! Дитя просто гостро потребувало товариства. Ще трохи, і через його відсутність заробило би дитячий невроз. А дитяча нервова система сигналізувала, виявляється, про самотність опосередковано через імунну систему.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: інфекції, імунітет, стреси, депресія, дитина часто хворіє


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У холодний сезон, здається, від застуди не врятуватися. Всі навколо чхають і кашляють, а перепади температури - то слякоть, то тріскучий мороз - самі

ТОП-5 способів не захворіти восени та взимку

Здоров'я | 19:00, 15.10.2021

У холодний сезон, здається, від застуди не врятуватися. Всі навколо чхають і кашляють, а перепади температури - то слякоть, то тріскучий мороз - самі по собі створюють навантаження на ослаблений організм.

Часто батьки, стикаючись з поняттям ацидоз, знизують плечима, абсолютно не уявляючи, що воно означає. Але ж від цього залежить стабільність і здоров'я

Що таке ацидоз і чим він небезпечний для здоров'я дитини

Дитина | 08:30, 15.10.2021

Часто батьки, стикаючись з поняттям ацидоз, знизують плечима, абсолютно не уявляючи, що воно означає. Але ж від цього залежить стабільність і здоров'я організму, особливого новонародженого! Про це сьогодні і поговоримо.

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив

Ще одна небезпека від антибіотиків для вагітних

Вагітність та пологи | 08:00, 15.10.2021

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив приймання антибактеріальних препаратів на здоров'я майбутньої дитини.

Синдром раптової дитячої смерті – це раптова незрозуміла смерть дитини у віці до 1 року, причина якої так і залишається невідомою. Зазвичай це відбува

Як вберегти дитину від синдрому раптової смерті?

Дитина | 08:00, 14.10.2021

Синдром раптової дитячої смерті – це раптова незрозуміла смерть дитини у віці до 1 року, причина якої так і залишається невідомою. Зазвичай це відбувається під час сну.

Катерина Шабельник, лікар-педіатр клініки R + Medical Network розповіла, як лікувати COVID-19 у дітей.

Як потрібно лікувати COVID-19 у дітей?

Дитина | 00:30, 14.10.2021

Катерина Шабельник, лікар-педіатр клініки R + Medical Network розповіла, як лікувати COVID-19 у дітей.

Дитина травмувалася, подряпалася - як уберегтися від правця?

Як захистити дитину від правця після травми?

Дитина | 17:00, 13.10.2021

Дитина травмувалася, подряпалася - як уберегтися від правця?

Попрілості - це подразнення шкіри, яке з'являється у зв'язку з впливом різних факторів (тертя, постійного контакту з вологою і т.д.). Попрілості зустр

Що таке попрілості у новонароджених?

Дитина | 08:30, 12.10.2021

Попрілості - це подразнення шкіри, яке з'являється у зв'язку з впливом різних факторів (тертя, постійного контакту з вологою і т.д.). Попрілості зустрічаються і у дорослих, але частіше - у маленьких дітей. Якщо зауважити цю проблему вчасно, впоратися

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: