Вчені розповіли, чому люди застуджуються взимку частіше

Adoption
Date
  • 600 Переглядів
Дослідники запевняють, що нарешті вирішили загадку десятиліть — чому грип і застуда частіше атакують у холодні місяці.

5125_2.jpg (32.97 Kb)

Давно відомо, що респіраторні захворювання частіше атакують нас у холодні місяці, проте чому відбувається саме так довгий час вислизало від учених. Схоже, вони знайшли наукове пояснення цьому.

Група дослідників із лікарні Mass Eye and Ear і Північно-східного університету в Бостоні (Массачусетс) вважають, що нарешті знайшли розгадку цього феномену — ймовірно, винен наш ніс. Учені вважають, що це пов'язано з раніше невідомою імунною відповіддю всередині нашого носа.

У своєму дослідженні вчені поставили під сумнів теорію про те, що люди частіше хворіють на респіраторні захворювання в холодні місяці через те, що частіше опиняються замкненими в приміщеннях. За словами автора дослідження доктора Бенджаміна Блеєра, ніколи не було переконливих причин, через які різке збільшення вірусної інфекційності спостерігалося б зі зниженням температури повітря.

Традиційно вважалося, що сезон застуди та грипу припадає на місяці з нижчою температурою і пояснювалося це тим, що люди частіше проводять час у приміщенні, де вірусам, що переносяться повітрям, легше поширюватися. Однак нове дослідження Блеєра та його колег вказує на біологічну причину сезонних коливань вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів.

У процесі досліджень доктор Блеєр із командою виявили раніше невідому імунну відповідь, що виникає при вдиханні бактерій через ніс. Учені вважають, що клітини передньої частини носа виявляють бактерії після вдихання, а потім випускають у слиз мільярди крихітних заповнених рідиною мішечків (позаклітинних везикулів), які мають оточити бактерії, а потім атакувати їх.

Крім того, в цих мішечках також містяться захисні бактерії, які вони переносять від передньої частини носа до задньої вздовж дихальних шляхів. Ці білки захищають інші клітини від бактерій і вибудовують бар'єр, перш ніж "загарбникам" вдасться проникнути занадто глибоко в наш організм.

У процесі свого дослідження учені сподівалися з'ясувати, чи викликають віруси, що вдихаються через ніс таку ж імунну відповідь і як він працює за більш низьких температур. Команда проаналізувала клітини та зразки пацієнтів, які перенесли операцію і здорових реципієнтів, та вивчила, як вони реагують на три віруси — коронавірус і два риновіруси, що викликають звичайну застуду.

Дослідники з'ясували, що кожен вірус викликає "реакцію рою" від носових клітин, хоч і використовує сигнальні шляхи, відмінні від того, що використовується для боротьби з бактеріями.

Проте найцікавішим виявився той факт, що імунна відповідь на віруси діє за нормальних температур, проте все змінюється у разі зниження температури до показника 4,4°С протягом 15 хвилин — вчені з'ясували, що температура всередині носа знизилася приблизно на 5°С. Після дослідники провели той же експеримент зі зразками реципієнтів і з'ясували, що імунна відповідь була вже не такою сильною — кількість клітин, що виробляються, знизилася на 42%, а антивірусні білки були порушені.

Зрештою доктор Блеєр вважає, що їм із колегами вдалося виявити біологічне пояснення сезонних коливань інфекцій верхніх шляхів, що виникають у прохолодніші місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: застуда


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і н

Що робити при підвищенні ацетону у дитини?

Хвороби | 11:20, 12.05.2024

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і надати допомогу дитині.

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як т

Як мамі знати, що у неї проблеми з гормонами?

Здоров'я | 07:40, 12.05.2024

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як тільки починається гормональний збій, "вилазить" безліч неприємних симптомів. Саме про них ми і погов

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Як магнітні бурі впливають на наш мозок?

Здоров'я | 01:30, 12.05.2024

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) шк

Як вберегти дитину від кашлюка?

Профілактика і лікування | 09:30, 11.05.2024

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) школи. Збудником кашлюка є бактерія. Він легко поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чх

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинула

Як допомогти собі чи дитині, якщо дере горло?

Профілактика і лікування | 01:20, 11.05.2024

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинулась з такими симптомами, що робити? Звідки береться цей симптом?

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити

Продукт, який знижує ризик раку грудей

Здоров'я | 01:30, 10.05.2024

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити огляд у мамолога, роблять це одиниці. Тож якщо ви прагнете дбати про своє здоров'я, фахівці рекомен

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Звідки береться біль у горлі вранці?

Хвороби | 08:30, 09.05.2024

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: