Головне завдання чоловіка на партнерських пологах

Adoption
Date
  • 1454 Переглядів
Сьогодні і лікарі, і молоді подружні пари переконані, що партнерські пологи зміцнюють сімейні стосунки. Однак, опинившись в пологовому залі, не рідко майбутні татусі лякаються - а що ж їм робити? Як допомогти дружині? Тому ми вирішили дізнатися, яке головне завдання чоловіка на пологах.

9885_pochemu-muzhchiny-soglashayutsya-na-partnerskie-rody.jpg (31.72 Kb)


Від чоловіка потрібні: підтримка, терпіння і м'якість.

Для початку пологів найсприятливішою є інтимна атмосфера. Саме інтимна, адже пологи дуже подібні до сексу – ті самі гормони, схожі рухи й звуки, такі самі потреби. Мало хто здатен кохатися при сторонніх. Родовому процесу спостерігачі теж заважають. Найлегше розслабитися там, де темно, тепло й тихо. Ніжність і любощі підсилюють викид окситоцину – гормона любові, який є головним у родовій діяльності.

Тому слід допомогти жінці розслабитися і розніжитися. Обійми, пестощі, свічки, аромаолії, масаж стоп, улюблені ласощі – все, що приносить їй задоволення. Наше завдання – не сполохати родову діяльність поспіхом, раннім і різким переміщенням до пологового будинку, переживаннями та потребою щось обдумувати й вирішувати. На початку пологів ви з дружиною можете навіть разом дрімати, заощаджуючи сили. Активну частину пологів, ближчу до появи дитини, не проспиш.

Коли перейми стають частішими, інтенсивнішими і спати чи навіть лежати жінка вже не може, слід збиратися і їхати до пологового будинку. Усі необхідні речі до цього часу мають бути спаковані, ви повинні знати, де вони знаходяться. Майбутня мама має працювати над переймами, розкриттям, а не бігати по дому чи відповідати на численні запитання "а що ще треба взяти?", "а де воно лежить?" тощо.

Також варто заздалегідь озброїтися інформацією про тиждень вагітності, початок переймів, перший день останнього циклу та інші важливі факти життя вашої половинки. Це все запитуватимуть у неї після прибуття до пологового будинку. І ви значно полегшите дружині життя, якщо будете відповідати замість неї.

Що глибше жінка входить у пологи, то гірше вона чує тих, хто її оточує. Причина – домінування гіпоталамуса, інстинктивної частини мозку, над його інтелектуальною частиною. Зазвичай та людина, яка знаходиться поряд безперервно, стає місточком зв'язку між жінкою і персоналом пологового. Тому прохання і вказівки лікаря спокійним і тихим голосом передавайте дружині на вушко.

Кожні наступні перейми наближують появу малюка, все більше охоплюють відчуттями жінку, і тому говорити зв'язно і ввічливо їй стає складно. Якщо знову провести паралель із сексом – чи ведемо ми інтелектуальні бесіди за хвилину до кульмінації? Важливо передбачати, відчувати і діяти делікатно. Коли робите масаж, "трішки вище" на спинці – це 1-2 сантиметри, а не 10. "Дай" може означати воду, серветки, телефон та ін. Не завжди з першого разу вгадаєш бажання жінки, у неї можуть бути емоційні реакції, але вони швидкоплинні. З підтримкою близької людини народжувати легше.

Якщо ви готові бути терплячим і зберігати внутрішню рівновагу – ви станете чудовим партнером для пологів вашої половинки. Якщо для вас думати про пологи – вже стрес, можна попрацювати над зміною свого ставлення. Поспілкуватися з "бувалими" татусями або знайти курси для майбутніх батьків. Можна допомогти коханій знайти для пологів іншого партнера – маму, досвідчену подругу, доулу (професійну помічницю при пологах). Усі ці варіанти – прояв піклування про майбутню дитину та її маму, і який з них підійде вашій сім'ї – спільний вибір подружжя.

Чому зберігати спокій так важливо? Гормони стресу дуже заважають пологам. Адже адреналін є інгібітором (пригнічувачем) окситоцину, а ще він передається оточенню. Тобто страх тата стає страхом мами, а для мами це ланцюжок страх–напруження–біль, який сповільнює процес пологів.

Часом неспокійного тата просять вийти з пологового залу. Це тимчасово, не варто сприймати таке прохання особисто. Якщо така потреба з'явилася – результат (народження дитини) не за горами.

Народження дитини – подія, щастя, таїнство. А також – фізіологічний процес. Він супроводжується звуками, які свідчать не про страждання, а про інтенсивну працю – як у спортсменів. Також є відходження вод, піт, інші виділення: пологи часто бувають "мокрими". І якщо жінка відчуває, що робить щось некрасиве, неприйнятне, – вона починає стримуватися і затискатися. Щоб цього не сталося, дайте зрозуміти своїй коханій: усе, що з нею відбувається, – нормально, ви приймаєте її всю. Не стидайтеся проявляти любов, ніжність, кажіть приємності та підбадьорюйте.

Кожна жінка вміє народжувати, ця сила в ній закладена природою. Але початок материнства – вразливий період. Ви – безпека й опора своєї дружини. І коли щаслива подія (народження малюка) станеться – дружина згадуватиме вашу підтримку та віру в неї з великою вдячністю, теплом і навіть захопленням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, чоловік, поради, партнерські пологи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Насамперед, пам'ятайте, що цей біль природний і він закінчиться. По-друге, важливо знати, що на відчуття впливають зовнішні фактори: крім поінформован

Як впоратися з передродовим болем?

Вагітність та пологи | 09:00, 03.04.2022

Насамперед, пам'ятайте, що цей біль природний і він закінчиться. По-друге, важливо знати, що на відчуття впливають зовнішні фактори: крім поінформованості жінки у формуванні вражень про пологи беруть участь уважність персоналу пологового будинку, кул

У перші дні ми були розгублені, ствильовані і лякались кожного шарудіння. Але людська психіка така, що ми швидко адаптуємося до будь-яких умов. Це тос

Жінки, які народжують під час війни, не плачуть - психологи

Пологи | 05:00, 03.04.2022

У перші дні ми були розгублені, ствильовані і лякались кожного шарудіння. Але людська психіка така, що ми швидко адаптуємося до будь-яких умов. Це тосується і вагітних жінок, і породіль.

З чим жінки порівнюють біль від перейм?

На що схожі перейми за відчуттям: порівняння жінок

Вагітність та пологи | 00:30, 02.04.2022

З чим жінки порівнюють біль від перейм?

Будь-який біль свідчить про загрозу, а отже, людина запам'ятовує це, щоб уникати ситуацій, які призвели до значних ушкоджень. Однак родовий біль — дуж

Чи правда, що жінки забувають родовий біль?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.04.2022

Будь-який біль свідчить про загрозу, а отже, людина запам'ятовує це, щоб уникати ситуацій, які призвели до значних ушкоджень. Однак родовий біль — дуже інтенсивний і яскравий — це не той біль, якого людство намагається уникати.

На жаль, в умовах сьогодення, багато вагітних жінок, яким от-от народжувати, хвилюються через те, що пологи можуть наступити в момент, коли ті будуть

Як народжувати у бомбосховищі: поради вагітним

Вагітність та пологи | 05:00, 26.03.2022

На жаль, в умовах сьогодення, багато вагітних жінок, яким от-от народжувати, хвилюються через те, що пологи можуть наступити в момент, коли ті будуть перебувати у бомбосховищі, а поряд не буде лікаря. Що тоді робити? Про це читайте далі.

Ні хто з нас навіть у страшному сні не думав, що Україна буде захищати свою територію і своїх людей від окупантів у двадцять першому столітті. Але ста

Що треба знати про пологи під час війни?

Пологи | 08:00, 18.03.2022

Ні хто з нас навіть у страшному сні не думав, що Україна буде захищати свою територію і своїх людей від окупантів у двадцять першому столітті. Але сталося те, що ми бачимо і відчуваємо уже більше трьох тижнів. Та життя продовжується: люди одружуються

До якого висновку дійшли вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі?

Як народження дитини впливає на чоловічу самооцінку?

Плануємо дитину | 12:00, 17.03.2022

До якого висновку дійшли вчені з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: