Як батькам зберігати терпіння, виховуючи дітей?

Adoption
Date
  • 102 Переглядів
У дослідженні американських психологів, проведеному наприкінці 90-х років ХХ століття, батьки висловлювали свою думку з приводу того, яких якостей їм бракує. Із-поміж усіх названих рис перше місце посіло терпіння. Крім того, більшість батьків наголосили, що не хотіли б, аби діти успадкували їх нетерплячість.

4759_3.jpg (37.36 Kb)

Зрозуміло, не можна в усіх ситуаціях зберігати терпіння і стримувати фрустрацію. Однак помірне терпіння може значно поліпшити взаємини між батьками й дитиною.

Терпіння – це, імовірно, ключова навичка, яку батькам варто розвинути для ефективного спілкування з дітьми. Батькам часто здається, що втратити терпіння надто легко, а зберігати його, навпаки, практично неможливо. Щоб бути терплячими у спілкуванні з дитиною, дотримуйтеся таких рекомендацій.

Спілкуйтеся. Брак спілкування здатен зруйнувати будь-які стосунки. Розмовляйте з дитиною, повідомляйте їй новини, розглядайте з нею поточні події – словом, робіть усе, чого ви очікуєте від дитини. Спілкуйтеся зрозумілою їй мовою. Говоріть із дитиною так, щоб вона могла засвоїти життєві уроки, яких ви хочете її навчити.

Будьте завбачливі. Дозволяйте собі іноді сповільнитися, щоб дати дитині змогу виконати ті чи інші справи самостійно. Знаходьте для цього час і відповідні способи. Наприклад, якщо дитина перед виходом із дому в школу наполягає, щоб самотужки зав'язати шнурівки, а ви вже спізнюєтеся, запропонувати їй продовжити зав'язувати шнурівки вже в машині.

Зберігайте спокій у будь-яких ситуаціях. Секрет спокою – у тому, щоб не реагувати на поведінку дитини відразу ж. Негайна реакція може призвести до фрустрації. Зробіть невелику паузу, подумайте, що найліпше сказати або зробити в тій чи іншій ситуації, а потім відреагуйте. Зачекайте, коли зможете легко сказати дитині, що ви відчуваєте і з чим саме пов'язані ваші почуття.

Формуйте реальні очікування. Наші очікування з приводу поведінки дітей можуть бути набагато вищими, ніж діти в їхньому віці здатні задовольнити. Це, своєю чергою, може зашкодити самооцінці дитини й викликати в неї почуття невпевненості. Тому враховуйте вік дитини і рівень її психічного розвитку.

Давайте дитині достатньо простору. Якщо дитина наполягає на виконанні дій, які вам не подобаються, поясніть їй їх плюси й мінуси. Потім дайте дитині достатньо простору, щоб вона могла спокійно обдумати ваші слова і зробити на їх основі висновки. Краще пояснити дитині можливі наслідки її дій, ніж примушувати робити так, як ви хочете.

Взаємодіючи з дитиною, батьки певною мірою мають виявляти суворість, але нав'язувати їй свою думку не варто через імовірність небажаних наслідків. Наприклад, дитина може почати відкрито висловлювати протест проти ваших думок.

І, нарешті, запам'ятайте: те, як ви висловлюєте роздратування або гнів, навчає дитину керувати своїми емоціями. Навчіться давати раду своїм почуттям – і ваша дитина навчиться того ж самого. Згадайте випадки, коли ви виявляли терпіння, щоб порозумітися зі своїми колегами або знайомими. Якщо в цих ситуаціях ви могли бути терплячими, то вам до снаги бути такими і в стосунках із родиною. Життєві уроки, яких ви навчаєте дитину, виявляючи терпіння, вона засвоюватиме швидко й ґрунтовно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зберігати терпіння, виховання дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не ст

Субхоріальна кровотеча під час вагітності: чи варто хвилюватись?

Вагітність та пологи | 01:30, 05.02.2023

Помітили вагінальні кровотечі в першому триместрі вагітності? Це може бути субхоріальна кровотеча — стан, який має пройти сам по собі і зазвичай не становить ризику для вас чи вашої дитини. Ось що вам потрібно знати.

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні

Мікробіом грудного молока містить дріжджі та грибки: як це впливає на немовлят?

Мама | 23:00, 04.02.2023

Дослідники показали, що мікробіом грудного молока містить грибки. Кілька попередніх досліджень виявили бактерії в грудному молоці. Доведено, що певні гриби та бактерії є важливими пробіотиками для здоров’я немовлят.

Суфле із чорної смородини – дуже смачний, ніжний та простий десерт.

Готуємо смородинове суфле

Харчування | 21:00, 04.02.2023

Суфле із чорної смородини – дуже смачний, ніжний та простий десерт.

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та

Відшарування плаценти: симптоми та лікування

Вагітність та пологи | 19:00, 04.02.2023

Плацента доставляє поживні речовини до дитини, що розвивається, але рідко трапляються такі ускладнення, як відшарування плаценти. Рання діагностика та лікування знижують ризики як для матері, так і для дитини.

М'ясо запечене із сиром та зеленню — чудова закуска до святкового столу. М'ясо виходить м'яке, ароматне та смачне. Для більш цікавого смаку додала ще

Готуємо м'ясо, запечене з сиром та грибами

Харчування | 17:00, 04.02.2023

М'ясо запечене із сиром та зеленню — чудова закуска до святкового столу. М'ясо виходить м'яке, ароматне та смачне. Для більш цікавого смаку додала ще грибів.

Смачний салат, який сподобається любителям страв із солоного оселедця.

Готуємо рибний салат з буряком та горошком

Харчування | 09:00, 04.02.2023

Смачний салат, який сподобається любителям страв із солоного оселедця.

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Багатоводдя при вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 04.02.2023

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: