Дитячі хвороби. Воші на голові (педикульоз)

Adoption
Date
  • 9024 Переглядів
Педикульоз - захворювання шкіри, яке викликається головними або платтяною вошами.

Головні воші - це дрібні паразити (менше бліх), менше 3 мм у довжину. Вони сіро-білого кольору, майже прозорі істоти з шістьма ногами.

Мешкають виключно на людях, ніколи на домашніх тварин, переміщуються від однієї людини до іншої і мешкають на голові людини, де вони кусають і смокчуть кров. Їх видимі яйця, які висять на волоссі, - молочно-білого кольору, розміром з луску лупи.

Головні воші викликають свербіж і іноді червоний висип на задній стороні шиї біля волосяного покриву. Через дряпання, викликаного коростою, на голові можуть виникнути больові відчуття, можуть бути збільшені лімфатичні вузли. Протягом останніх років захворювання вошами стало звичайним серед дітей дошкільного та шкільного віку.

Діагноз

Вошу важко побачити на голові дитини. Поки вони не розмножувались. Пошукайте маленькі, але легко видимі яйця (їх називають гнидами), прикріплені до стовбурів волосся. Гниди легко відрізнити від лупи, яку можна здути або зчесати. Гниди важко відокремити від волосся пальцями рук.

Домашнє лікування

Спеціальні шампуні використовуються для запобігання подальшого поширення вошей, однак цього мало для того, щоб їх зовсім знищити.

Новітні шампуні чи лосьйони можна придбати в аптеці без рецепта, і вони зазвичай спрацьовують після всього одного застосування. Ці засоби вбивають відразу і вошей, і їхні яйця. Користуйтеся спеціальним гребенем для гнид, зазвичай додаються до лосьону, для їх знищення на голові дитини. Гребені і гребінці слід мити шампунем для головних вошей. Періть шапочки і наволочки, а також пропрасовуйте їх гарячою праскою, щоб знищити випадкових вошей.

Запобіжні заходи

Гамма - бензиновий гексахлорид - біла пудра, використовувана зазвичай як отруйна речовина, якщо воно проковтується або всмоктується через шкіру. Не залишайте її біля дитини.

Використовувати її можна тільки після рекомендації Вашого лікаря. Якщо хто-небудь має головних вошей, необхідно ретельно оглянути голови інших членів сім'ї. Усім їм необхідно пройти лікування, навіть якщо вони не інфіковані. Якщо на голові є виразки або хворі залози біля основи черепа, проконсультуйтеся у лікаря.

Медичне лікування

Ваш лікар буде виліковувати заражених дітей і виводити головних вошей так само, як Ви змогли б зробити це вдома. Якщо є інфіковані рани та інфіковані лімфатичні вузли, лікар може культивувати їх і прописати преоральні антибіотики на п'ять-десять днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, дитина, воші, педикульоз, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про р

Серйозні захворювання, які можна визначити по руках

Хвороби | 06:50, 09.01.2021

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про ризик розвитку різних захворювань. Оцініть своє здоров'я - прямо зараз!

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захвор

Темні кола під очима є ознакою серйозного захворювання - медики

Хвороби | 05:50, 09.01.2021

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захворювання.

Чому виникає стоматит?

Хвороби | 22:00, 30.12.2020

Дискомфорт в ротовій порожнині часто пов'язаний з виникненням стоматиту.

Сьогодні мала нагоду поспілкуватися із лікарем, який мало не щодня має контакти із хворими на ковід. Я теж перенесла коронавірус і не з казок знаю, як

Медикик: Більшість хворих, які перенесли коронавірус, стали дуже нервовими

Профілактика і лікування | 06:30, 30.12.2020

Сьогодні мала нагоду поспілкуватися із лікарем, який мало не щодня має контакти із хворими на ковід. Я теж перенесла коронавірус і не з казок знаю, як воно іноді буває страшно у тому стані. Та репліка лікаря мене сильно здивувала: "Усі, або майже усі

Той, хто щеплений, той захищений, так нас учили ще з малечку. Навіть якщо захворієш, то недугу перенесеш у легшій формі. тоді чому ж українці масово в

Чому українці не хочуть робити щеплення від COVID-19

Щеплення | 06:00, 30.12.2020

Той, хто щеплений, той захищений, так нас учили ще з малечку. Навіть якщо захворієш, то недугу перенесеш у легшій формі. тоді чому ж українці масово відмовляються робити щеплення від коронавірусу (якої і так ще немає у нас в Україні!).

На початку грудня 2020 року у Львівських лікарнях лежало приблизно двадцять дітей із підтвердженим діагнозом

Які ускладнення у дітей викликає COVID-19

Хвороби | 05:00, 30.12.2020

На початку грудня 2020 року у Львівських лікарнях лежало приблизно двадцять дітей із підтвердженим діагнозом "коронавірус".

Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати. яка вона, - потрібно, що тоді робити7

Як знати, яка у дитини температура, якщо вдома немає термометра?

Хвороби | 07:00, 29.12.2020

Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати. яка вона, - потрібно, що тоді робити7

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: