П'ять причин того, що дитина постійно хворіє

Adoption
Date
  • 261 Переглядів
Чи є якісь загальні фактори?1. Стан імунної системи. До 2 років у дітей в крові циркулюють мамині імунні антитіла до різних вірусів, які малюк отримував і в той час, коли лежав ще в животику, і пізніше - з грудним молоком. У малюків, які перебували на штучному вигодовуванні, таких антитіл менше, тому ризик захворіти у них вище. А так як власні антитіла організм дитини в цьому віці, якщо і виробляються, то мізерна кількість, то приблизно до 2 років, коли запас маминих антитіл вичерпується, атаки вірусів на малюка вже не проходять без наслідків.

Потрібно враховувати, що для вироблення антитіл організм повинен вступити в контакт з інфекцією. Саме тому в 2-3 роки діти хворіють мало не від кожного подиху вітру.

І тільки до 3-4 років гланди і аденоїди починають виконувати свою захисну функцію - стають перешкодою на шляху проникаючих всередину через органи дихання вірусів і мікробів. Більш того - мигдалини починають «навчати» захисні клітини - лімфоцити. Тому діти, початківці відвідувати садок до того, як їм виповниться 3 роки, свідомо частіше хворіють, ніж ті, кого відправляють туди ближче до 4 років.

2. До 5 років з усіх видів захисних білих кров'яних тілець (лейкоцитів) переважають лімфоцити. Причому багато хто з них ще не мають спеціалізації, так як знайомство з вірусами та іншими мікроорганізмами тільки починається. Інших захисних клітин, наприклад, моноцитів, у дитини менше, ніж у дорослого.

3. Стан слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Вони ніколи не бувають стерильними, і на них мешкають не тільки дружні людині мікроорганізми, а й умовно патогенна мікрофлора. У дитини остання часто має чисельну перевагу. У дитячому колективі йде обмін мікроорганізмами, імунна система перебуває в постійній напрузі, її сили швидко виснажуються, і в період між хворобами вона не встигає відновитися.

4. У дітей менше виробляється захисних білків - інтерферонів. Часто ослаблення імунітету викликано перенесеними серйозними інфекціями - на ангіну, інфекційний мононуклеоз, грип. Послаблюють захисні механізми і хронічні недуги - гайморит, тонзиліт, аденоїди, хламідіоз. У цьому ж ряду знаходяться і глисти.

5. Має значення, як харчується малюк і чи дотримується режиму дня. Якщо в раціоні карапуза не вистачає вітамінів, тваринних білків або в ньому занадто багато вуглеводів і мало білків і жирів, то це теж може послабити захисні сили організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: