Ігри, які навчать дитину розуміти свої емоції

Adoption
Date
  • 245 Переглядів
Що таке «емоційний інтелект» раніше знали лише психологи, а сьогодні цим визначенням активно користуються сучасні батьки. Кожен з нас розуміє, що від того, наскільки дитина навчиться розуміти і приймати свої емоції, залежить її успіх в майбутньому. Людина з розвиненим емоційним інтелектом не витрачає багато часу на саморефлексію, вміє чути себе і піклуватися про себе. А також - заводити друзів, формувати робочі зв'язки і знаходити рішення проблем, не вступаючи в конфлікти.

9014_12.jpg (33.55 Kb)


Раніше діти могли природним чином удосконалюватися в розвитку емоційного інтелекту: спілкувалися на подвір'ї без нагляду дорослих, вільно грали в дитячому саду (тоді кожна хвилина не була присвячена заняттям), проводили час без гаджетів. Але зараз малюки, та й школярі часто позбавлені нормального спілкування.

Саме під час живого спілкування людина задіює дзеркальні нейрони, що відповідають за навчання за принципом наслідування. Чим активніше включаються в роботу дзеркальні нейрони, тим краще у нас виходить оцінювати емоційний стан оточуючих, зчитувати і застосовувати успішні моделі поведінки.

Так що організувати малюкові компанію друзів - одна з перших завдань сім'ї, яка хоче розвивати у дитини емоційний інтелект.

Завдання номер два: навчити ідентифікувати дитину її емоції і проживати їх.

Наші батьки часто говорили нам «не плач!», «Не бійся!», «Заспокойся!», Пригнічуючи наші почуття. В результаті ми не розуміли, що з нами відбувається і намагалися придушувати «погані» емоції. Це не найвдаліша стратегія для тих, хто хотів би розвинути емоційний інтелект.

Всі емоції потрібні, важливо лише зрозуміти, як з ними працювати.

Якщо ви будете вчити дитину блокувати негативні почуття, то це рано чи пізно зіграє свою роль.

Так, коли людина відчуває страх, роздратування, гнів, ефективність її роботи виявляється практично на нулі. Деякі відділи мозку відключаються (порушуються нейронні зв'язки), коли рівень випробовуваного почуття переходить допустиму межу. І придушити емоцію як і раніше можна, але вирішувати творчі, інтелектуальні завдання при цьому людина вже не зможе.

Вправи для розвитку емоційного інтелекту

1. Фото з емоціями інших. Тут учасники групи вгадують емоції людей, зображених на фотокартках з емоціями. Не завжди думка дітей може бути одностайною. Але цікаво обговорити, що думає кожна дитина.

2. Картки з емоціями, відтінками емоцій. Потрібно мовчки показати емоцію, написану словами на картці. Всі учасники групи витягають по одній картці і по черзі показують.

Тут важливо вміти розрізняти відтінки емоцій: страх, переляк, жах; радість, захват, захоплення.

3. «Емоційний скульптор». Група ділиться на пари (або дитина з батьком). Домовляються між собою, хто в парі - скульптор, а хто - модель. Кожна пара отримує картку з емоцією, написаної словами. Скульптор повинен поставити модель в позу, яка зображує емоцію з картки. Можна рухатися, але говорити і видавати звуки не можна.

Коли вся група готова, пари по черзі показують, інші вгадують. Потім ролі в парі міняються місцями і створюють нову скульптуру з іншою емоцією.

4. Колір настрою / емоції. Під час гри в «Емоційного скульптора» можна запитати у скульптора і моделі, якого кольору емоція, яку вони зображують. Не факт, що їх кольори співпадуть. Про колір емоції можна запитати і під час гри з картками емоцій.

5. Відстеження станів в процесі переживання емоції: показуємо, де в тілі знаходиться ця емоція: радість, смуток...

6. Всі почуття потрібні. Не буває зайвих. Називаємо емоцію, а дитина пояснює, в чому її користь.

7.«Компот щастя». Ведучий (дорослий) бере справжню ємність або зображує її в руках. Обходить кілька разів всіх учасників групи. Кожен кладе емоцію-інгредієнт в одиницях виміру, щоб «зварити компот щастя». Коли «компот щастя» готовий, всі по черзі «зачерпують і п'ють», а потім обговорюють з чого для кожного складається це прекрасне почуття.

Наприклад, можна покласти 100 кг веселощів, 5 тонн радості, 300 г пустощів, 10 км відчуття польоту і т.д.

8. Під час перегляду незнайомого фільму або мультфільму вимкніть звук телевізора і попросіть дитину вгадати, що проживає зараз герой. Потім включіть звук і перевірте, про що йде мова. Це може бути забавною грою. Цікаво взяти знайомий мультфільм або фільм і поспостерігати, наскільки малюк був уважний до переживань героїв.

Саме управління емоційним станом, вміння швидко розпізнавати свою емоцію і допомогти в цьому оточуючим і близьким - безцінний навик, який найкраще формується в дитинстві. Не пропустіть момент, приділяйте хоча б 10-15 хвилин в день на розвиток емоційного інтелекту, і вже зовсім скоро ви побачите, як малюк крок за кроком буде уважніше ставитися до себе, а потім і до оточуючих!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ігри, вправи, дитячі емоції


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Доктор Комаровський розповів про те, наскільки шкідливі і небезпечні для фізичного і емоційного здоров'я дитини гаджети, до яких малюки починають звик

Комаровський розповів про небезпеку гаджетів для дітей

Розвиток дитини | 10:00, 18.06.2022

Доктор Комаровський розповів про те, наскільки шкідливі і небезпечні для фізичного і емоційного здоров'я дитини гаджети, до яких малюки починають звикати ледь не з однорічного віку.

Якщо вам потрібні свіжі ідеї для розваги вашого малюка цього літа, ми ділимося своїми улюбленими літніми заняттями з дітьми. Матеріали, які варто мати

5 веселих літніх занять та рукоділля для малюків

Дитина | 09:00, 18.06.2022

Якщо вам потрібні свіжі ідеї для розваги вашого малюка цього літа, ми ділимося своїми улюбленими літніми заняттями з дітьми. Матеріали, які варто мати під рукою включають: папір для принтера та/або картон, фарби, олівці та/або маркери, безпечні ножиц

За допомогою мультфільмів дитина вчиться розрізняти добро і зло, сприймає світ у різнокольорових фарбах і, безсумнівно, пізнає незвідане. Зараз ми пер

5 мультфільмів для дітей про непереможних козаків

Сімейні фільми | 07:00, 05.06.2022

За допомогою мультфільмів дитина вчиться розрізняти добро і зло, сприймає світ у різнокольорових фарбах і, безсумнівно, пізнає незвідане. Зараз ми переживаємо не найпростіші часи в історії, саме тому так важливо навчати дітей української історії, кул

Що у такій ситуації робити батькам? Дозволяти гратись в такі ігри і купувати іграшки чи забороняти одне і друге?

Якщо дитина грається в війну і просить купити іграшкову зброю

Дитина | 10:00, 04.06.2022

Що у такій ситуації робити батькам? Дозволяти гратись в такі ігри і купувати іграшки чи забороняти одне і друге?

Як і чому потрібно обмежувати час перебування дитини в світі яскравих картинок, розповіла дитяча логопединя Дар'я Горбачова.

Чи впливають гаджети на розвиток мови у дитини?

Дитина | 08:00, 19.05.2022

Як і чому потрібно обмежувати час перебування дитини в світі яскравих картинок, розповіла дитяча логопединя Дар'я Горбачова.

Фізична гра включає в себе заняття, які використовують фізичні рухи, щоб дозволити дітям використовувати свою енергію і це дає дітям можливість розвив

Значення фізичної гри в розвитку дитини

Дитина | 23:00, 18.05.2022

Фізична гра включає в себе заняття, які використовують фізичні рухи, щоб дозволити дітям використовувати свою енергію і це дає дітям можливість розвивати велику і дрібну моторику, вивчати нове та спілкуватися. Фізичні ігри також корисні для здоров’я

Навіть найкращі батьки втомлюються, інколи нічого не встигають зробити через те, що дитина не хоче ні на мить залишити їх. «Мамо, не йди! Мамо, нумо п

Дитина не хоче гратися сама, а тільки з мамою чи татом: як бути?

Дитина | 08:00, 15.05.2022

Навіть найкращі батьки втомлюються, інколи нічого не встигають зробити через те, що дитина не хоче ні на мить залишити їх. «Мамо, не йди! Мамо, нумо пограємося! Тату, як мені самому грати, не виходить! Я хочу з тобою!», — репетують діти, або просто н

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: