Вчені з'ясували, де найлегше заразитися COVID-19

Adoption
Date
  • 5820 Переглядів
Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися COVID-19.

5600_yayayalrvapmppaapi.jpg (17.29 Kb)

Науковці використали комп'ютерне моделювання та манекен з параметрами середнього чоловіка зростом 180 см, шириною плечей 45 см, швидкість руху становила 1,5 м/с. За допомогою цього дослідники інтерпретували різні ситуації, коли хвора людина може заразити оточуючих.

У ході дослідження вчені дійшли висновку, що через велике розсіювання крапель від кашлю або чхання хворої людини при швидкій ходьбі створюється шлейф з вірусних частинок довжиною до 6 метрів.

За словами вчених, у зону особливого ризику потрапляють діти. Це пов'язано з тим, що мікрокраплі з дихальних шляхів заражених утворюються навколо і нижче рівня їхньої талії через 2 секунди після кашлю і зависають приблизно в 1 метрі від підлоги. Тому діти, які йдуть позаду інфікованого, піддаються вищому ризику передачі, ніж дорослі.

Вчені виявили два різні типи дисперсії крапель, що займають істотно різні області забруднення.

У першому випадку хмара крапель може відокремитися від людини й опинитися на відстані від неї, зависнувши в просторі.

У другому - така хмара може витягнутися від тіла зараженого, ніби "хвіст".

"Для першого сценарію концентрація крапель через 5 секунд після кашлю має бути набагато вища, ніж для іншого. Це створює велику проблему при визначенні безпечної соціальної дистанції у вузьких коридорах, де людина може вдихнути мікрокраплі з вірусними частинками, навіть якщо заражений знаходиться далеко попереду", - йдеться у дослідженні.

Крім цього, вчені з'ясували, що діапазон розсіювання крапель набагато більший у холодному і вологому середовищі, ніж у жарких і сухих умовах через різну швидкість випаровування.

Науковці наголосили, що носіння захисної маски може ефективно знизити ризик зараження здорової людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: COVID-19


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Бразилія одобрила вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19

Інфекції | 13:30, 24.02.2021

Агентство регулювання охорони здоров'я Бразилії заявило у вівторок 22 лютого, що у них схвалили вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19 для широкого використання. Країна прагне забезпечити достатню кількість доз, щоб стримати один з найгірших спалахів в сві

Вагітні передають дитині антитіла від COVID-19

Мама | 16:00, 23.02.2021

Згідно з новим дослідженням американських вчених, представленому в American Journal of Obstetrics and Gynecology, антитіла, що захищають від COVID-19, можуть передаватися від матері до дитини в утробі.

Окуляри - корисний аксесуар

Інфекції | 13:30, 23.02.2021

Індійські вчені помітили одну цікаву особливість. Вона полягає в тому, що люди, які регулярно носять окуляри, виявилися більш захищені від коронавірусної інфекції.

Як діабетики можуть пережити COVID-19?

Новини | 14:00, 22.02.2021

Люди з діабетом знаходяться в групі ризику для зараження коронавірусом. При цьому вони можуть виявити коронавірус на ранній стадії всього лише за підвищенням рівня глюкози в крові.

Астматикам не варто боятись коронавірусу

Патологія | 13:00, 22.02.2021

Австралійські вчені представили в Journal of Asthma нову роботу, яка визначає ризики тяжкого перебігу COVID-19 і смерті від нього серед людей, які страждають на астму.

Здоров'я ротової порожнини впливає на весь організм

Мама | 17:00, 13.02.2021

Здоров'я порожнини рота важливіше, ніж ви думаєте.

Грецькі горіхи захищають від інфекцій

Інфекції | 15:30, 10.02.2021

У раціоні кожної людини повинні бути грецькі горіхи.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: