Ортостатичний головний біль: причини, симптоми та лікування

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Головний біль ніколи не буває приємним, а коли він досить сильний, він може змусити нас лежати в ліжку. Існує багато типів головного болю, які відрізняються залежно від їх локалізації та причини. Ортостатичний головний біль є одним із типів, і він виникає (або посилюється) під час вставання.

1323_bil-golovi_1.jpg (76.75 Kb)

Ортостатичний головний біль також відомий як позиційний або постуральний головний біль, і це головний біль, який виникає, коли ви встаєте. Як правило, у людей з ортостатичним головним болем біль зникає, коли вони лягають.

Симптоми ортостатичного головного болю
Основним симптомом ортостатичного головного болю є головний біль, який посилюється, коли встаєте, і зменшується, коли лежите. Крім того, біль від ортостатики часто сильніший у потилиці та посилюється протягом дня.

Ті, у кого ортостатичний головний біль через витік спинномозкової рідини (ліквору), також можуть мати симптоми проблем із зором і прозору рідину або кров, що витікає з носа чи вух.

Що викликає ортостатичний головний біль?
Ці головні болі можуть бути ознакою проблем у багатьох сферах.

1. Зневоднення
Ортостатичний головний біль часто виникає через погану регуляцію артеріального тиску, зокрема його падіння. Коли ви зневоднені, об’єм рідини у вашому тілі є низьким, що може призвести до зниження артеріального тиску під час вставання.

2. Витік ліквору
Цереброспінальна рідина міститься в мозкових оболонках, які є мембранами, що оточують головний і спинний мозок. Cтан відіграє важливу роль у амортизації головного та спинного мозку.

У деяких випадках ця рідина може витікати через отвір у мозковій оболонці або навичці, як правило, через:

хірургія,
травма голови,
спинномозкова пункція,
пухлина.

Однак витік ліквору також може статися спонтанно та без відомої причини.

3. Синдром постуральної ортостатичної тахікардії
Цей стан характеризується прискореним серцебиттям і змінами артеріального тиску при вставанні. Це падіння артеріального тиску може призвести до позиційного головного болю.

4. Структурні проблеми з шиєю
Цервікогенний головний біль — це особливий тип позиційного головного болю, який може виникати внаслідок умов, що впливають на міжхребцеві диски, скелетні м’язи, нерви, суглоби, сполучну тканину або кровоносні судини шиї.

При цервікогенному головному болю біль часто відчувається лише з одного боку голови і починається в шиї. Крім того, біль посилюється при русі шиї.

5. Пухлина мозку
Залежно від розташування пухлини головного мозку, вона може блокувати потік ліквору в мозок, що може спричинити значну зміну тиску ліквору під час стояння. Ця зміна тиску може призвести до головного болю.

6. Важка анемія
Окрім артеріального тиску, головний біль також може сприяти об’єм крові. Якщо ви страждаєте на важку анемію, у вас, ймовірно, низький об’єм крові, що перешкоджає кровотоку до мозку та посилює головний біль, коли ви встаєте, оскільки стає важче перекачувати кров до мозку.

Як лікувати ортостатичний головний біль
Лікування ортостатичного головного болю залежить від його основної причини та може включати медикаменти, домашні засоби або хірургічне втручання.

Якщо ваш ортостатичний головний біль спричинений синдромом постуральної ортостатичної тахікардії, неможливо вилікувати цей стан, але зміни способу життя та медичне лікування можуть полегшити симптоми. Загалом лікування включає медикаменти та домашні стратегії для полегшення симптомів.

У легких випадках ортостатичного головного болю, спричиненого витоком ліквору, витік залишають у спокої, щоб зажити самостійно. Наступні домашні рішення можуть допомогти лікувати симптоми ортостатичного головного болю під час загоєння витоку:

залишатися зволоженими,
отримати додатковий відпочинок,
обмежити кашель і чхання,
уникати перенапруження,
їсти або пити речовини на основі імбиру,
пити чай, каву або інші напої, що містять кофеїн,
спробуйте медитацію або йогу.

Помірні витоки спинномозкової рідини також можна лікувати за допомогою внутрішньовенної рідинної терапії, акупунктури або внутрішньовенної кофеїнотерапії.

Якщо витік спинномозкової рідини є сильним, може бути рекомендовано епідуральний кровоносний пластир, щоб допомогти тимчасово полегшити симптоми. Ця процедура, як правило, розглядається лише в тому випадку, якщо інші форми лікування виявилися неефективними, оскільки вона повинна виконуватися в медичному закладі та може викликати біль у спині. Хронічні або серйозні витоки спинномозкової рідини також можна лікувати за допомогою хірургічного втручання для видалення аномальних новоутворень в області хребта або відновлення структурних проблем.

Коли звернутися до лікаря
Якщо ви відчуваєте хронічні або інтенсивні головні болі без будь-яких причин, рекомендується звернутися до лікаря, щоб виключити серйозні причини.

Крім того, такі симптоми можуть бути попереджувальними ознаками серйозної хвороби тому, якщо вони супроводжують ваш головний біль, обов’язково негайно зверніться до лікаря:

дисбаланс,
біль у шиї,
нудота і блювота,
запаморочення,
біль між лопатками,
виділення із сосків,
біль або оніміння в руках,
непритомність,
раптові зміни артеріального тиску або серцебиття під час стояння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Ортостатичний, головний біль, причини, симптоми, лікування, головний мозок, ліквор, артеріальний тиск, ортостатичного, рідина, хірургія, травма голови, спинномозкова пункція, пухлина, анемія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ектопія шийки матки - це захворювання, при якому клітини внутрішньої частини шийки матки поширюються на її зовнішню поверхню.

Що таке ектопія шийки матки?

Хвороби | 19:00, 20.03.2023

Ектопія шийки матки - це захворювання, при якому клітини внутрішньої частини шийки матки поширюються на її зовнішню поверхню.

Акне - це одна із найпоширеніших дерматологічних проблем у підлітків та дорослих. На жаль, причина виникнення акне досі не повністю зрозуміла, і існує

Хелікобактер пілорі - одна з можливих причин акне

Хвороби | 08:30, 20.03.2023

Акне - це одна із найпоширеніших дерматологічних проблем у підлітків та дорослих. На жаль, причина виникнення акне досі не повністю зрозуміла, і існує багато факторів, які можуть сприяти розвитку акне. Одним із таких факторів є Хелікобактер пілорі -

Люди діляться на тих, хто любить курячу печінку, і на тих, хто не переносить навіть її запаху. Першим пощастило більше! Куряча печінка – відмінне джер

Чи допомагає куряча печінка при анемії?

Хвороби | 07:00, 19.03.2023

Люди діляться на тих, хто любить курячу печінку, і на тих, хто не переносить навіть її запаху. Першим пощастило більше! Куряча печінка – відмінне джерело поживних речовин. Куряча печінка багата залізом, фолієвою кислотою, різними вітамінами та мінера

Існує три основні види головного болю: мігрень, далекий і

4 маловідомі факти про головний біль

Здоров'я | 05:00, 19.03.2023

Існує три основні види головного болю: мігрень, далекий і "гістамінний" біль. Найпоширенішим з них вважається саме біль, що давить, що виникає у більшої частини людей. Мігрень відрізняється сильними пульсуючими болями, які найчастіше виникають лише з

Афти бувають не тільки у дорослих. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у роті або їй важко їсти, варто заглянути у її рот. Якщо ви помітили невелике б

Афта у малюка: причини, симптоми, лікування

Дитина | 14:00, 18.03.2023

Афти бувають не тільки у дорослих. Якщо ваша дитина скаржиться на біль у роті або їй важко їсти, варто заглянути у її рот. Якщо ви помітили невелике біле або червонувате кільце на внутрішній стороні її губ або на яснах, у вашої дитини може бути афта.

Пухирі з лихоманкою — герпес — у 2-річної дитини не рідкість. Маленькі діти особливо чутливі до вірусу, який викликає ці хворобливі ураження. Немає лі

Пухирі з лихоманкою у 2-річної дитини

Дитина | 08:30, 18.03.2023

Пухирі з лихоманкою — герпес — у 2-річної дитини не рідкість. Маленькі діти особливо чутливі до вірусу, який викликає ці хворобливі ураження. Немає ліків від вірусу, який викликає гарячкові пухирі, однак існують пероральні та місцеві ліки, які можуть

Ротавірус, поширена причина вірусної діареї, викликає запалення шлунка та кишечника, відоме як гастроентерит. Крім сильної водянистої діареї, ротавіру

Продукти, яких слід уникати, якщо дитина має ротавірус

Дитина | 00:30, 18.03.2023

Ротавірус, поширена причина вірусної діареї, викликає запалення шлунка та кишечника, відоме як гастроентерит. Крім сильної водянистої діареї, ротавірус викликає блювоту і може призвести до зневоднення і навіть смерті. Цей вірус спричиняє понад півміл

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: