Вчені: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу

Adoption
Date
  • 4704 Переглядів
Вчені знайшли спосіб профілактики COVID-19 після контакту з хворою людиною. Американські ліки знижують ризик підхопити коронавірус у 80% випадків.

0208_regen-cov-e1630104079208.jpg (26.24 Kb)

Одна з головних відмінностей останніх штамів коронавірусу – їхня висока контагіозність. Чим «новіший» різновид ковіду, тим більше він заразний для оточуючих. Найгірше, «оновлений» COVID-19 починає адаптуватися до вакцин. Такі висновки вже зробили щодо штаму «Мю», який з'явився лише місяць тому. При цьому специфічного лікування від ковіду, як і раніше, немає. Тому головний акцент слід робити на профілактику. У США вже винайшли ліки, які захищають від інфікування у 80% випадків і допомагають хворим одужати набагато швидше.

Розробкою ліків для профілактики коронавірусу займається американська фармацевтична компанія Regeneron. Ідея дослідників полягає у тому, щоб «блокувати» вірус на підступах до клітин організму. Цього можна досягти за допомогою так званих моноклональних антитіл, які виробляє наша імунна система. Якщо з'єднати казирівімаб та імдевімаб у певних пропорціях та дати цей «коктейль» людині протягом перших 96 годин після контакту зі збудником інфекції, ризик захворіти на ковід зменшується на 80%.

В останньому експерименті вчених брали участь півтори тисячі людей. Всі вони контактували із хворобою, але одна половина отримала «коктейль» з антитіл, а друга – плацебо. З тих, кому дали ліки, хвороба протягом місяця виявилась у 11 осіб. У групі з плацебо на ковід захворіло 59 осіб.

При цьому є дані, що поєднання казирівімабу та імдевімабу істотно полегшує перебіг хвороби, якщо прийняти його на ранніх роках захворювання. Хворі, які заразилися ковідом, після прийому такого коктейлю одужували, в середньому, за 14 днів без госпіталізації та розвитку ускладнень.

Препарат отримав назву REGEN-COV. У США його вже схвалили для лікування хворих на коронавірус з легкого та середнього ступеня тяжкості. Однак за всіх плюсів використання препарату суворо обмежено. Так, наприклад, його забороняється призначати пацієнтам віком до 12 років і вагою менше 40 кг. Також він не підходить для тяжких хворих, яким потрібен стаціонар із підключенням до апаратів ШВЛ.

У Європі про закупівлю REGEN-COV вже заявили Німеччина та Франція. Однак для нашої країни це поки що надто дороге задоволення. На сьогоднішній день орієнтовна ціна однієї дози становить $1000. Одиниці людей зможуть купити його собі самі, а на те, щоб видавати ліки безкоштовно, не вистачить бюджетних коштів. Крім того, ефект від «коктейлю» одноразовий: після запровадження ліків в організмі не формується імунітет. І з цього погляду закуповувати вакцини, після яких залишається хоч якийсь захист, куди раціональніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: коронавірус, профілактика, коронавірус лікування, ліки від коронавірусу, REGEN-COV, ліки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ризик повторного зараження становить 13% — МОЗ.

Інкубаційний період "Омікрону" становить 3 доби

Хвороби | 12:00, 19.01.2022

Ризик повторного зараження становить 13% — МОЗ.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Нетипові ознаки нового штаму Омікрон варто знати, щоб не сплутати з застудою, грипом та нездужанням.

Омікрон: основні симптоми, на які варто звернути увагу

Хвороби | 14:00, 18.01.2022

Нетипові ознаки нового штаму Омікрон варто знати, щоб не сплутати з застудою, грипом та нездужанням.

З огляду на те, що сьогодні більшість видів раку піддаються лікуванню, якщо про них дізнатися на ранніх стадіях, так звана онконастороженість стає обо

Ознаки того, що у дитини може бути рак

Хвороби | 07:00, 16.01.2022

З огляду на те, що сьогодні більшість видів раку піддаються лікуванню, якщо про них дізнатися на ранніх стадіях, так звана онконастороженість стає обов’язковою частиною турботи про дітей.

Нежить у дитини — тема, яка хвилює будь-якого батька. Особливо, коли після хвороби чадо ходить з ним ще мінімум кілька тижнів. Євген Комаровський пояс

Доктор Комаровський розповів, чим може бути викликаний тривалий кашель у дитини

Доктор Комаровский | 05:00, 16.01.2022

Нежить у дитини — тема, яка хвилює будь-якого батька. Особливо, коли після хвороби чадо ходить з ним ще мінімум кілька тижнів. Євген Комаровський пояснив, чому так відбувається.

Мультисимптомний синдром вважається одним із тяжких ускладнень коронавірусу.

Штам коронавірусу «Дельта» найчастіше викликає у дітей смертельний синдром

Хвороби | 19:00, 15.01.2022

Мультисимптомний синдром вважається одним із тяжких ускладнень коронавірусу.

Немає дітей, які б виросли без ОРВІ та частого нежитю, особливо якщо ходять до садочка чи пішли до школи. Але буває так, що хвороба вже минула, нежитю

Коли дитині видаляти аденоїди?

Хвороби | 05:00, 14.01.2022

Немає дітей, які б виросли без ОРВІ та частого нежитю, особливо якщо ходять до садочка чи пішли до школи. Але буває так, що хвороба вже минула, нежитю немає більше тижня чи двох, а дитина все ще не може нормально дихати: спить із відкритим ротиком, х

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: