Підлітки зможуть самостійно відвідувати лікарів: МОЗ

Adoption
Date
  • 254 Переглядів
МОЗ України пропонує підліткам дозволити самостійно обирати лікаря та зберігати в таємниці від батьків свої діагнози. Про це йдеться у проекті закону, який підготувало відомство.

7681_freepik__com_3_2_0x270.jpg (17.81 Kb)


Чому хочуть підліткам дозволити відвідувати лікаря без мами та не говорити про стан свого здоров'я батькам? І як здійснюватиметься медичне обслуговування дітей з 10 до 18 років?

У МОЗ наголошують: на законодавчому рівні у дітей пубертатного періоду багато прав. Наприклад, вони можуть звертатися до суду з 14 років та працювати з 16 років, нести кримінальну та адміністративну відповідальність. Але щодо сфери охорони здоров'я, підлітки не можуть реалізувати повністю своїх прав на медобслуговування. Тому чиновники пропонують запровадити термін «підліток» та чітко прописати медичні права та обов'язки дітей з 10 до 18 років.

Так, у разі ухвалення закону, підліток з 14 років зможе сам обирати лікаря та підписувати з ним декларацію. Він також зможе самостійно звертатися за допомогою до приватних клінік. Після 16 років лікарю заборонено оголошувати батькам діагноз дитини, лише за згодою останньої. Лікарі при цьому зобов'язані повністю ознайомити підлітка із хворобою та різними схемами лікування. Автори законопроекту хочуть досягти більшої довіри підлітків до лікарів. Адже вони не звертаються за медичною допомогою, бо бояться засудження батьків після розголошення діагнозу та можливого подальшого покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підліток, здоров'я, дитяче здоров'я, новини України, дитячі новини, закон, новини медицини, медреформа в Україні, новини МОЗ


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Рівень шкідливого холестерину підвищується під час менопаузи, і 10% цього підвищення, ймовірно, пов’язано зі змінами в статевих гормонах. Жінки зазвич

Вчені: гормональні зміни під час менопаузи безпосередньо пов’язані з погіршенням серцево-судинної системи

Мама | 00:30, 20.07.2022

Рівень шкідливого холестерину підвищується під час менопаузи, і 10% цього підвищення, ймовірно, пов’язано зі змінами в статевих гормонах. Жінки зазвичай піддаються менопаузі у віці від 48 до 52 років, що призводить до зниження рівня естрогену та підв

Починаючи з серпня 2022 року українці зможуть купувати в аптеках антибіотики лише за наявності електронного рецепту. Про це повідомило МОЗ.

МОЗ: антибіотики почнуть виписувати за електронним рецептом

Профілактика і лікування | 19:00, 14.07.2022

Починаючи з серпня 2022 року українці зможуть купувати в аптеках антибіотики лише за наявності електронного рецепту. Про це повідомило МОЗ.

Цю дозу буде рекомендовано окремим категоріям населення.

В Україні хочуть запровадити четверту бустерну дозу вакцини проти COVID-19

Щеплення | 09:00, 10.07.2022

Цю дозу буде рекомендовано окремим категоріям населення.

1 вересня у Львові почнеться очне навчання у школах. Але якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина продовжувала навчання дистанційно, місто забезпечить таку

У львівських школах запровадять добровільне очне навчання

Навчання | 08:30, 10.07.2022

1 вересня у Львові почнеться очне навчання у школах. Але якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина продовжувала навчання дистанційно, місто забезпечить таку можливість. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

На сьогодні, під час одного візиту до медичного закладу, можна буде щепитися одразу від кількох хвороб.

Медики дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб

Щеплення | 17:00, 06.07.2022

На сьогодні, під час одного візиту до медичного закладу, можна буде щепитися одразу від кількох хвороб.

Американські вчені стверджують, що немовлята можуть бачити дивні образи.

Вчені: немовлята бачать те, що не зможуть побачити дорослі

Дитина | 17:00, 05.07.2022

Американські вчені стверджують, що немовлята можуть бачити дивні образи.

Дослідники з Центру передового біомолекулярного розпізнавання Корейського інституту науки та технологій та інших установ створили “наномашини”, які ви

Вчені створили “наномашини”, які вбивають ракові клітини

Здоров'я | 23:00, 21.06.2022

Дослідники з Центру передового біомолекулярного розпізнавання Корейського інституту науки та технологій та інших установ створили “наномашини”, які використовують механічні молекулярні рухи, щоб проникати у ракові клітини та руйнувати їх.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: