З якою кількістю яйцеклітин народжуються жінки?

Adoption
Date
  • 181 Переглядів
Вас напевно цікавило хоч раз питання: "Чи народжуються жінки одразу з яйцеклітинами, або чи вони виробляються пізніше"? На це та інші пов'язані запитання ми сьогодні дамо відповідь.

8052_yaiceklitina.jpg (29. Kb)

Чи народжуються дівчатка з яйцеклітинами?
Так, дівчатка народжуються з усіма яйцеклітинами, які вони коли-небудь матимуть. Протягом життя не утворюються нові яйцеклітини. Це вже давно прийнято як факт.

З якою кількістю яйцеклітин народжуються дівчатка?
Будучи плодом на ранньому етапі розвитку, дитина має близько 6 мільйонів яйцеклітин.

Кількість цих яйцеклітин (точніше, ооцитів) неухильно зменшується, так що коли дитина народжується, у неї залишається від 1 до 2 мільйонів яйцеклітин.

Джерела трохи розходяться щодо цього числа, але, незважаючи на це, ми говоримо про семизначну цифру!

Так чому ж менструальний цикл не починається з народження?
Хороше питання. Яйцеклітини є, так що ж заважає початися менструальному циклу?

Менструальний цикл затримується до досягнення статевої зрілості. Статеве дозрівання починається, коли гіпоталамус у вашому мозку починає виробляти гонадотропін-рилізинг-гормон (GnRH).

У свою чергу, GnRH стимулює гіпофіз виробляти фолікулостимулюючий гормон (FSH). ФСГ починає процес розвитку яйцеклітини та викликає підвищення рівня естрогену.

Під час статевого дозрівання менструація починається приблизно через 2 роки після того, як з’являється зачаток грудей — маленький шматочок тканини, який розвивається в грудях. У той час як середній вік становить 12 років, інші можуть мати місячні вже у 8 років, а більшість матиме до 15 років.

Скільки яйцеклітин залишається до статевого дозрівання?
Коли ви досягаєте статевої зрілості, у вас є від 300 000 до 400 000 яйцеклітин. Отже, що сталося з рештою? Ось відповідь: до статевого дозрівання щомісяця гине більше 10 000 яйцеклітин.

Скільки яйцеклітин втрачається щомісяця після статевого дозрівання?
Коли фолікули дозрівають, вони нарешті стають чутливими до гормонів вашого місячного менструального циклу.

Щомісяця організм вибирає одну яйцеклітину з групи, щоб стати домінантним фолікулом. Цей фолікул містить одну яйцеклітину, яка овулювала в цьому місяці і представляє ваш єдиний шанс завагітніти.

Усі інші яйцеклітини, присутні в цьому циклі, не були обрані як домінантний фолікул, тому вони піддаються атрезії, що означає їхню смерть. Це відбувається щомісяця: ви овулюєте одну яйцеклітину, а решта гине, і цей цикл триває до менопаузи, коли яйцеклітини не залишаться.

Однак кількість яйцеклітин, які гинуть щомісяця, після статевого дозрівання зменшується.

Після початку менструального циклу людина втрачає близько 1000 незрілих яйцеклітин щомісяця.

Вчені не впевнені, що спонукає це статися, але вони знають, що на це не впливає більшість речей, які ми можемо контролювати. Наприклад, на нього не впливають:

ваші гормони,
таблетки проти запліднення,
вагітності,
харчові добавки,
здоров'я,
вибір їжі.

Деякі винятки: куріння прискорює втрату яйцеклітин. Певна хіміотерапія та радіація також.

Скільки яйцеклітин залишається у вас після 30 років?
Коли ви досягаєте 32 років, фертильність починає знижуватися. Коли вам виповниться 40, ви матимете менше 10 відсотків вашого запасу яйцеклітин до народження.

Скільки яйцеклітин залишається до ваших 40 років?
Отже, вам 40. Немає однозначної відповіді на те, скільки у вас залишилося яйцеклітин. Більше того, певні фактори, як-от куріння, можуть означати, що у вас їх менше, ніж у іншої людини.

Дослідження показали, що середня жінка має менше 5 відсотків шансів завагітніти за один менструальний цикл.

Крім того, середній вік менопаузи становить 51 рік. У деяких менопауза настане раніше, а у деяких пізніше.

Урахуйте ці цифри, і ви побачите, що коли в яєчниках залишається лише 25 000 яйцеклітин (приблизно у віці 37 років), у вас в середньому залишається приблизно 15 років до менопаузи. Під час менопаузи у вас залишається менше 100 яйцеклітин. У когось менопауза настане раніше, а у когось пізніше.

Чому з віком якість яйцеклітин знижується?
Ми багато говорили про кількість яйцеклітин. Але як щодо їх якості?

Найважливішим фактором, що визначає якість яйцеклітин, є вік. З віком як кількість, так і якість ваших яйцеклітин зменшуються.

Щомісяця перед овуляцією яйцеклітини починають ділитися. За даними дослідників, старші яйцеклітини більш схильні до помилок під час цього процесу поділу, що підвищує ймовірність того, що вони міститимуть аномальні хромосоми.

Оскільки якість яйцеклітин знижується, генетичний матеріал стає більш пошкодженим і менш відновлюваним. Отже, коли яйцеклітина та сперматозоїд поєднуються, щоб сформувати ембріон, існує більша ймовірність хромосомних аномалій або генетичних дефектів.

Ось чому ймовірність народження дитини з синдромом Дауна та іншими хромосомними або генетичними відмінностями зростає з віком. Хромосомна аномалія є найчастішою причиною дострокового закінчення вагітності.

Що відбувається з вашими яйцеклітинами під час менопаузи?
Коли у вас закінчаться запаси життєздатних яйцеклітин, ваші яєчники перестануть виробляти естроген, і ви пройдете через менопаузу. Коли саме це станеться, залежить від кількості яйцеклітин, з якими ви народилися, і від того, як швидко ви втратите яйцеклітини.

Пам’ятаєте цю різницю між 1 чи 2 мільйонами? Якщо ви народилися з більшою кількістю яйцеклітин, ви можете належати до жінок, які можуть мати біологічних дітей природним шляхом до середини або навіть до кінця 40-х років.

З іншого боку, можуть бути жінки у віці 30 років, у яких втрата яйцеклітин швидша через певні фактори ризику. Як наслідок, у них можуть виникнути проблеми з фертильністю або навіть рання менопауза або недостатність яєчників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, яйцеклітин, залишається, яйцеклітини, дозрівання, щомісяця, статевого, менопаузи, Скільки, якість


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Пропонуємо вам рецепт дуже корисного, смачного супу, який готується з простих продуктів, які завжди є в холодильнику.

Готуємо суп-пюре із зеленого горошку

Харчування | 02:30, 01.12.2022

Пропонуємо вам рецепт дуже корисного, смачного супу, який готується з простих продуктів, які завжди є в холодильнику.

Екзема може бути ознакою алергії у дитини. Білки в харчових продуктах можуть проникати в грудне молоко матері та викликати алергічні реакції у деяких

Продукти, яких слід уникати під час годування дитини з екземою

Мама | 00:30, 01.12.2022

Екзема може бути ознакою алергії у дитини. Білки в харчових продуктах можуть проникати в грудне молоко матері та викликати алергічні реакції у деяких немовлят. У немовлят ця алергія часто проходить протягом перших кількох років, і екзема зникає. Якщо

Вагітність - це час, коли багатьом жінкам, особливо в третьому триместрі, важко спати. Трав’яні засоби, такі як корінь валеріани, часто вважаються мен

Чи безпечний корінь валеріани під час вагітності?

Вагітність та пологи | 23:00, 30.11.2022

Вагітність - це час, коли багатьом жінкам, особливо в третьому триместрі, важко спати. Трав’яні засоби, такі як корінь валеріани, часто вважаються менш небезпечними, ніж снодійні, що відпускаються за рецептом, для майбутньої мами та її дитини, але ду

Суп - це дуже легка і корисна страва. Для вечері - якраз те, що треба!

Готуємо томатний суп-пюре з цукіні та креветками

Харчування | 21:00, 30.11.2022

Суп - це дуже легка і корисна страва. Для вечері - якраз те, що треба!

 Сьогодні приготуємо слойки з грушею і сиром на десерт. Ваші діти оцінять смак цікавого десерту!

Готуємо слойки з сиром та грушею

Харчування | 17:00, 30.11.2022

Сьогодні приготуємо слойки з грушею і сиром на десерт. Ваші діти оцінять смак цікавого десерту!

Багато батьків вже з народження дитини думають про те, ким вона стане в житті. Можливо, ви мріяли про те, що ваш син стане зіркою футболу, а донька –

Важливість батьківського прийняття для дитини

Сімейні справи | 12:00, 30.11.2022

Багато батьків вже з народження дитини думають про те, ким вона стане в житті. Можливо, ви мріяли про те, що ваш син стане зіркою футболу, а донька – великим ученим. Але потім виявилося, що синові зовсім не подобається спорт, а донька не виявляє інте

Коли ви забороняєте щось своїй дитині, вона може почати сперечатися у відповідь. Батьки часто скаржаться на те, що діти сперечаються з ними з найменшо

Чи потрібно обговорювати з дитиною свої рішення?

Сімейні справи | 10:00, 30.11.2022

Коли ви забороняєте щось своїй дитині, вона може почати сперечатися у відповідь. Батьки часто скаржаться на те, що діти сперечаються з ними з найменшого приводу. Це призводить до того, що батьки починають обговорювати з дитиною свої рішення в спробах

Коментарі до новини

 Коментує: Іванка  | 23.09.2022 - 16:47
Цікава стаття. До речі про клімакс хочу поділитися корисною інформацією. Коли була на консультації у гінеколога у Києві (Медіком medikom.ua/ginekologiya-kiev/ тут є цікава інфа, а також у разі необхідності можна обрати лікаря), дізналася що після перенесення коронавірусу може настати передчасний клімакс, а як наслідок — безпліддя, тобто це може статися у 40 років, коли сучасні жінки ще планують народжувати дитину. Тому, дівчатка, бережіть себе, зараз ковід знов активізувався.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: