З яких причин дитина не хоче йти до школи?

Adoption
Date
  • 121 Переглядів
Клінічний психолог Барбара Марквей розповідає, як реагувати, якщо дитина не у захваті від школи.

7815_4.jpg (34.52 Kb)


Виключіть хворобу

Якщо ваша дитина скаржиться на біль у животі, у голові або на інші нездужання щоранку перед від'їздом до школи, радимо звернутися до лікаря. Діагноз спеціаліста заспокоїть батьків і дозволить зробити подальші кроки. Якщо дитина дійсно хвора, звичайно, ігнорувати проблеми зі здоров'ям не можна. Виявивши симуляцію, важливо не лаяти школяра, а допомагати йому.

Поговоріть з дитиною про те, що її турбує

Підготуйте план повернення дитини до школи разом. Найважливіше, що потрібно донести до дитини: ви впевнені, що вона зможе подолати проблему, і ви їй у цьому допоможете. Найскладніша ситуація — якщо у школяра конфлікт з однолітками або педагогами. У такому випадку важливий тісний контакт із керівництвом навчального закладу. Не зайвими будуть і заняття з психологом.

Не читайте нотацій

Уникайте тривалих дискусій і дебатів про важливість відвідування школи. Багатогодинні розмови можуть погіршити ситуацію, і будь-яка надмірна увага здатна посилити та поглибити небажання вчитися. Не будьте нав'язливими, тоді дитина більш охоче розкриється і розповість про свої переживання.

Пограйте у детектива

Шукайте повторювані моделі поведінки, коли ваша дитина скаржиться на нездужання. Чи прокидається вона від болю в животі або головного болю? Чи скаржиться вона на ці проблеми, коли не зайнята? Чи почувається погано у вихідні? Виявляйте моменти, які допоможуть вам зрозуміти, що змушує вашу дитину уникати навчання в школі.

Організуйте зустріч із вчителем своєї дитини. Поміркуйте разом, які кроки ви можете зробити, щоб допомогти їй.

Будьте неупереджені

Не думайте, що вчитель або школа зробили щось погане (аналогічним чином педагоги не повинні виходити з того, що проблема полягає у батьках). Коли виникає сильний стрес, це природно — шукати того, хто винен у ситуації, що склалася. Однак звинувачення інших у цьому не допоможе вирішити проблему. Головне — переконатися, що обидві сторони роблять усе можливе, щоб зменшити страх дитини перед школою.

Пам'ятайте, що перебування вдома не має бути привабливим

Скажіть дитині, що, якщо вона дійсно хвора, їй потрібно буде звернутися до лікаря, щоб залишитися у ліжку і відпочити, вимкнути телевізор і комп'ютер.

Зрозуміло, батьки повинні дотримуватися цієї заборони, не приділяючи дитині забагато уваги та не показуючи співчуття. Можливо, це звучить жорстоко, але перебування вдома не має бути привабливим.

Наслідувати шкільне середовище

Якщо ваша дитина залишилася вдома і раптом відчула себе краще, змусьте її читати, вчитися, сидіти за столом і так далі. Не дозволяйте їй занадто довго спати або навіть просто валятися у ліжку. Ці пропозиції можуть бути складними для виконання, якщо батьки працюють. Проте ви можете скористатися допомогою друга, родича чи сусіда, який зараз не зайнятий.

Заздалегідь домовитися про те, як ви будете поводитися, якщо дитина хвора

Наприклад, ви можете встановити правило, що, якщо у вашої дитини нормальна температура, то вона ходить до школи. Якщо вона дійсно хвора, шкільна медсестра зможе оцінити ситуацію і, за потреби відправити її додому. Це означає, що дитина не буде обговорювати ситуацію з хворобою без необхідності, наприклад, вранці перед від'їздом до школи. Це допоможе припинити маніпуляції із нездужанням.

Попросіть підтримки

Якщо дитина страждає під час розставання з матір'ю, можливо, батькові, бабусі або дідусеві слід відвести її до школи. Залучення людини, яка не така емоційна як мати, може допомогти дитині повернутися до занять у тиші та спокої.

У перші роки навчання у середній школі зустрічаються різні діти. Тому психологи пропонують методи, які допоможуть вчителям, батькам і учням впоратися з проблемами, що виникають. Крім того, вони пояснюють, чому підлітки так багато уваги приділяють своєму тілу. Важливо враховувати, що у шкільний період діти можуть перебільшувати проблеми зі здоров'ям, щоб ініціювати хвилювання і співчуття дорослих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина не хоче йти до школи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Під час заучування віршів відбувається тренування пам'яті, яка впливає на здібності дитини до навчання. Крім цього, завдяки особливій структурі віршів

Чому дітям корисно вчити вірші?

Дитина | 11:20, 06.04.2024

Під час заучування віршів відбувається тренування пам'яті, яка впливає на здібності дитини до навчання. Крім цього, завдяки особливій структурі віршів, дитина вчиться аналізувати інформацію, а значить його мозок в цей час активно працює і розвиваєтьс

Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. А якщо нічого не робить, і не знає, чим йому зайнятися, то батьки повинні запропонувати будь-яку захоплювал

5 правил, як виростити успішного малюка

Розвиток дитини | 10:30, 03.04.2024

Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. А якщо нічого не робить, і не знає, чим йому зайнятися, то батьки повинні запропонувати будь-яку захоплювальну справу, щоб тільки не нудьгував.

Дислексія – це вибіркове порушення здатності до набуття навичок читання при збереженні загальної здібності до навчання. У більшості людей, які стражда

Як визначити наявність дислексії в дитини?

Розвиток дитини | 07:40, 06.03.2024

Дислексія – це вибіркове порушення здатності до набуття навичок читання при збереженні загальної здібності до навчання. У більшості людей, які страждають на дислексію, проявляється до 10 зазначених ознак і моделей поведінки. Вони можуть проявлятися я

Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму повсякденному житті. Розгляньмо декілька здорових звичок, що

10 навичок, які потрібно засвоїти школярам

Школярі | 06:20, 06.03.2024

Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму повсякденному житті. Розгляньмо декілька здорових звичок, що їх варто прищепити дитині, як тільки вона стане школярем.

Діти і вчителі, які пов'язані кровною спорідненістю, знаходяться на очах у всієї школи. Усі учні і вчителі знають про це. Навіть у великій школі прихо

Чому діти вчителів мають кращу успішність в школі?

Дитина | 06:20, 01.03.2024

Діти і вчителі, які пов'язані кровною спорідненістю, знаходяться на очах у всієї школи. Усі учні і вчителі знають про це. Навіть у великій школі приховувати довго не вийде.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: