Виявлено нову причину чоловічого безпліддя

Adoption
Date
  • 1477 Переглядів
З неможливістю зачати дитину стикаються до 25% пар репродуктивного віку у світі. Приблизно половина всіх таких випадків пов'язана з чоловічими чинниками.

6539_5.jpg (108.61 Kb)

Так, американські вчені з'ясували нову причину, яка призводить до проблем з фертильністю і спарюванням. Дослідження показало, що вся справа у дефіциті аутоімунного регулятора AIRE. Він впливає на рівень тестостерону і розвиток гіпогонадизму (недостатності яєчок).

Зазвичай порушення репродуктивної функції у чоловіків пояснюють зовнішнім впливом, але причини можуть бути генетичними й ендокринними. А також є й низка інших причин:

- внаслідок зупинки сперматогенезу;
- крипторхізм (неопущення яєчка в мошонку або розташування поза нею);
- варикоцеле (варикозне розширення мошонкових вен);
- закорковування сперматозоїдів;
- генітальні інфекції.

Приблизно 10% відомих причин безпліддя у чоловіків пов'язані з імунними станами. Також інфекція або пошкодження чоловічого репродуктивного тракту здатні на це впливати.

Довідка. Чоловіче безпліддя – це порушення репродуктивної функції, як наслідок – неможливість мати потомство.

Моногенні аутоімунні захворювання, що розвиваються при дефіциті одного гену, зустрічаються рідше. Серед них – аутоімунний поліендокринний синдром першого типу (APS-1).

Тоді як AIRE – грає життєво важливу роль в центральній імунній толерантності. Він здатен індукувати безладну експресію антигенів (процес, при якому спадкова інформація генів використовується для синтезу білка або РНК), які в іншому обмежені однією або декількома іншими тканинами.

Вчені з Університету штату Мічиган вирішили визначити імунні мішені, що сприяють безпліддю при дефіциті AIRE. Для цього хворих мишей, а також гризунів дикого типу спарювали зі здоровими самками.

"Так, у самців з дефіцитом AIRE різко знизилися частота спарювань і фертильність, спостерігалися недостатність яєчок і падіння рівня тестостерону в сироватці крові", – зазначили вчені.

Приблизно у 15% таких мишей було зниження кількості мітотично активних статевих клітин. Решта піддослідні при цьому показали нормальні результати.

"Наші дані свідчать про те, що центральна толерантність, що залежить від AIRE, відіграє вирішальну роль в підтримці чоловічої фертильності", – мовиться у дослідженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя, безпліддя


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У фахівців немає єдиної відповіді на це запитання. Але є поради.

Які пози допомагають завагітніти?

Плануємо дитину | 12:00, 16.11.2021

У фахівців немає єдиної відповіді на це запитання. Але є поради.

Поява дитини докорінно змінює життя всієї сім'ї і, зокрема, глави сім'ї - тата. Здавалося б, така крихітка, а клопотів навалом! Проте, всі ваші старан

30 правил для майбутнього тата

Плануємо дитину | 10:00, 16.11.2021

Поява дитини докорінно змінює життя всієї сім'ї і, зокрема, глави сім'ї - тата. Здавалося б, така крихітка, а клопотів навалом! Проте, всі ваші старання і турботи швидко окупляться, особливо якщо ви будете вчитися у батьків, які вже пройшли через це.

Дослідження, проведені наукові працівниками Гарвардського університету виявили цікаву закономірність. Вони з'ясували, що у працюючих матерів виростают

Мами, які працюють, народжують успішних дівчаток

Мама | 07:00, 16.11.2021

Дослідження, проведені наукові працівниками Гарвардського університету виявили цікаву закономірність. Вони з'ясували, що у працюючих матерів виростають успішні дочки.

При пізній вагітності краще народжувати шляхом кесаревого розтинуДоволі поширений міф, проте при виборі способу народження лікар враховує цілу низку п

Поширені міфи про пізню вагітність

Вагітність та пологи | 12:00, 15.11.2021

При пізній вагітності краще народжувати шляхом кесаревого розтинуДоволі поширений міф, проте при виборі способу народження лікар враховує цілу низку показників: не лише вік вагітної, а й її стан здоров’я, стан дитини, її вагу, тип передлежання в утро

У чоловіків, як і у жінок, також цокає біологічний годинник. Згідно з дослідженням Ратгерського університету (США), батьківство після 40-а років негат

Батьківство після 40 років небезпечне для дітей

Плануємо дитину | 08:00, 09.11.2021

У чоловіків, як і у жінок, також цокає біологічний годинник. Згідно з дослідженням Ратгерського університету (США), батьківство після 40-а років негативно позначається на здоров’ї партнера і потомства.

Що потрібно робити для того, щоб швидше завагітніти? Які чинники впливають на можливість зачаття та як прискорити цей процес без медикаментів?Читайте

Як підвищити шанси на зачаття дитини

Зачаття | 23:00, 08.11.2021

Що потрібно робити для того, щоб швидше завагітніти? Які чинники впливають на можливість зачаття та як прискорити цей процес без медикаментів?Читайте в статті.

гідно з дослідженням Данських вчених, щоденне куріння впливає на організм потенційних батьків ще до зачаття дитини. В результаті у потомства чоловічої

Куріння батьків негативно впливає на фертильність їхніх синів — дослідження

Здоров'я | 07:00, 07.11.2021

гідно з дослідженням Данських вчених, щоденне куріння впливає на організм потенційних батьків ще до зачаття дитини. В результаті у потомства чоловічої статі кількість сперматозоїдів в спермі знижується приблизно на 9%.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: