Новонароджений і шкала Апгар: що про неї треба знати?

Adoption
Date
  • 329 Переглядів
При виписці мами і малюка з пологового будинку, кожній мамі видається Виписка (обмінна карта новонародженого), але іноді деякі дані, які вказані в ній, батькам не озвучують, а ось якраз показники за шкалою Апгар, які складаються з двох цифр, записуються в Виписку поряд з даними ваги і зросту малюка. Звичайно, ця оцінка, в принципі, для батьків нічого не говорить, тому якщо вони, читаючи Виписку пробіжать очима цю графу, не надавши їй особливої ​​уваги, та на неї обов’язково зверне увагу педіатр, оскільки насправді ця оцінка важлива для самого малюка, і для педіатра, у якого дитина буде знаходиться на обліку в районній поліклініці.

9333_7_.jpg (35.85 Kb)

Що ж таке шкала Апгар і що означають її оцінки? Це система оцінки самопочуття малюка при народженні і через п'ять хвилин після нього. Відповідно до показників цієї шкали, приймається рішення про необхідність малюкові екстреної медичної допомоги.

Апгар - значення і бали:
А - активність фізична, м'язовий тонус

- 2 б. - присвоюється малюкові, якщо він енергійний, активно рухає ручками та ніжками;
- 1 б. - дають малюкові у якого мало активні рухи;
- 0 б. - рухи слабкі або повністю відсутні.

П - пульс, частота роботи серця

- 2 б. - при серцебитті понад 100 ударів в хвилину
- 1 б. - при нестачі кисню внутрішньоутробно або під час пологів
- 0 б. -серцебиття відсутнє.

Г - гримаси / рефлекси

Перші рефлекси, які виникають у новонародженого, це перший крик і зітхання. Рефлекси смоктальний і ковтальний дають можливість дитині сповна насолодитися материнським молоком. Ще одні рефлекси, це можливість ходити і повзати, якщо покласти малюка на живіт і м'яко підштовхнути ніжки і п'ятки, він зможе проповзти, і в той же час взявши малюка попід пахви можна спробувати зробити перші кроки. Якщо ці рефлекси у малюка присутні, йому присвоять 2 б., якщо ж рефлекси слабкі, тоді буде поставлено - 1 б., і звичайно буде встановлено 0 б. - якщо вони будуть повністю відсутні.

А - колір шкіри

Правильний відтінок шкіри, якому присвоюється 2 б. - це від блідо рожевого до яскраво рожевого. Якщо у малюка ручки і ніжки синюватого відтінку - 1 б., але якщо малюк має блідий або синюватий відтінок шкіри, йому поставлять 0 б.

Р - респіраторні рухи / дихання малюка

Визначають по крику малюка. Якщо закричав відразу і голосно, оцінка - 2 б .; якщо крик не голосний, а дихання нерегулярне, уповільнене - 1 б .; крик і дихання відсутні - 0 б.

Оцінка за шкалою Апгар вважається суб'єктивною. Наприклад, малюк з оцінкою в 7 балів здоровий не менш, ніж з максимальними 10 балами, оскільки, якщо при 10 балах у малюка всі оцінки оптимально високі, то у випадку з 7 балами у малюка тільки невеликі відхилення за двома ознаками, які можуть бути просто менше виражені, але не шкодять загальному стану малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: шкала Апгар, оцінка Апгар, оцінка за шкалою Апгар


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дослідники з Норвегії знайшли додаткові докази того, що вправи під час вагітності корисні не тільки для матерів, але і для їх потомства.

Медики назвали спосіб зміцнити легені немовлят

Немовля | 12:00, 12.01.2022

Дослідники з Норвегії знайшли додаткові докази того, що вправи під час вагітності корисні не тільки для матерів, але і для їх потомства.

Євген Комаровський розповів, що після народження дитини 70% молодих батьків перестають відчувати сексуальний потяг один до одного.

Комаровський розповів, чому народження дитини може обернутися розпадом сім'ї

Доктор Комаровский | 05:00, 12.01.2022

Євген Комаровський розповів, що після народження дитини 70% молодих батьків перестають відчувати сексуальний потяг один до одного.

Сон новонародженого – один із головних показників його здоров'я. Якщо малюк погано спить, щось його турбує. Намагайтеся знайти причину і сон немовляти

Чому дитина погано спить і як цьому зарадити?

Дитина | 02:30, 12.01.2022

Сон новонародженого – один із головних показників його здоров'я. Якщо малюк погано спить, щось його турбує. Намагайтеся знайти причину і сон немовляти налагодиться.

Нікому в здоровому глузді не спаде на думку «квапити» пологи лише заради того, щоб дитина «народилася якомога швидше», або з міркувань, що «всі нормал

Чим небезпечне передчасне дорослішання для дитини

Психологія | 05:00, 11.01.2022

Нікому в здоровому глузді не спаде на думку «квапити» пологи лише заради того, щоб дитина «народилася якомога швидше», або з міркувань, що «всі нормальні діти вже народилися, а мій ще ні». Тільки якщо життю малюка і/або його матері загрожує смертельн

У віці 2-3 місяців більшість дітей говорять своє перше

Як навчити дитину агукати?

Дитина | 01:30, 11.01.2022

У віці 2-3 місяців більшість дітей говорять своє перше "Агу"- це їхній перший, власний тип мови.

Чи варто в такій ситуації турбуватися батькам?

Чому діти повзають задом наперед?

Дитина | 00:30, 10.01.2022

Чи варто в такій ситуації турбуватися батькам?

Шлунково-кишковий тракт немовляти ще не повністю сформований, і в його роботі можуть виникати деякі перебої. Найчастіше ці перебої характеризуються пі

Що полегшить коліки у немовлят?

Немовля | 07:00, 09.01.2022

Шлунково-кишковий тракт немовляти ще не повністю сформований, і в його роботі можуть виникати деякі перебої. Найчастіше ці перебої характеризуються підвищеним рівнем газоутворення, через що дитина і страждає від метеоризму і здуття живота, основним с

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: