Дитячі хвороби. Гландулярна лихоманка (інфекційний мононуклеоз)

Adoption
Date
  • 4060 Переглядів
Інфекційний мононуклеоз - це звичайне інфекційне захворювання, викликане вірусом Епстайна - Бара. Найчастіше воно трапляється у дітей шкільного віку, але може бути і у немовлят.

Захворювання передається через бризки з рота і носа, воно відоме як «захворювання від поцілунку». Інкубаційний період від одного до шести тижнів, досить довгий період. Щоб згадати, кого ти поцілував.

Звичайними симптомами гландулярної лихоманки є нездужання, біль у горлі, тривала температура і набухання лімфатичних вузлів, які практично не болять. Від десяти до двадцяти відсотків випадків мають неспецифічний червоний висип, особливо на тілі.

Гостре захворювання може тривати кілька тижнів, стомлення і слабкість часто тривають місяцями. Ускладнення від гландулярної лихоманки є гепатит, збільшення селезінки, енцефаліт і спонтанна кровотеча (пурпура).

Діагноз

Симптоми гландулярної лихоманки типові й для інших захворювань. Діагноз можна визначити тільки після лабораторних досліджень.

Температура, сильний біль у горлі (часто з наявністю гною або сірої мембрани на мигдалинах), набряклі шийні гланди і висип можуть вказувати на горлову інфекцію, тонзиліт або дифтерію.

Однак недостатність симптомів, які з часом і лікуванням зникають, веде до сумніву щодо мононуклеозу. Ускладнення у вигляді енцефаліту або гепатиту з жовтяницею можуть ускладнити діагноз.

Домашнє лікування

Призначається відпочинок, парацетамол і дієта. Якщо збільшена селезінка, Вашій дитині необхідно заборонити участь у контактних видах спорту або важку роботу, поки селезінка не прийме нормальних розмірів, щоб уникнути її розриву.

Це може зайняти тижні або місяці. (Збільшена селезінка знаходиться під ребрами, які зазвичай її захищають, але вона може бути піддана загрозі пошкодженню або розриву).

Незважаючи на те, що гландулярна лихоманка інфекційне захворювання, ізолювання не потрібно. Ваша дитина може повернутися в школу, як тільки відступлять слабкість і стомлення. Вторинні випадки в родині не часті.

Запобіжні заходи

Від десяти до двадцяти випадків гландулярна лихоманки має позитивні горлові культури на стрептококову інфекцію, для якої потрібно антибиотикова терапія.

Якщо Ваша дитина, хвора і з позитивною горловою культурою, швидко не поправляється (протягом 48 годин) від запропонованих антибіотиків, повідомте про це Вашому лікареві. Потрібно зробити аналізи на мононуклеозну інфекцію.

Медичне лікування

Ваш лікар призначить дитині повне медичне обстеження, включаючи оцінку печінки, селезінки і всіх лімфатичних вузлів. Він може також призначити аналізи горлових культур та інше.

Якщо горлова культура позитивна на стрептококову інфекцію, може бути призначений пеніцилін або інша антибиотикова терапія.

Важкі випадки вимагають госпіталізації для призначення внутрішньовенних вливань, можливих переливань, а також підтримуючого лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, хвороби, гландулярна лихоманка, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про р

Серйозні захворювання, які можна визначити по руках

Хвороби | 06:50, 09.01.2021

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про ризик розвитку різних захворювань. Оцініть своє здоров'я - прямо зараз!

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захвор

Темні кола під очима є ознакою серйозного захворювання - медики

Хвороби | 05:50, 09.01.2021

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захворювання.

Чому виникає стоматит?

Хвороби | 22:00, 30.12.2020

Дискомфорт в ротовій порожнині часто пов'язаний з виникненням стоматиту.

Сьогодні мала нагоду поспілкуватися із лікарем, який мало не щодня має контакти із хворими на ковід. Я теж перенесла коронавірус і не з казок знаю, як

Медикик: Більшість хворих, які перенесли коронавірус, стали дуже нервовими

Профілактика і лікування | 06:30, 30.12.2020

Сьогодні мала нагоду поспілкуватися із лікарем, який мало не щодня має контакти із хворими на ковід. Я теж перенесла коронавірус і не з казок знаю, як воно іноді буває страшно у тому стані. Та репліка лікаря мене сильно здивувала: "Усі, або майже усі

Той, хто щеплений, той захищений, так нас учили ще з малечку. Навіть якщо захворієш, то недугу перенесеш у легшій формі. тоді чому ж українці масово в

Чому українці не хочуть робити щеплення від COVID-19

Щеплення | 06:00, 30.12.2020

Той, хто щеплений, той захищений, так нас учили ще з малечку. Навіть якщо захворієш, то недугу перенесеш у легшій формі. тоді чому ж українці масово відмовляються робити щеплення від коронавірусу (якої і так ще немає у нас в Україні!).

На початку грудня 2020 року у Львівських лікарнях лежало приблизно двадцять дітей із підтвердженим діагнозом

Які ускладнення у дітей викликає COVID-19

Хвороби | 05:00, 30.12.2020

На початку грудня 2020 року у Львівських лікарнях лежало приблизно двадцять дітей із підтвердженим діагнозом "коронавірус".

Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати. яка вона, - потрібно, що тоді робити7

Як знати, яка у дитини температура, якщо вдома немає термометра?

Хвороби | 07:00, 29.12.2020

Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати. яка вона, - потрібно, що тоді робити7

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: