Лікарі: Бути на руках — базова потреба малюка, до цього він не звикне

Adoption
Date
  • 567 Переглядів
Часто в батьків після повернення з пологового будинку з малюком виникає дуже багато питань і страхів. Які вони, як з ними впоратися? Що може бути нормою для новонародженого малюка?

5277_4_.jpg (23.59 Kb)


Малюки можуть плакати. І це нормально, тому що це єдиний варіант спілкування зі світом. Адже про всі свої потреби він буде заявляти саме через плач. Це не означає, що він хворий, що в нього щось болить, це не означає, що його треба швидко рятувати. Це може означати, що він просто хоче бути на руках, хоче спілкуватися тощо.

Малюк може плакати, коли хоче какати, що теж нормально, тому що потрібен час на те, щоб всі процеси у кишківнику правильно сформувалися. Для педіатрів взагалі гучність крику є показником сили. Це означає, що в малюка є сили на те, щоб так кричати.

Звісно, є плач, який нас може засмутити: плач монотонний, постійний, плач понад 4 години, тоді це привід звернутися до лікаря.

Під час плачу дитину можна брати на руки, можна прикладати до грудей. Це її базові потреби, до яких вона не зможе звикнути, якими не зможе маніпулювати. Коли малюк підросте, то відпустить свої базові потреби, піде пізнавати світ.

Малюки можуть здригатися. Часто вони розкидають руки в боки та здригаються. Це рефлекс Моро, який буде десь до 4 місяців, а потім поступово згасне. Цей рефлекс навіть може заважати малюкам спати, бо у них багато поверхневого сну, а закидаючи ручки догори, вони можуть себе будити. Це нормально. Якщо так виходить, то ручки можна трошки прикріпити пелюшкою, але це не має бути туге сповивання: ніжки залишаються вільними, ручки теж мають рухатися, але щоб у них не було змоги дістатися до обличчя.

Також нормально, коли малюк кричить, у нього труситься підборіддя. Мармуровість шкіри — теж нормально. Якщо у малюка холодні ніжки та ручки, це не означає, що йому холодно, варто перевірити, чи холодно малюку на спинці.

Малюк може сопіти, іноді може здаватися, що йому важко дихати. Але це може бути через те, що носові ходи малюка вужчі, ніж у дорослої людини. У міру того, як малюк буде рости, вони будуть збільшуватися і сопіння зникне. Це називається фізіологічним нежитем малюків, лікувати це непотрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: немовля, носити на руках


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікр

Перша їжа дитини визначає її імунітет на все життя: дослідження

Дитяче харчування | 08:20, 29.11.2023

Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікрофлора. Французькі вчені з Інституту Пастера виявили, що імунна відповідь формується при введенні в

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються від

Чому в дітей змінюється колір очей?

Дитина | 00:30, 27.11.2023

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються відтінок. Чому так відбувається?

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Яким лікарям потрібно показати дитину до року?

Немовля | 07:30, 26.11.2023

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

За словами психотерапевтів, потрібно постійно пояснювати і демонструвати дітям, що батьки не намагаються їх судити, а хочуть допомогти

Які фрази не варто говорити вередливій дитині?

Виховання | 08:20, 25.11.2023

За словами психотерапевтів, потрібно постійно пояснювати і демонструвати дітям, що батьки не намагаються їх судити, а хочуть допомогти

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Діти, яких виховують у суворості, більш схильні до непокори

Виховання | 08:20, 24.11.2023

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: