Алергія - хвороба цивілізації. Дихайте глибше!

Adoption
Date
  • 6210 Переглядів
Алергія - це підвищена чутливість організму до речовин - алергенів.
Найбільш часто зустрічаються прояви алергії - це респіраторна алергія або алергія дихальних шляхів. Алергічна реакція - це своєрідна «ВІДПОВІДЬ» організму на потрапляння в нього алергенів.

Причиною виникнення алергії може бути захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення обмінних процесів, зниження імунітету, захворювання підшлункової залози та багато інших захворювань.

Роботу внутрішніх органів можна порівняти з фільтром. Якщо «фільтр» не ефективний, шкідливі речовини затримуються всередині, отруюють організм і викликають прояв алергічних реакцій. У багатьох, страждаючих на алергію, може бути порушена функція дихання. Часто причиною захворювання є поширена помилка сучасності - дихання ротом! Чому ж дихання ротом протиприродно, запитаєте Ви. Відповідь на це питання дуже проста. Завданням слизової оболонки носа є, зігрівання вдихуваного зовнішнього повітря, збір частинок пилу і знищення бацил. При вдиху через рот слизова оболонка носа виконує лише половину своєї роботи. Наслідком є ​​катар слизової оболонки носа.

Імунна система у результаті розбалансування своїх функцій починає реагувати на найзвичніші речовини, як на небезпечні, занедбуючи відповідні захисні процеси. Звідси – такі симптоми алергії, як риніт (насморк без підвищення температури тіла), кашель, очні (сльозоточивість, почервоніння очей, припухлість повік, “пісок в очах”) і шкірні (свербіння, висипання, сухість шкіри) реакції.

Якщо на алергію хворіє один з батьків, то ймовірність розвитку алергічних реакцій у дитини складає, за оцінками дослідників, до 30%. При наявності алергії в обох батьків цей ризик подвоюється (60%).

Алергія сама по собі – досить неприємний стан. Дуже сильний риніт, набряки, червоні очі, їх свербіння... Багато алергіків не можуть навіть вийти на вулицю – там стає ще гірше. Тому зачиняють всі вікна і відсиджуються вдома по кілька тижнів. При алергії підвищується утомлюваність, посилюється роздратованість, знижується імунітет. Алергія може спровокувати такі захворювання, як екзема, гемолітична анемія, бронхіальна астма. Найсерйозніше із можливих проявів алергії – анафілактичний шок: утруднення дихання, судоми, втрата свідомості, значне зниження артеріального тиску, аж до смерті. На щастя, анафілактичний шок як алергічна реакція на алергени, які передаються повітрям, виникає вкрай рідко, частіше його можуть викликати введення деяких препаратів, укуси комах, пилок різних рослин, рідше харчові алергени.

Головне як для профілактики, так і для лікування алергії – виявити її причину, той алерген, який і викликає всі неприємні наслідки. Але, по-перше, не завжди вдається "вичислити" винуватця алергії, по-друге, часто просто неможливо від нього позбавитися. До того ж будь-які прояви алергії – це сигнал про те, що не все благополучно з вашою імунною системою, а це означає, що навіть повністю позбавившись впливу "вашого" алергена, ви не можете бути впевненими, що завтра те саме не почнеться через щось інше.

Тому лікування алергії повинно проводитися комплексно і включати такі методи, як елімітаційна терапія (створення гіпоалергічних умов вдома і на роботі), специфічна імунотерапія, фармакотерапія.

Лікарських препаратів для лікування алергії зараз створено велику кількість, і багато з них продається в аптеках без рецептів. Але, мабуть, жоден з них не гарантує повного позбавлення від проявів хвороби.

У лікуванні респіраторних алергійних захворювань і кон’юнктивіту найчастіше використовують три групи препаратів: антигістамінні препарати, еромони і кортикостероїдні гормони.

Антигестамінні препарати – найпоширеніша група. Випускаються вони у найрізноманітніших формах: пігулки, сироп, спреї для носа і краплі для очей. Їх використовують як з метою профілактики розвитку симптомів алергії, так і для полегшення симптомів, які вже є.
Великий недолік майже всіх антигістамінних препаратів – яскраво виражені побічні дії, найнеприємніша з яких – сонливість. Тому вони протипоказані водіям та іншим особам, професія яких вимагає швидкої психічної і рухової реакції.

Виражений ефект від застосування кромонів як профілактичного засобу наступає не відразу, потрібний досить довгий курс лікування.
Місцеві кортикостероїдні гормони використовуються при виражених симптомах чи коли антигістамінні препарати чи кромони допомагають недостатньо добре. Як і при лікуванні кромонами, ефект від лікування розвивається поступово.

Основний недолік будь-яких ліків від алергії полягає в тому, що симптоматичні ліки типу антигістамінних препаратів чи стероїдних гормонів послаблюють симптоми алергії, але не здатні усунути саму хворобу як таку.

Алергенспецифічна імунотерапія має ряд серйозних переваг перед лікуванням лікарськими препаратами, оскільки впливає на імунологічну природу алергічного запалення, вона видаляє, а не пригнічує основну причину алергії.

Алергенспецифічна імунотерапія полягає у введенні хворим лікарських алергенів (алерговакцин) у поступово збільшуваних дозах. Таким чином, удається досягти зниження чутливості до впливу різних алергенів. Цей метод лікування інколи називають “щепленням від алергії” чи алерговакцинацією.

Людям, схильним до алергії, необхідно берегтися від простудних захворювань, оскільки вони, а також інфекції верхніх дихальних шляхів, особливо вірусні, часто провокують загострення алергії. Пояснюється це тим, що віруси пошкоджують слизову оболонку дихальних шляхів і полегшують проникнення алергенів. Крім того, захворювання верхніх дихальних шляхів підвищує чутливість до різних подразнюючих речовин, різких запахів. Саме через це після перенесеного простудного захворювання часто розвивається загострення проявів алергії у вигляді алергічного риніту, кон’юнктивіту, приступу кашлю чи навіть задухи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: алергія, симптоми, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Лікарі рекомендують частіше вживати банани жінкам, оскільки для них цей фрукт може принести чималу користь.

Про користь бананів для жіночого здоров'я

Мама | 05:50, 18.01.2021

Лікарі рекомендують частіше вживати банани жінкам, оскільки для них цей фрукт може принести чималу користь.

Кожен із нас повинен знати свою групу крові і резус-фактор, адже в житті бувають різні ситуації, в яких іноді немає часу на визначення цих даних.

Якщо у вас 1 група крові, ви повинні це знати

Хвороби | 05:00, 17.01.2021

Кожен із нас повинен знати свою групу крові і резус-фактор, адже в житті бувають різні ситуації, в яких іноді немає часу на визначення цих даних.

Як тільки у вас з'являються симптоми застуди, лікарі часто приписують ліки для імунітету. А ось Євген Комаровський проти них і ось чому.

Комаровський відкрив всю правду про ліки для імунітету

Доктор Комаровский | 08:50, 16.01.2021

Як тільки у вас з'являються симптоми застуди, лікарі часто приписують ліки для імунітету. А ось Євген Комаровський проти них і ось чому.

Про це розповідає Євген Комаровський.

Температура без інших симптомів: що може бути причиною?

Доктор Комаровский | 07:50, 16.01.2021

Про це розповідає Євген Комаровський.

Біль у попереку може завдавати чимало проблем, особливо якщо він систематичний. Давайте дізнаємось, якими можуть бути його причини.

Головні причини, які провокують біль у попереку

Хвороби | 06:50, 16.01.2021

Біль у попереку може завдавати чимало проблем, особливо якщо він систематичний. Давайте дізнаємось, якими можуть бути його причини.

Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщення

Вчені з'ясували, де найлегше заразитися COVID-19

Інфекції | 05:00, 11.01.2021

Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися COVID-19.

Жартувати із здоров'ям не варто, особливо якщо мова йде про серце. Виявляється, навітьїжа може позитивно впливати на стан серця.

Їжа, яка буде корисною для тих, у кого проблеми з серцем

Профілактика і лікування | 05:50, 10.01.2021

Жартувати із здоров'ям не варто, особливо якщо мова йде про серце. Виявляється, навітьїжа може позитивно впливати на стан серця.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: