Дитячі хвороби. Гландулярна лихоманка (інфекційний мононуклеоз)

Adoption
Date
  • 3773 Переглядів
Інфекційний мононуклеоз - це звичайне інфекційне захворювання, викликане вірусом Епстайна - Бара. Найчастіше воно трапляється у дітей шкільного віку, але може бути і у немовлят.
Захворювання передається через бризки з рота і носа, воно відоме як «захворювання від поцілунку». Інкубаційний період від одного до шести тижнів, досить довгий період. Щоб згадати, кого ти поцілував.

Звичайними симптомами гландулярної лихоманки є нездужання, біль у горлі, тривала температура і набухання лімфатичних вузлів, які практично не болять. Від десяти до двадцяти відсотків випадків мають неспецифічний червоний висип, особливо на тілі.

Гостре захворювання може тривати кілька тижнів, стомлення і слабкість часто тривають місяцями. Ускладнення від гландулярної лихоманки є гепатит, збільшення селезінки, енцефаліт і спонтанна кровотеча (пурпура).

Діагноз

Симптоми гландулярної лихоманки типові й для інших захворювань. Діагноз можна визначити тільки після лабораторних досліджень.

Температура, сильний біль у горлі (часто з наявністю гною або сірої мембрани на мигдалинах), набряклі шийні гланди і висип можуть вказувати на горлову інфекцію, тонзиліт або дифтерію.

Однак недостатність симптомів, які з часом і лікуванням зникають, веде до сумніву щодо мононуклеозу. Ускладнення у вигляді енцефаліту або гепатиту з жовтяницею можуть ускладнити діагноз.

Домашнє лікування

Призначається відпочинок, парацетамол і дієта. Якщо збільшена селезінка, Вашій дитині необхідно заборонити участь у контактних видах спорту або важку роботу, поки селезінка не прийме нормальних розмірів, щоб уникнути її розриву.

Це може зайняти тижні або місяці. (Збільшена селезінка знаходиться під ребрами, які зазвичай її захищають, але вона може бути піддана загрозі пошкодженню або розриву).

Незважаючи на те, що гландулярна лихоманка інфекційне захворювання, ізолювання не потрібно. Ваша дитина може повернутися в школу, як тільки відступлять слабкість і стомлення. Вторинні випадки в родині не часті.

Запобіжні заходи

Від десяти до двадцяти випадків гландулярна лихоманки має позитивні горлові культури на стрептококову інфекцію, для якої потрібно антибиотикова терапія.

Якщо Ваша дитина, хвора і з позитивною горловою культурою, швидко не поправляється (протягом 48 годин) від запропонованих антибіотиків, повідомте про це Вашому лікареві. Потрібно зробити аналізи на мононуклеозну інфекцію.

Медичне лікування

Ваш лікар призначить дитині повне медичне обстеження, включаючи оцінку печінки, селезінки і всіх лімфатичних вузлів. Він може також призначити аналізи горлових культур та інше.

Якщо горлова культура позитивна на стрептококову інфекцію, може бути призначений пеніцилін або інша антибиотикова терапія.

Важкі випадки вимагають госпіталізації для призначення внутрішньовенних вливань, можливих переливань, а також підтримуючого лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, хвороби, гландулярна лихоманка, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Які причини викликають спрагу?

Чому дитина п'є багато води вночі

Дитина | 13:00, 06.03.2020

Які причини викликають спрагу?

П'ять причин того, що дитина постійно хворіє

Хвороби | 12:00, 25.02.2020

Чи є якісь загальні фактори?


Іноді ходіння малюка через сон може налякати більше, ніж вам здається

Про яку небезпечну хворобу може свідчити дитячий лунатизм

Хвороби | 13:00, 22.02.2020

Іноді ходіння малюка через сон може налякати більше, ніж вам здається


Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Отит чи алергія: як розпізнати захворювання вух

Хвороби | 18:00, 25.01.2020

Найпоширеніші симптоми, які вкажуть на проблему

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: