Як правильно зберігати ліки?

Adoption
Date
  • 136 Переглядів
Ліки мають певні правила зберігання, які гарантують їх якість, ефективність та безпеку використання. Термін придатності та період дії ліків та харчових добавок після їх відкриття – це лише деякі з багатьох параметрів, яких необхідно дотримуватись, щоб гарантувати стабільність їх дії. Перше важливе правило полягає в тому, що ліки - це засоби, у яких відрізняються хімічні склади, вони мають свої специфічні характеристики, і тому у кожного медикаменту свої особливості зберігання.

9245_3.jpg (31.3 Kb)

5 правил правильного зберігання ліків, харчових добавок

Упаковка

Першим рівнем захисту препарату від зовнішніх впливів є упаковка. Для забезпечення правильного поводження з лікарськими засобами їх необхідно зберігати у первинній упаковці (блістері, пакеті або флаконі), яка, у свою чергу, має знаходитись у вторинній (зовнішній) упаковці .

Термін придатності

Термін придатності завжди необхідно перевіряти перед першим або повторним використанням фармацевтичного продукту і слід пам'ятати, що багато з них після першого відкриття вже не відповідають даті закінчення терміну придатності. Просто подумайте про класичні сиропи від кашлю, які після відкриття слід зберігати максимум 30-60 днів, а натомість вони зберігаються в шафах роками. Тому, введіть собі корисну звичку: при першому відкритті флакона з сиропом - зробити помітку на упаковці із датою відкриття. Так, при необхідності повторного використання вам буде легше визначити його придатність.

Інформаційний лист

Ліки слід зберігати разом з їх інструкцією або інформаційним листом, щоб можна було перевірити дозування та іншу корисну інформацію під час лікування, а також мати всю інформацію, необхідну для правильного використання та збереження продукту.

Місця зберігання

Це одне з найбільш спірних питань щодо правильного зберігання ліків. Багато місць, які використовуються для зберігання, сприяють прискоренню процесу псування препарату, роблячи його неактивним і нефункціональним ще до закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Зазвичай виробники рекомендують зберігати ліки у сухому прохолодному місці, за температури не вище 25 градусів. З цієї причини слід уникати використання шаф у ванній кімнаті та кухні, оскільки вони можуть піддаватися впливу пари та високих температур, що виходять від духовок, плит та гарячого душу. Ще одна нездорова звичка стосується зберігання ліків у автомобілях. Салон автомобіля, особливо влітку, нагрівається до дуже високих температур, які можуть пошкодити фармацевтичний продукт.

Також, занадто вологі або занадто холодні місця можуть вплинути на збереження ліків. Тому вам слід вибрати шафу або комод усередині кімнати, де буде підтримуватися приблизно однакова температура протягом усього року. Очевидно, що існують категорії ліків та добавок, які вимагають зберігання в холодильнику для збереження їхньої стабільності, наприклад, інсулін, деякі краплі очей, мазі.

Безпека

До цього моменту ми говорили про те, як правильно зберігати ліки для збереження їх властивостей. Тепер важливо подумати про безпеку членів сім'ї. Якщо в будинку є діти, лікарські препарати слід зберігати в недоступному для них місці, на безпечній висоті, щоб уникнути випадкового прийому потенційно небезпечних засобів.

Незважаючи на те, що здається раціональним мати вдома свій особистий запас медикаментів про всяк випадок, все ж таки краще купувати тільки ті ліки, які необхідні вам для лікування в конкретний момент. Запаси медичних препаратів можуть призвести до неправильного або надмірного використання, а також до зайвих витрат, адже буває, що доводиться викидати вже прострочену, але так і не відкриту упаковку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як зберігати ліки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Статистика показує, що кожна четверта вагітна жінка має гестоз. Це важке ускладнення вагітності. За ступенем тяжкості розрізняють: легкий, середньої в

Еклампсія у вагітних: симптоми і невідкладна допомога

Хвороби | 09:30, 24.06.2024

Статистика показує, що кожна четверта вагітна жінка має гестоз. Це важке ускладнення вагітності. За ступенем тяжкості розрізняють: легкий, середньої важкості, важкий гестоз, прееклампсію і еклампсію. Еклампсія у вагітних – загрозливий для життя стан,

Сухість в носі часто буває через низьку вологість в приміщенні, де перебуває дитина чи дорослий. Також причиною мож стати висока температура в кімнаті

Як вилікувати сухість у носі і кров'яні скориночки в дитини

Профілактика і лікування | 08:30, 24.06.2024

Сухість в носі часто буває через низьку вологість в приміщенні, де перебуває дитина чи дорослий. Також причиною мож стати висока температура в кімнаті. Ось чому лікарі рекомендують обов'язково стежити за вологістю повітря в домі. Адже часто сухість в

Бактеріальний вагітніт - це не лише захворювання дорослих, у дітей воно теж трапляється. І батькам часто складно зрозуміти, що відбувається з дитиною.

Симптоми бактеріального вагініту в дітей

Хвороби | 07:40, 24.06.2024

Бактеріальний вагітніт - це не лише захворювання дорослих, у дітей воно теж трапляється. І батькам часто складно зрозуміти, що відбувається з дитиною. Тож дуже важливо знати симптоми хвороби і вчасно відвести дитини до лікаря на огляд.

З кожним роком зростає кількість дітей, у яких виявлено алергію на молоко та молочні продукти. Про лактозну недостатність тепер знають не лише немовля

Чим замінити молоко при алергії на білок коров'ячого молока в дитини?

Алергія | 06:20, 24.06.2024

З кожним роком зростає кількість дітей, у яких виявлено алергію на молоко та молочні продукти. Про лактозну недостатність тепер знають не лише немовлята, а й дітки шкільного віку, у яких раніше не було жодних скарг після споживання молока і молочних

У діток, особливо немовлят, може бути білий наліт на язиці. Що це - норма чи захворювання? Чи потрібно знімати цей наліт самостійно? І чи є лікування

Лікування білого нальоту на язиці у дитини

Хвороби | 09:30, 23.06.2024

У діток, особливо немовлят, може бути білий наліт на язиці. Що це - норма чи захворювання? Чи потрібно знімати цей наліт самостійно? І чи є лікування даної проблеми? Про це читайте далі.

Ця проблема підстерігає багатьох вагітних на останніх місяцях вагітності, особливо в спекотні дні. Тож літо - це та пора, коли потрібно бути особливо

Сильно набрякають ноги на пізніх термінах вагітності

Я вагітна | 07:40, 23.06.2024

Ця проблема підстерігає багатьох вагітних на останніх місяцях вагітності, особливо в спекотні дні. Тож літо - це та пора, коли потрібно бути особливо пильними до того, що їсть вагітна, щоб потім не мати проблем з нирками і, відповідно, з набряками.

Найгірше - коли хворіють діти. Особливо - найменші. Адже вони не вміють розповісти, що саме і як їх болить, чого їм хочеться і як їм комфортніше. Тож

Червоне горло у новонародженого: що робити?

Хвороби | 12:10, 22.06.2024

Найгірше - коли хворіють діти. Особливо - найменші. Адже вони не вміють розповісти, що саме і як їх болить, чого їм хочеться і як їм комфортніше. Тож батькам потрібно бути дуже пильними до стану своєї дитини, особливо коли вона почала нездужати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: