Бактеріальний вагіноз: як його розпізнати?

Adoption
Date
  • 2026 Переглядів
Бактеріальний вагіноз (інша назва: вагінальний дисбіоз (дисбактеріоз)) - це інфекційне незапальне захворювання, пов'язане з порушенням мікрофлори піхви. Воно може бути викликано несприятливою екологічною обстановкою, порушенням імунного статусу, змінами гормонального гомеостазу, масивним і нераціональним застосуванням лікарських засобів, особливо антибіотиків.

6272_boli_vnizy_givota_1.jpg (23.81 Kb)


При бактеріальному вагінозі порушується мікробіоціоноз піхви і зростає роль умовно-патогенної ендогенної мікрофлори, різко знижуються або зникають лактобактерії. При цьому відбувається заміщення нормальної мікрофлори піхви іншими мікроорганізмами.

Бактеріальний вагіноз може бути однією з причин виникнення важкої патології жіночих статевих органів і ускладнень вагітності. Він може призвести до хвороб, післяпологового ендометриту, передчасних пологів і народження дітей з низькою масою тіла, до розвитку запальних процесів у статевих органах, гнійно-септичних ускладнень у матері і дитини в післяпологовому періоді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кейт Міддлтон: королева стилю усіх вагітних (ФОТО)

Симптоми бактеріального вагінозу:
- виділення сіро-білого кольору, часто пінисті з неприємним запахом. Виділення посилюються перед менструаціями або після статевого акту. - -- При прогресуванні процесу виділення стають жовто-зеленими, густими, тягучими, липкими, іноді - пінливими, виділення рівномірно розподіляються по стінці піхви і піхвової частини шийки матки;
- pH піхвового вмісту вище 4,5;
- можливі свербіж і печіння, порушується сечовипускання, болі під час статевого акту - зустрічаються дуже рідко.

За бактеріальним вагінозом можуть ховатися інші інфекції і віруси, тому при найменших симптомах обстеження обов'язкове. Бактеріальний вагіноз підвищує ризик захворювань венеричними захворюваннями, такими, як хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазмоз. Справа в тому, що гарднерелла при її активному розвитку знищує корисну мікрофлору піхви і створює сприятливі умови для розвитку іншої, більш небезпечної статевої інфекції.

Лікування бактеріального вагінозу проводиться в два етапи. Перший включає в себе знищення бактеріальної інфекції (гарднереллеза) за допомогою антибактеріальних та комбінованих препаратів загального та місцевого застосування. На другому етапі проводиться відновлення нормальної мікрофлори піхви за допомогою біологічних препаратів та ліків місцевого застосування у вигляді тампонів.

Для профілактики бактеріального вагінозу необхідно дотримуватися гігієни статевих органів, правильно і повноцінно харчуватися, не зловживати антибіотиками, спринцюваннями, оберігатися при статевому акті з новим партнером.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: бактеріальний вагіноз, лікування, симптоми, профілактика, інтимні захворювання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Музика полегшує життя на самоізоляції

Мама | 14:00, 26.02.2021

Слухати музику не тільки приємно, а й корисно.

Недоношені діти помирають через харчування матері

Мама | 13:00, 26.02.2021

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, вчені з Медичного центру Джона Хопкінса пояснили, чому дієта матері важлива для здоров'я недоношених дітей.

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку

Які слова син має почути від мами?

Мама | 12:00, 26.02.2021

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку "крутого" хлопця. Така фраза у майбутньому допоможе вистояти проти важких життєвих ситуацій та стати душевно стійкою дорослою людиною.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Звичка, яка руйнує наш імунітет

Мама | 08:30, 26.02.2021

Вагома причина є менше солодкого. Детальніше - читайте у матеріалі.

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам пер

У грудному молоці мам, які перехворіли на ковід-19, знайшли сильні антитіла

Профілактика і лікування | 08:00, 26.02.2021

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам передається імунітет. Біологи з Каліфорнійського університету в США дослідили зразки молока 15 породіль

Як пасивне куріння шкодить дитині?

Дитина | 06:20, 26.02.2021

Діти змушені бути пасивними курцями, якщо їхні батьки курять.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: