Як не прогавити перші ознаки аутизму у дитини

Adoption
Date
  • 1227 Переглядів
Багато років на питання, коли вперше були помічені проблеми розвитку, батьки давали одну відповідь із двох: "наша дитина нормально розвивалась до року, а потім відбувся регрес" або ж "я із самого початку відчувала, що з малюком щось не так, але інші казали, що я істерична мати". Нині ситуація покращується і таким дітям швидше ставлять правильний діагноз.

0540_7.jpg (33.22 Kb)


Більшість мам інтуїтивно відчувають немовлят і дослухаються до них. Довгі очікування остаточного діагнозу в багатьох випадках призводять до втрати вікна можливостей. Також важливо враховувати, що занепокоєна мати передає стрес дитині, і це створює коло, яке тільки погіршує ситуацію.

Перші ознаки, які можуть свідчити про аутизм:
- Відсутність прямого зорового контакту з людьми, але є контакт очей із предметами. Дитині з аутизмом не важко дивитися на предмет, але вона відчуває значні труднощі при безпосередньому зоровому контакті з людьми.
- Надмірна пасивність. Відсутність плачу, мінімальна рухливість, брак інтересу до оточення. Часто здається, що дитині комфортно, адже вона не демонструє ознак переживань або голоду. Може спати цілу ніч протягом перших місяців життя, також не виявляє ніякої цікавості до свого оточення.
- Відсутність реакції на голос або присутність батьків: не повертає голову, коли називають ім'я, немає посмішки чи лепету. Слід розрізняти недостатню реакцію на голос або відсутність реакції на присутність батьків. Навіть якщо дитина не чує, вона завжди відреагує на присутність батьків.
- Затримка моторного розвитку – пізнє повзання, ходьба, гіпотонус. Є діти в зоні ризику, чий руховий розвиток є відповідним, проте часто в немовлят спостерігається гіпотонус – низький рівень м'язового напруження.
- Надмірна активність: безперервний плач відсутність фізичного спокою (і це не пов'язано з будь-якою медичною причиною). Іноді немовлята, які здаються пасивними впродовж першого року, стають активними на другому році життя.
- Відсутність апетиту або відмова від їжі. У багатьох випадках ці проблеми можна побачити вже в перші місяці життя.
- Прискорений ріст окружності голови у порівнянні з початковою величиною – деякі немовлята народжуються з нормальною окружністю голови, але впродовж двох років вона швидко росте.
- Відмова від дотику батьків: вигинання тіла назад або скорочення тіла. Деякі немовлята відчувають сенсорні перевантаження, тому уникають будь-якого фізичного контакту. Очевидно, це викликає сильні переживання батьків. Але важливо пам'ятати, що цим дитина демонструє не відмову від них, а складнощі з тактильним сприйняттям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ознаки аутизму у дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

М'язовий тонус або гіпертонус м'язів - діагноз, який нерідко ставиться кожному другому новонародженому. Це прийнято вважати патологією або нормою? У ч

Гіпертонус м'язів у новонародженого: що це таке?

Немовля | 08:00, 22.11.2021

М'язовий тонус або гіпертонус м'язів - діагноз, який нерідко ставиться кожному другому новонародженому. Це прийнято вважати патологією або нормою? У чому небезпека тонусу м'язів для подальшого розвитку дитини? Як з ним боротися? Давайте спробуємо зна

У вашого малюка неслухняне волосся? Зверніть увагу на форму волосини. Якщо вона трикутна або плоска, швидше за все, у дитини синдром неросчесаного вол

Дитина-кульбаба: що таке «синдром нерозчесаного волосся»?

Дитина | 09:00, 25.10.2021

У вашого малюка неслухняне волосся? Зверніть увагу на форму волосини. Якщо вона трикутна або плоска, швидше за все, у дитини синдром неросчесаного волосся (скловидне волосся).

Вчені встановили, що розвитку аутизму у дітей сприяє депресія у їх матерів під час вагітності. Депресія у жінок під час вагітності негативно позначаєт

Розвитку аутизму у дітей сприяє депресія мами під час вагітності

Вагітність та пологи | 07:00, 19.10.2021

Вчені встановили, що розвитку аутизму у дітей сприяє депресія у їх матерів під час вагітності. Депресія у жінок під час вагітності негативно позначається на стані психіки їх дітей.

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Усім вагітним на замітку: Що таке прееклампсія?

Вагітність та пологи | 07:00, 15.10.2021

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Багато років на питання, коли вперше були помічені проблеми розвитку, батьки давали одну відповідь із двох:

Як не прогавити перші ознаки аутизму у дитини

Патологія | 07:00, 14.10.2021

Багато років на питання, коли вперше були помічені проблеми розвитку, батьки давали одну відповідь із двох: "наша дитина нормально розвивалась до року, а потім відбувся регрес" або ж "я із самого початку відчувала, що з малюком щось не так, але інші

Вчені з Канади з'ясували, що недоношені немовлята чоловічої статі швидше старіють, ніж недоношені дівчатка або діти обох статей, які народилися в норм

Недоношені хлопчики старіють раніше

Дитина | 07:00, 11.10.2021

Вчені з Канади з'ясували, що недоношені немовлята чоловічої статі швидше старіють, ніж недоношені дівчатка або діти обох статей, які народилися в нормальні терміни.

З неможливістю зачати дитину стикаються до 25% пар репродуктивного віку у світі. Приблизно половина всіх таких випадків пов'язана з чоловічими чинника

Виявлено нову причину чоловічого безпліддя

Плануємо дитину | 08:00, 08.10.2021

З неможливістю зачати дитину стикаються до 25% пар репродуктивного віку у світі. Приблизно половина всіх таких випадків пов'язана з чоловічими чинниками.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: