Діти впливають на мотивацію дорослих

Adoption
Date
  • 242 Переглядів
Нове дослідження психологів показало, що дорослі у два рази більше будуть жертвувати на благодійність, якщо поруч присутні діти.


Мотивація дорослих завдяки дітям


Незвичайне дослідження провели британські соціальні психологи з університету Бата і Кардіфського університету. Вони подивилися, як присутність дітей впливає на співчутливу мотивацію і поведінку дорослих. Вчені провели вісім експериментів за участю більше 2 000 осіб. В ході роботи виявилося, що часто діти викликають у дорослих такі почуття, як співчуття, допомогу, соціальна справедливість і співчуття до важкого становища інших.

У практичному експерименті дослідники виявили, що перехожі на торговій вулиці міста Бат з більшою охотою давали гроші на пожертвування, коли навколо було більше дітей у порівнянні з дорослими. Коли дітей не було і навколо були тільки дорослі, пожертвування відбувалося раз в десять хвилин. Але коли на торговій вулиці в рівній мірі присутні і діти, і дорослі, перехожі робили по два пожертвування кожні десять хвилин.

Це не залежало від швидкості ходьби, робочої години піку або наявність власної дитини у перехожого. Швидше за все сама присутність дітей підштовхувало дорослих до більш щедрим вчинкам і більш частим пожертвам.

Цікаво, що ці результати вказують на часто застосовується "ефект дитячої значущості", який може мати далекосяжні наслідки. "Попередні дослідження показали, що люди, як правило, більш чуйні до дітей. Але дослідження щодо того, спонукає чи присутність дітей бути більш просоциальное по відношенню до інших, не проводилося. Наша робота усунула цю прогалину, довівши, що діти викликають величезну мотивацію і бажання допомогти", - говорить доктор Лукас Вольф з Батского університету.

На думку доктора Вольфа, результати важливі, тому що вказують на те, що суспільству необхідно розглянути нові способи безпосереднього залучення дітей в різні аспекти життя. "Наші результати, що показують важливість дітей для жалісливого поведінки, дають уявлення про їх великий вплив, - говорить він. - Діти побічно залежать від того, як поводяться дорослі по відношенню один до одного і до навколишнього середовища. Але їх немає, наприклад, на робочих місцях або політичних органах, де приймаються важливі рішення, що впливають на майбутнє".

Відкриття того, що присутність дітей спонукає дорослих бути більш жалісливими по відношенню до інших, вимагає більшої інтеграції дітей в процеси прийняття важливих питань, наприклад, щодо зміни клімату, вважає Вольф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, дорослі, психологія, мотивація


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кизил - дуже корисна ягода. Підвищує імунітет, лікує шлунок, застосовується при анемії та багатьох інших хворобах. До того ж, вона дуже смачна і засто

Готуємо кисіль з кизилу

Харчування | 21:00, 26.06.2022

Кизил - дуже корисна ягода. Підвищує імунітет, лікує шлунок, застосовується при анемії та багатьох інших хворобах. До того ж, вона дуже смачна і застосовується в багатьох кулінарних рецептах. Пропонуємо вам приготувати смачний кисіль з кизилу.

Апетитний салат, який готується на «раз-два», адже для нього не потрібно відварювати інгредієнти. Виходить ситно та смачно!

Готуємо салат з крабовим м'ясом, сиром та шинкою

Харчування | 14:00, 26.06.2022

Апетитний салат, який готується на «раз-два», адже для нього не потрібно відварювати інгредієнти. Виходить ситно та смачно!

Крім поживних речовин та вітамінів, немовля отримує з молоком матері антитіла, які здатні захистити від хвороб. Користь від грудного вигодовування отр

Бонуси від грудного вигодовування для мами і дитини

Післяпологовий період | 10:00, 26.06.2022

Крім поживних речовин та вітамінів, немовля отримує з молоком матері антитіла, які здатні захистити від хвороб. Користь від грудного вигодовування отримують не лише малюки, а й матері.

Пропонуємо вам 5 наукових доказів, згідно з якими, материнство покращує ваше життя.

Як материнство покращує ваше життя

Мама | 09:00, 26.06.2022

Пропонуємо вам 5 наукових доказів, згідно з якими, материнство покращує ваше життя.

До вашої уваги фрази, які засмучують вашого партнера більше, ніж ви думаєте.

4 фрази, які руйнують ваші стосунки

Сімейні справи | 08:00, 26.06.2022

До вашої уваги фрази, які засмучують вашого партнера більше, ніж ви думаєте.

Чоловіки, схильні до насильства, умовно поділяються на три категорії. Перші проявляють агресію тільки в стані афекту, після чого слізно благають про п

Як розпізнати аб'юзера на початку стосунків

Психологія | 07:00, 26.06.2022

Чоловіки, схильні до насильства, умовно поділяються на три категорії. Перші проявляють агресію тільки в стані афекту, після чого слізно благають про прощення. Другі не бачать нічого поганого в тому, щоб регулярно «виховувати» дружину і дітей за допом

Влітку завжди хочеться чогось легкого і освіжаючого. Наприклад, у спекотні дні приємно скуштувати холодні овочеві або ягідні супи. Причому страви з яг

Готуємо полуничний крем-суп для дітей

Харчування | 02:30, 26.06.2022

Влітку завжди хочеться чогось легкого і освіжаючого. Наприклад, у спекотні дні приємно скуштувати холодні овочеві або ягідні супи. Причому страви з ягід добре підходять як десерт, так і легкий сніданок. Чудовий крем-суп виходить із свіжих садових ягі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: