Чому люди хворіють на рак і чи спадковість на виникнення хвороби?

Adoption
Date
  • 6077 Переглядів
Багато людей, у яких родичі хворіли на рак, хвилюються, що і їх може спіткати це горе, адже часто медики говорять про "спадковість" даного захворювання. Чи так це насправді?

2541_591920a-golyak-depositphotos.jpg (15.29 Kb)

Про причини і природу ракових захворювань розповів відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн.

Нормальні клітини мають певний час життя, в той час як пухлинні клітини виробляють спеціальні білки, які роблять їх «безсмертними». Вони можуть нескінченно розмножуватися.

Друге: старт-сигнал. Здорова нормальна клітина починає розмножуватися, коли організм дає сигнал «гоу». Пухлинні клітини не потребують такого сигналу, вони самі собі господарі.

Сигнали стоп: нормальні клітини в якийсь момент припиняють ділитися, отримавши сигнал «стоп» від організму, пухлинні клітини цей сигнал ігнорують.

Планована смерть клітини. Здатність до «самознищення» властива здоровій клітині, пухлинні клітини не підкоряються сигналами самогубства і продовжують ділитися.

Здатність всередині себе розвивати кровоносні судини — нею володіють тільки ракові клітини. Таким чином вони можуть доставляти всередину себе нові живильні речовини, в результаті чого відбувається її експансія.

Так чому ж ми хворіємо на рак? З-за чого відбуваються мутації?

Напевно, усі ми чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив міцний портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І водночас чуємо про міцного атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи зі спортзалу, дотримується здорового способу життя, несподівано захворює на рак. Чому так сталося?

Так от, є теорія, яка називається good luck — bad luck, тобто: пощастило — не пощастило. Вчені, які розробили її, встановили, що ризик захворіти на рак залежить від кількості ділень стовбурових клітин: чим вона вище, тим вище ризик.

У 66% випадків мутації випадкові. Не залежать від навколишнього середовища, від спадковості. Тому запам'ятайте головне: нічого з того, що ви зробили або не передбачили не робить вас відповідальним за вашу хворобу.

Так, образ життя теж грає роль в процесі мутацій клітин, але зовсім незначну. Те ж стосується і спадковості — всього 5% випадків захворювання на рак сталися з цієї причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Говорити про виникнення передракового стау органів шлунково-кишкового тракту можуть деякі симптоми, включаючи на перший погляд нешкідливі, наприклад,

Основні симптоми передракового стану

Здоров'я | 09:00, 05.04.2021

Говорити про виникнення передракового стау органів шлунково-кишкового тракту можуть деякі симптоми, включаючи на перший погляд нешкідливі, наприклад, печію або здуття живота.

Лікарі попереджають, що при тривалій відсутності сексу посилюється схильність до різних патологій.

Патології, які виникають через відсутність статевого життя

Секс | 10:30, 02.04.2021

Лікарі попереджають, що при тривалій відсутності сексу посилюється схильність до різних патологій.

Серцевий напад небезпечний для життя і вимагає негайного звернення до лікаря, але його симптоми можуть асоціюватися з іншими станами.

Основні симптоми серцевого нападу

Здоров'я | 15:30, 01.04.2021

Серцевий напад небезпечний для життя і вимагає негайного звернення до лікаря, але його симптоми можуть асоціюватися з іншими станами.

Лікар розповіла, чи можна вилікувати ендометріоз

Мама | 21:00, 31.03.2021

"Від ендометріозу немає ліків, але у жінок є кілька варіантів лікування хворобливого стану", - каже експерт Крістін Райлі.

Золотий пил в контактних лінзах допоможе в боротьбі з дальтонізмом за рахунок блокування специфічних різновидів світла. До такого висновку прийшли дос

Контактні лінзи допоможуть розрізняти кольори

Мама | 21:00, 30.03.2021

Золотий пил в контактних лінзах допоможе в боротьбі з дальтонізмом за рахунок блокування специфічних різновидів світла. До такого висновку прийшли дослідники з Великобританії.

Лікарі розповіли, про що може сигналізувати головний біль зранку.

Основні причини ранкового головного болю

Здоров'я | 00:20, 24.03.2021

Лікарі розповіли, про що може сигналізувати головний біль зранку.

Звуки, пов'язані з позитивним досвідом минулого, можуть значно поліпшити самопочуття, знизити депресивний настрій і полегшити поведінкові проблеми у л

Музика покращує стан пацієнтів з деменцією

Патологія | 23:00, 23.03.2021

Звуки, пов'язані з позитивним досвідом минулого, можуть значно поліпшити самопочуття, знизити депресивний настрій і полегшити поведінкові проблеми у людей з втратою пам'яті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: