Чому на жінок тиснуть з народженням дітей?

Adoption
Date
  • 163 Переглядів
Народження дитини — важливий та складний процес, на який партнери повинні іти свідомо, підготовленими й наповненими. Для українського народу народження дитини здавна мало свої сенси: поява маляти у сімʼї віщувала добро, злагоду, розвиток та процвітання. А ось народження дитини у незаміжньої жінки засоромлювалося, і матір, і дитина часто ставали обʼєктами знущань. Нині такі дії назвали б стигматизацією та булінгом. І хоч завдяки розвитку феміністичних наративів зараз народження та зростання дитини без батька не є проблемою, однак сам факт появи немовляти досі залишається чинником впливу на жінок.

2994_2.jpg (22.82 Kb)


Нині виховувати дитину можуть як жінки, так і чоловіки, а також пари між жінками або між чоловіками. Адже головне у питаннях виховання — давати любов, підтримку та базове матеріальне забезпечення, з можливістю показати: любов може бути різною, і в цьому її унікальність.

Однак у цьому матеріалі ми акцентуємо на гетеросексуальних жінках. Зазвичай саме їх вважають “хорошими матерями”: вони заміжні, здорові, середнього віку та потерпають від запитань рідних та ледь знайомих людей під час свят чи випадкових зустрічей: “А коли вже дітки?”

Такі очікування, які висуває суспільство до жінок, створюють так званий життєвий календар.

Це неначе “розклад”, де чітко визначено, що більшість жінок вибудовують своє життя так, щоб народити дітей.

У такому випадку суспільство створює й нові умови, не дотримавшись яких жінка, ймовірно, стикнеться з осудом. Наприклад, із нерозумінням стикаються молоді дівчата та жінки, що народжують до 20 років. Їм кажуть: “Зарано, краще б ще погуляла”.

А ось тим, хто спочатку прагне реалізуватися в інших сферах життя, а лише після 30 років наважується на материнство, хтось таки й скаже: “А не запізно? Чого так довго?” Таких матерів часто звуть “старонароджуючими”.

Ще два десятки років тому на жінку, що до 25 років ще не народила навіть однієї дитини, могли скоса поглядати. Ті ж, хто вагітніли після 30 років, часто могли почути неприємні слова у свою сторону.

А півстоліття тому вагітна жінка 25 років вже вважалася “старонароджуючою”.

Сьогодні перші пологи після 35 років стали нормою. Хоча лікарі й надалі звертають увагу породіль на рівень ризику вагітніти та народжувати після зниження фертильності, а також наголошують на підвищенні ризику народити дитину з інвалідністю.

Водночас разом із розвитком науки та медицини жінки все частіше наважуються на зріле та свідоме материнство, визнають створення сімʼї та народження дітей не головною ціллю їхнього життя.

Гінекологиня та лікарка УЗД Аліна Полюхович пояснила, що чітких вікових рамок, коли народжувати вже не можна — не існує. За її словами, допоки є оваріальний резерв, то жінка може народити дитину.

"Зрозуміло, що чим старша жінка, тим менший оваріальний резерв", — каже лікарка.

Чому жінки стали народжувати пізніше
Як ми зазначали вище, жінка під час своїх молодих років стикається з тиском з боку рідних та навіть знайомих, які у тій чи іншій розмові обовʼязково згадають важливість народження дітей якнайшвидше. Однак зі схожим тиском стикаються й жінки після 40, яким натякають на внуків у їхньому віці.

Видання Гендер в деталях це явище визнало “репродуктивним тиском” й описало його як таке, де материнство розглядається як ядро жіночої ідентичності.

У “розклад” чи то таймінг материнства вписано конструювання ідентичності бабусі, що у суспільстві також є ознакою “нормальності”. Раннє материнство дає можливість побути бабусею.

На жінок репродуктивного віку тиснуть так само, як і на їхніх матерів, які ще не стали бабусями. Старше покоління часто “пресує” власних дітей, немов “рятуючи” обох від стигматизації: мовляв, ти станеш матірʼю, а я — бабусею, встигну тобі допомогти з онуками та виконаю свою місію.

Пізнє материнство: переваги та недоліки
У зрілого материнства є не тільки переваги, але й недоліки.

"Ми маємо розуміти, що кожна жінка має дуже свідомо підходити до цього рішення і повинна проконсультуватися зі своїми лікарями: ендокринологами, гінекологами", — каже Богдана Валігура.

Також ми маємо зважувати на те, що після 35 років кількість хромосомних мутацій у дитини збільшується. Існують рекомендовані генетичні тести для того, щоб перевірити це. Також зменшується й кількість енергії у жінки на виховання дітей.

З іншого боку, жінка після 35 найчастіше буває набагато стійкіша в економічному і соціальному плані, більш незалежна від чоловіка чи батьків.

Тобто така матір має умови безпеки, а також знає, хто вона — реалізована жінка отримує від материнства більше задоволення.

На наявність такого задоволення однозначно впливає й психологічна підготовка жінки до нового етапу свого життя. Однак психологиня Богдана Валігура вважає, що до пізнього материнства призвела не популярність роботи з психологами, а наявність фінансової змоги виховати наступне покоління.

"Я маю мізерний відсоток клієнтів, які відкладають своє батьківство через те, що їм треба розібратися в собі чи пожити для себе, підготуватися до цього, пропрацювати певні проблеми".

"Я думаю, що цей вплив є дуже несуттєвим, набагато більше на це рішення впливають освіта, гроші, можливості реалізуватися, а зараз, безперечно, ще й війна", — висновує експертка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: планування вагітності, як завагітніти, вагітність, народження дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог

Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Плануємо дитину | 14:50, 26.03.2024

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 ро

Як підготуватися до вагітності: поради лікаря

Плануємо дитину | 06:20, 17.03.2024

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 років. Рішення стати батьками залежить, зокремаі, і від соціальних чинників, проте зростання рівня обі

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні фа

Сурогатне материнство: куди звертатись в Україні?

Плануємо дитину | 11:20, 10.03.2024

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні факти, які ви повинні знати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: