Говориш сам з собою - це норма чи патологія?

Adoption
Date
  • 77 Переглядів
Багато людей люблять поговорити самі з собою, так би мовити, висловлюють свої думки вголос. Це норма чи варто звернутись до фахівця?

1756_yayayalrvapmpp.jpg (31.4 Kb)

Якщо розмова не пов'язана з психічними відхиленнями, галюцинаціями, то така поведінка є цілком припустимою і навіть корисною. Наприклад, у дослідженні, проведеному у 2012 році, учасники повинні були знайти якийсь предмет. І та група учасників, яка під час пошуку втраченого предмета промовляла своє завдання, легше впоралася з пошуком. Експериментально доведено, що за допомогою мотиваційної розмови можна значно збільшити результат виконуваної роботи.

Розмова з собою може бути позитивною (такою, що заохочує), негативною (такою, що піддає самокритиці) і нейтральною. У такий спосіб можна врегулювати свої емоції, знизити ступінь занепокоєння, а також наслідки стресу. Але якщо розмова з собою заважає, чинить негативний, гнітючий вплив на психічне здоров'я — слід звернутися до фахівця для визначення способів підвищення самооцінки, а також зробити розмову з собою більш позитивною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психологія, говорити сам з собою


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то теп

Як змінилося виховання дітей з аутизмом?

Патологія | 07:00, 09.02.2021

Якщо раніше діти з аутизмом були чимось незвіданим: медики мало знали про хворобу, батьки лячно дивились на своє дитя і не знали куди податися, то тепер, із плином десятиліть, дана хвороба не так лякає усіх, хто з нею стикається.

Порушення сну при цукровому діабеті

Патологія | 15:30, 06.02.2021

Безсоння часто супроводжує діабетиків. Причини цього можуть бути різними.

Вплив брудного повітря на серцево-судинну систему

Мама | 17:30, 05.02.2021

Крихітні частинки забруднювачів повітря, які називаються дрібними твердими частинками, можуть мати перелік наслідків для здоров'я, а вплив їх високих рівнів є відомим фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Сонний параліч: хто до цього схильний?

Мама | 14:30, 05.02.2021

Сонний параліч виникає через порушений поділу фаз нічного сну.

Синтетичний одяг провокує появу раку

Мама | 11:00, 03.02.2021

Речовини, які застосовують під час виробництва синтетичних тканин, можуть впливати на організм як канцерогени.

Рак можна подолати, якщо вчасно діагностувати. Проблема в тому, що українці не люблять ходити до лікарів і шкодують гроші на перевірку здоров'я, тому

5 ранніх ознак раку крові, які не можна ігнорувати

Патологія | 05:00, 02.02.2021

Рак можна подолати, якщо вчасно діагностувати. Проблема в тому, що українці не люблять ходити до лікарів і шкодують гроші на перевірку здоров'я, тому варто більше прислухатись до свого організму.

Як коронавірус впливає на стан порожнини рота?

Мама | 09:30, 01.02.2021

Згідно з останніми даними, близько чверті всіх хворих коронавірусною інфекцією людей стикаються з проблемами в стані порожнини рота.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: